شهر ملبورن پایتخت فرهنگی استرالیا در نظر گرفته می شه. ملبورن خونه گالریا، باغا، موزه ها و ذخایر طبیعته. این شهر دارای معماریای باحال مثل ساختارهای ویکتوریا تا طرحای معاصره. با مواد غذایی خوب، شب زنده داری، خرید و ورزش، ملبورن یکی از بهترین شهرهای استرالیا هستش. یه نمای کلی از بهترین جاذبه های ملبورن:

  1. خیابون Hosier

با سفر به ملبورن و بازدید خیابون Hosier بخشی از نظر محلی رو می فهمید. یه پیاده روی کوتاه از بانک به رود یارا باعث می شه هنر محلی خیابانی و فرهنگ رو ببینین. راه با دیواره های سنگی از طریق قطعات تزئین شده. می تونین نقاشیای دیواری با به کار گیری حروف بزرگ و رنگای روشن رو ببینین. یه دوربین وردارین و در طول راه برید و یا تو یه تور با راهنما شرکت کنین. تا وقتی که در این منطقه هستین از گالری موثر روتلج دیدن کنین.

  1. باغ وحش ملبورن

جاهای دیدنی ملبورن - باغ وحش ملبورن-melbourne_zoo

در منطقه Parkville ، باغ وحش ملبورن رو می بینین. این باغ وحش خاصیه چون حیوانات در طبیعت زندگی می کنن و محل زندگی اونا واسه راحتی حیوانات طراحی شده تا راحتی بازدید کننده ها. در این باغ وحش گونه ای از حیوانات محلی نادر رو مشاهده می کنین. نمایشگاه دریای وحشی رو از دست ندین. در اون جا می تونین پنگوئنا رو ببینین. هم اینکه یه چرخ فلک انگلیسی قرن ۱۹ در باغ وحشه که بچه ها شک نداشته باشین دوست دارن سوار اون شن.

  1. میدون فدراسیون

اگه می خواین به قلب و روح ملبورن برسین از میدون فدراسیون دیدن کنین. این میدون مرکزی واسه تجمع مردمه. از اونجایی که این منطقه سر راه قرار داره شک نداشته باشین اون رو مشاهده می کنین. میدون فدراسیون جاییه که در اون بخش استرالیایی گالری ملی ویکتوریا و هم اینکه مرکز استرالیا به تصویر کشیده شده. هم اینکه در این محل، کافه های کنار خیابون و کافه های با طعمای محلی هست.

  1. گالری ملی ویکتوریا

جاهای دیدنی ملبورن - گالری ملی ویکتوریا-national_gallery_of_victoria

بزرگترین، قدیمی ترین و قابل توجه ترین موزه هنر استرالیا در این شهر واقع شده. گالری ملی ویکتوریا، NGV ، دارای یه مجموعه باور نکردنی از آثار مهم هنریه. این گالری دارای دو بخشه. اولین، واقع در خیابون Kilda، به نام NGV بین المللی. در این قسمت هنر اروپا، آسیا و آمریکا رو می بینین. در یان پاتر مرکز: NGV استرالیا، آثار مردم بومی، مستعمره نشینان اولیه و هنرمندان معاصر استرالیا آمده. دو شاخه NGC خونه قطعات هنری رامبراند، مونه و کامل رابرتز، هستش.

  1. زمین کریکت ملبورن

بزرگترین ورزشگاه کریکت در کشور، و یکی از بزرگترینا در جهان، در ملبورنه. این زمین در پاک Yarra واقع شده. ورزشگاه با عنوان G در بین مردم شناخته می شه و در اواسط قرن ۱۹ ساخته شده. حتی اگه شما قادر به شرکت در بازی کریکت در زمان بازدید نیستین، زمین کریکت ملبورن رو یه بار بازدید کنین. در طول بازدید از موزه اسپرت بین المللی می تونین از این زمین هم دیدن کنین.

  1. برج یوریکا

جاهای دیدنی ملبورن - برج یوریکا-eureka_tower

یکی از بلندترین ساختمانا در ملبورن برج یوریکا است. اگه می خواین تصویری پانورامایی از شهر داشته باشین، این برج تنها نقطه ایه که واسه این کار مناسبه. موقع بازدید، می تونین از یکی از دو دستگاه آسانسور استفاده کنین. در کمتر از ۴۰ ثانیه، از سطح زمین به طبقه ۸۸ منتقل میشین. اگه احساس جسارت دارین می تونین از لبه هم شهر رو ببینین. لبه یه مربع شیشه ایه که کف اون روشنه و می تونین از هر زاویه ای دور و بر رو ببینین.

  1. بازار ملکه ویکتوریا

یکی از جاذبه های اصلی ملبورن بازار ملکه ویکتوریا هستش. این بازار باز ، یکی از بزرگترین بازارها در دنیاس، و به قرن ۱۹ برمیگرده. مردم محلی به بازار ملکه ویک یا فقط بازار ویک می گن و نام بازار از ملکه نیامده اما به خاطر این که در گوشه ای از خیابون ملکه ویکتوریا هستش به این نام معروفه. بهترین راه واسه گشتن در بازار پیاده س. می تونین از فروشگاه های جور واجور سبزیجات تازه، جواهر و لباس بخرین. غذاهای خوشمزه و نوشیدنیای تازه و صرف روز در این آرامش و محیط هیجان انگیز در قلب شهر به شما کمک زیادی می کنه.

  1. باغ سلطنتی گیاهی

در خیابون یارا جنوبی، باغ سلطنتی گیاهی رو می بینین. این باغ سرسبز در قلب ملبورنه، اما فکر می کنین میلیونا مایل دورتر از اون هستش. در باغ سلطنتی گیاهی ، می تونین در امتداد جنگل استرالیا پیاده روی کنین و گونه های جور واجور گیاهی رو ببینین. در باغ رز نفس عمیق بکشین و از شکوفه های رنگارنگ و فضای عاشقانه لذت ببرین. واسه درمانای خاص، به دریاچه زینتی سر بزنین. در ساحل، می تونین به یه تور با راهنما ملحق شید. هم اینکه یه قایق کوچیک واسه دیدن مناظر جدید باغ هست.

شکل های جور واجور ویزاهای استرالیا

شرایط تحصیل در استرالیا با صبا پلن

تور استرالیا