متخصین سئو بیشتر فراموش می کنن که سه موتور جستجوی بزرگ هست. در حالی که تردیدی نیس که گوگل بهترین موتور جستجوئه و یاهو هم یه سوم سهم بازار رو به خود اختصاص داده، MSN هنوز بازنشسته نشده. MSN بین ۱۰ تا ۱۵ درصد جستجوها رو به خود اختصاص داده اما کاربران وفاداری داره که دو موتور جستجوی دیگه ندارن.

بهینه سازی MSN با گوگل و یاهو فرق داره. اما قوانین مشترکی هست که می تونه به بهتر شدن رتبه شما در هر موتور جستجو کمک کنه. اگه رتبه خوبی در گوگل و یاهو داشته باشین، در MSN هم رتبه خوبی داره اما عکس اون صادق نیس.

الگوریتم MSN

الگوریتم متفاوت MSN موجب یافته های قابل توجه در رتبه بندی می شه. MSN هم مانند موتورهای جستجو، اول صفحات وب رو با اسپایدر بررسی می کنه، بعد پایگاه داده رو ایندکس می کنه و پس از اون الگوریتم رو واسه ایجاد صفحه های یافته های جستجو اعمال می کنه. قدم اول ایجاد سایتیه که توانایی اسپایدر شدن رو داشته باشه.

یکی از مهم ترین فرقا  اینه که MSN تا حد زیادی به متاتگا  وابسته. هیچ کدوم از موتورهای جستجو تا این حد از متاتگا  استفاده نمی کنه.

فرق بعدی بین MSN و موتورهای جستجوی دیگه راه و روش اونا نسبت به کلمه کلیدیا هستش. این کلمات واسه MSN بسیار مهم هستن، اما بر خلاف گوگل و یاهو، عوامل درون صفحه مهمتراز عوامل خارج از صفحه (مانند بک لینک) هستن.

بک لینک

کلید واژه ، کلید واژه ، کلید واژه

کلید واژه مهمترین آیتم واسه MSNه. خیلی راحت میشه MSN رو فریب داد و به صورت مصنوعی چگالی کلمه کلیدیا رو بالا برد. اما با این کار با گوگل دچار دردسر میشین.

متاتگا

متاتگای با معنی هیچوقت آسیب ای وارد نمی کنن و این موضوع واسه MSN پررنگ تره، چون الگوریتم اون از متاتگا  به عنوان مهمترین عامل در محاسبه یافته های جستجو استفاده می کنه.

متاتگ زیر رو در نظر بگیرین

<META NAME=”Description” CONTENT=”Place your description here”/>

ربات MSN محتوا رو می خونن و طبق اون، سایت شما رو دسته بندی می کنه. اگه این تگ رو خالی بذارین (یعنی CONTENT=””)، شانس خوبی رو واسه مورد توجه قرار گرفتن به وسیله MSN از دست دادین.

البته این موارد واسه سایتای انگلیسی زبون به درد بخوره

بهینه سازی MSN

  •  

    بهینه سازی MSN

۵

 

خلاصه

بهینه سازی MSN با گوگل و یاهو فرق داره. اما قوانین مشترکی هست که می تونه به بهتر شدن رتبه شما در هر موتور جستجو کمک کنه