جاهای دیدنی مراکز تفریحی کره جنوبی

عمومی

آگر قصد سفر به آسیای شرقی رو دارین می تونین از بین کشورای چون ژاپن ، چین ، کره جنوبی و … انتخاب کنین، اگه به دنبال یه انتخاب متفاوت هستین ما به شما کره جنوبی رو پیشنهاد میکنیم.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ کره جنوبی این روزا توجه خاص ای به صنعت گردشگری داره و دیدنیای این کشور اونقدر زیاده که شما قادر نیستین طی یه وقتی کوتاه از همه دیدنی هاش بازدید کنین، اما در این یادداشت به طور خلاصه به بعضی از بهترین نقاط کره جنوبی و بهترین کارایی که میشه در اون انجام داد، می پردازیم. با ما همراه باشین:

در پارک ملی (Seoraksan) گشت بزنین:

از شلوغیای شهر فرار کرده و به پارک ملی (Seoraksan) و تماشای دیدنیای طبیعی و منحصر به فرد اون برید. قله های نوک تیز، رودهای کریستالی و شفاف در کنار تنوع گونه های گیاهی و جانوری همه و همه در این محل وجود دارن. در این پارک هم اینکه چشمه آبگرم، بناهای باستانی و قلل مرتفع در برابر دیدگان شما قرار گرفته و بهترین زمان سال واسه بازدید از این محل، فصل پائیزه که به دلیل رنگارنگ شدن محیط و برگای ریخته شده روی زمین؛ منظره ای عجیب در این محل ترسیم می شه. پیاده روی و کوهنوردی رو میشه اصلی ترین فعالیتای ممکن در این پارک دونست. شما خیلی راحت می تونین با همراه بردن وسایل لازم خود واسه پیک خوب، یه روز تموم رو در این محل سپری گنید، البته در این پارک رستورانای زیادی هم وجود دارن که بعضی از اونا دقیقا در راه اصلی پیاده روی قرار دارن. در این پارک هم اینکه یه محوطه مخصوص چادر و تشکیل کمپ هست که در فاصله نیم ساعت پیاده روی با دروازه اصلی این محله. این محل در فصلای شلوغ سال، به طور کامل پر می شه. پیشنهاد می شه در سفر به این محل، دست کم یه یا دو روز باقی بمونین تا فرصت تماشای همه دیدنیای اونو داشته باشین.

در پارک تفریحات (Lotte World) وقت گذرانی کنین:

این پارک بزرگ تفریحات در کره جنوبی، بزرگ ترین پارک شهر بازی سرپوشیده جهان حساب شده و یه پارک فضای آزاد ، یه مرکز خرید بزرگ، یه هتل لوکس، میدون یخ و یه سالن سینما و تئاتر هم در کنار اون قرار داره. این پارک در تموم طول سال مشغول فعالیت بوده و بهترین گزینه واسه سرگرمی داخل سالن حساب می شه. در این پارک شکلای جور واجور وسایل بازیای جور واجور و هیجان انگیز مانند (Gyro Drop) و (Gyro Swing) هست که شما با سوار شدن به اونا احساسی عالی دارین. در این پارک یه ترن بالای جنگل، یه ترن هوایی و خیلی از دیگر لوازم مدرن شهربازی هست. در پارک مجیک آیلند به معنی جزیره جادو (Magic Island) در نزدیکی این محل هم شکلای جور واجور تفریحات هیجان انگیز و وسایل بازی گروهی هست که از اون جمله میشه به (dazzling Magic Castle) اشاره کرد.

بازدید از منطقه دانشگاهی هونگ دائی (university district of Hongdae)

واسه تجربه وجود زندگی شبونه شهر سئول بهترین گزینه، رفتن به محله هونگ دائیه. این محله به دلیل موسیقی معروفیت داشته و خیلی از گروه های موسیقی مشهور کره جنوبی از این محله کار خود رو شروع کردن. در آخرین جمعه هر ماه، یازده رستوران این محل با همکاری همدیگه، برنامه خاص ای به نام روز کلوپ اجرا می کنن. در این روز شما با یه بلیط می تونین به همه این رستورانا رفته و در تفریحات اونا شرکت کنین. در این محله بعضی کافه ها و رستورانا دارای تم زامبیا بوده و کارکنان و خدمه و بعضی از مشتریان، خود رو به شکل مردگان متحرک گریم می کنن.

از منطقه نظامی (Demilitarized Zone) دیدن کنین

منطقه نظامی که به طور خلاصه (DMZ) نامیده می شه، شامل یه کمربند ۲۵۰ کیلومتریه که در سرتاسر عرض شبه جزیره کرده امتداد یافته و این محل رو به دو نیم تقسیم می کنه. این منطقه از سال ۱۹۵۳ و بس از اعلام آتیش بس در جنگ کره ایجاد شده. این منطقه در هر دو طرف مرز و در خاک کره شمالی و جنوبی وجود داشته و یکی از ترسناک ترین مناطق جهان حساب می شه. در این منطقه شکلای جور واجور تلهای خاص تانک، حصارهای الکتریکی، میدانای مین و نیروهای نظامی آماده جنگ وجود دارن. در تورهای منطقه نظامی شما تا نزدیکی مرزهای کره شمالی رفته و سربازان ارتش این کشور رو از راه دور می بینین. در این محل یه ساختمون امنیتی هم هست که نصف اون در خاک کره جنوبی بوده و نیم دیگش در خاک کره شمالیه. این تور به شکل تورهای نیم روزه و یه روزه ارائه شده و در اون شما باید قوانین رو به طور جدی رعایت کنین. در این تور هم اینکه شما می تونین بعضی از تونلای زیر زمینی که روزگاری فوق سری بوده و امروزه لو رفته ان رو ببینین. سفر شما به کره جنوبی بدون دیدن منطقه نظامی ، کامل نیس.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

الی گشت جهانگردی