کاخ کرملین:

کاخ کرملین محل اقامت رییس جمهور بوده و یه بنای باستانی حساب می شه. تاریخ این قسمت اونقدر غنیه که حتی بازدیدکنندگان هم می تونن در طول چند روز به اون پی ببرن. نسل هاست که این منطقه میزبان حاکمان روسیه بوده و به عنوان میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسیده اما بیشتر از دوم سوم از کرملین مسکو واسه عموم بسته س.

حالا خوبیش اینه یه سوم باقی مونده جاذبه های زیادی مثل کاخا، کلیساها، موزه ها، میدونا ، برج ناقوس و مصنوعات قدیمی رو در اختیار افراد قرار میده.

میدون سرخ:

جاهای دیدنی مسکو

میدون قرمز مثل شهر مسکو، باستانی و وسیعه و با سبکای معماری جور واجور از دوره های متفاوت محاصره گشته. کرملین در قسمت غربی این میدون قرار داره و موزه تاریخ در شمال، فروشگاه و دپارتمان GUM قشنگتر در قسمت شرقی و کلیسای جامع سنت Basil در قسمت جنوبی اون قرار گرفته. همه این نمادها مسکو رو به عنوان مرکز فرهنگی، سیاسی، تاریخی و تجاری معرفی می کنن.

هفت آبجی(Seven Sisters):

وقتی که در خیابونای مسکو به رانندگی می پردازید نمی تونین بناهای مختلفی که در اون قرار داره رو ندیده بگیرین. بنای هفت آبجی یکی از بناهای قشنگتر و جذابیه که شکل خود رو بعد از جنگ به دست اورده س.

متروی مسکو:

جاهای دیدنی مسکو

اگه تصویر ذهنی شما از مترو یه جای شلوغ و کثیفه بهتره سری به متروی مسکو بزنین. حتما واسه شمام جالبه بدونین که به چه دلیل مترو به عنوان یه بنای جذاب و دیدنی در این لیست بیان شده. متروی روسیه مثل بقیه متروها نیس و می تونه یه موقعیت گردشگری جذاب واسه افراد باشه.

سقف بزرگ طاقی شکل، لوسترهای باشکوه، ستونای ساخته شده از سنگ مرمر، مجسمه های قشنگتر، نقاشیای دیواری زنده و موزاییکای استادانه همه در متروی روسیه به چشم می خورن.

دانشگاه دولتی مسکو:

دانشگاه دولتی مسکو در اسپارو هیلز در نزدیکی رودخانه مسکو واقع شده و در سال ۱۷۵۵ بنیانگذاری گشته. این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاهیه که در این کشور هست.

ساختمون جدید در سالای ۱۹۴۹ تا۱۹۵۳ تکمیل شد. بزرگترین بخش این دانشگاه ۳۶ طبقه و ۱۹۴ متر بلندی داره. این بنا نمادی از علم روسیه س.

پارک Gorky:

جاهای دیدنی مسکو

پارک گورکی در سال ۱۹۲۸ در اتحاد جماهیر شوروی با زمینای بازی، استادیومای ورزشی، سالن نمایشگاه و جاذبه هایی واسه بچه ها گشایش شد. در طول دوره گذار پس از ویرانی شوروی، دقیق شدن و فوکوس کردن روی فعالیتای اقتصادی و تجاری بود.

امروزه معنی این منطقه تغییر یافته و پارک گورکی یه منطقه تفریحی روی مسکوی مدرنه. آموزش یوگا رو در تور روسیه و شهر مسکو تجربه کنین.

کلیسای جامع Christ the Savior:

اگه می خواین جنبه های مذهبی، تاریخی و فرهنگی روسیه رو از نزدیک ببینین سری به مقدس ترین و بحث برانگیز ترین ساختمون در این منطقه بزنین که نمای بسیار زیبایی داره. کلیسای جامع Christ the Savior به خاطر نمادهای زیبایی که در اون به کار رفته ارزش بازدید رو داره.

تئاتر Bolshoi:

جاهای دیدنی مسکو

با تولیدات دیدنی و جذاب اون از آثار بعضی از بزرگترین آهنگسازان تاریخ، تئاتر بولشوی یکی از مواردیه که به هنگام سفر به مسکو باید از اون بازدید کنین. صحنه اصلی این بنا بعد از شش سال بازسازی دوباره بازگشایی شده و در اختیار افراد قرار داره. بنای سفید رنگ اون در قلب شهر واقع شده و در شمال کرملینه.