در میان سرویسای رنگارنگی که واسه بررسی سایت هست، چه رایگان و چه غیررایگان گوگل آنالیتیکس رفیق شفیق قابل اعتماد بیشتر وبمستران بوده. به جرئت میشه گفت  از بین تموم وسایل بررسی سایت هیچ کدوم مثل Google Analytics بی ادعا اطلاعات راهگشایی درباره جز به جز بازدیدهای کاربران در اختیار مدیر سایت قرار نمی دن. با اینکه بیشتر کاربران به کار گیری این سرویس رو به بقیه گزینه ها بهتر می دونن اما زحمت باز و بستن صفحات و ورود جداگونه از سایت به گوگل آنالیتیکس اونا رو در بررسی مرتب و همیشگی تنبل کرده.

افزونه MonsterInsights  گزینه محبوب خیلی از غولای وردپرسی دنیا مثل Bloomberg،  PlayStationو Zillowه. هر چند که نسخه پریمیوم این برنامه هم هست و الان به وسیله خیلی از کاربران استفاده می شه اما نصب و راه اندازی نسخه رایگان اون سه سوته ما رو از راه وردپرس به گوگل آنالیتیکس و داده های اون وصل می کنه.

اتصال وردپرس به گوگل آنالیتیکس با افزونه MonsterInsights

MonsterInsights رو از مخزن وردپرس دانلود و بعد از نصب فعال کنین. بعد از نصب گزینه تازه ای به داشبورد با عنوان Insights اضافه می شه. از زیر مجموعه های اون وارد Settings یا تنظیمات شید.
واسه اتصال وردپرس به سرویس گوگل آنالیتیکس روی گزینه Authenticate with your Google account کلیک کنین.

حالا پنجره تازه ای به شکل زیر ظاهر می شه که بیان کننده پیشرفت مراحل اعتبارسنجی حساب گوگل شما هستش.

واسه ادامه گزینه Next رو انتخاب کنین.

با کلیک روی دکمه Click to get Google code پنجره دیگری با پیغام MonsterInsights would like access to your Google Analytics data ظاهر می شه. اگه گزینه Allow رو انتخاب کنین به معنی ادامه و ورود به مرحله بعدی میشه.

پنجره پاپ آپی که در این قسمت باز می شه مربوط به اعتبارسنجیه و  خطی از کد رو به شما نشون میده.

این کد رو کپی کنین و در پنجره قبلی که مربوط به مراحل اعتبارسنجی افزونه MonsterInsights بود بچسبونین.

مرحله آخر انتخاب پروفایلیه که می خواید با این افزونه دنبال کنین. سایت خود رو در این بخش انتخاب کرده و روی گزینه next کلیک کنین.

شادباش! شما با موفق شدید خوب و در عرض سه سوت افزونه MonsterInsights رو به گوگل آنالیتیکس وصل کنین. یادتون باشه که یه مدت زمان میبره تا گوگل آنالیتیکس دادهاتون رو واسه نمایش منظم کنه.

مشاهده گزارشای گوگل آنالیتیکس در وردپرس

نقطه مثبت و قوت این افزونه امکان مشاهده گزارشای سرویس Google Analytics درون خود داشبورد یا پیشخوانه. این اطلاعات خیلی راحت از راه Insights » Reports میشه دیدشون.

  • معرفی مهمترین وسایل دیدگاه گذاری در سایت
  • شمام می تونین در Featured Snippet گوگل سهیم باشین
  • کار با گوگل ترندز
  • آموزش گوگل وبمستر تولز
  • بررسی کیفیت محتوا

اتصال وردپرس به گوگل آنالیتیک با افزونه MonsterInsights

  •  

    اتصال وردپرس به گوگل آنالیتیک با افزونه MonsterInsights

۵

 

خلاصه

اتصال وردپرس به گوگل آنالیتیک با افزونه MonsterInsights  !!! افزونه MonsterInsights  گزینه محبوب خیلی از غولای وردپرسی دنیا مثل PlayStationه