صربستان امروزی ترکیبی از فرهنگ هاست. این کشور در گذشته متحمل جنگ های زیادی از طرف رومیان، عثمانی ها و بقیه کشورها شده. اما الان مکانی واسه سرگرمیه و فستیوال های مختلفی در اون برگزار می شه. صربستان جاییه که فرهنگ شرقی با فرهنگ غربی در کنار همدیگه قرار می گیرد و شهرای در رابطه به قرون وسطی با قلعه ها و صومعه های باستانی در می آمیزد. در این مقاله می خوایم بهترین مکان ها واسه بازدید در صربستان رو بگیم:

۱.نیس(NIS):

شهر پرجنب و جوش نیس(سومین شهر بزرگ صربستان) یه نقطه به درد بخور بین بلگراد و صوفیه یا اسکوپیه س. این شهر یکی از قدیمی ترین شهرها در اروپا و بالکانه و تاریخ اون به سال ۲۷۹ قبل از میلاد می رسد. کنستانتین کبیر ، بنیانگذار قسطنطنیه، در این شهر به دنیا آمده. بنای یادبود اون رو می تونید در مرکز شهر پیدا کنین. هم اینکه در مرکز شهر قلعه های مربوط به قرن هجدهم قرار داره که بوسیله ترک ها ساخته شده. برج جمجمه یه بنای مخوف اما استثنایی و خاص هستش که از جمجمه صرب هایی که بوسیله عثمانی هاسر بریده شدن ساخته شده. در جنوب شرقی این شهر Niška Banja قرار داردکه یه چشمه آبگرم محبوب در میان افراد حساب می شه. این چشمه به خاطر آبگرمی مشهور شده که خاصیت درمانی داره و بیشتر افراد فکر می کنند می تونه روماتیسم رو درمان کنه.

۲.شهر شیطان(Devil’s Town):

فرسایش مسئول ایجاد یکی از ساختارهای سنگی عجیب به نام شهر شیطان در صربستانه که نام خود رو از شکل های عجیب و غریب سنگ هاش گرفته. افسانه های محلی می گوید که این سنگ ها اعضای مهمانی عروسی هستن که بوسیله شیطان به سنگ تبدیل شدن. این مکان در جنوبی ترین قسمت صربستان واقعی شده و از بیشتر از ۲۰۰ ساختار سنگی منحصر به فرد تشکیل شده که در سرتاسر دو دره قشنگتر روی دامنه کوه های رادان در جنوب صربستان پراکنده شده. ستون های موجود در اون حال پیشرفته. اون ها فرو می ریزن و دوباره تشکیل می شن.

۳.پارک ملی Kopaonik:

Kopaonik بلندترین کوه در صربستان است و در سال ۱۹۸۱ به پارک ملی تبدیل شد. این پارک ناهمواره و منظره بسیار زیبایی داره. هم اینکه میزبان فعالیت های اسکیه و می تونه تو یه ساعت بیشتر از ۳۲۰۰۰ اسکی باز رو در خود جای دهد. برف از نوامبر تا می در اون هست. در تابستون بهترین مکان واسه پیاده روی و کوهنوردیه وآرایه زیبایی از گیاهان و جانوران در اون دیده می شه. کوه های موجود در این ناحیه واسه ثروت معدنی مثل طلا، نقره، آهن و روی شناخته شده و مشهوره. این پارک هم اینکه دارای ساختارهای سنگی منحصر به فردیه که هر کدوم از اون ها نام هایی مثل چشمه آبگرم، آبفشون و آبشار رو به خود دادن.

۴.پریزرن(Prizren):

پریزرن ممکنه پایتخت صربستان قرون وسطی تو یه زمان خاص بوده باشه اما امروزه بخشی از کوزوو با مقامات منتخب خوده. هر چند صربستان اون رو به عنوان یه استان جداگونه نمی پذیرد و عقیده داره به صورت غیر قانونی جدا شده اما در این ناحیه صرب ها در کمترین هستن. بهترین جاذبه ای که در این ناحیه هست قلعه پریزرنه که از دوره عثمانی ها به یادگار مونده. این شهر واسه پیاده روی عالیه و هر چیزی که نیاز داشته باشین در کنار همدیگه قرار داره. کلیساهای زیادی رو می توان در مرکز شهر پیدا کرد. کلیسای Our Lady of Ljovis خیلی با اهمیته چون نمونه ای از معماری صربی ها در دوران قرون وسطیه.

۵.پارک ملی Derdap:

چین ممکنه Three Gorges خود رو داشته باشه اما پارک ملی Derdap چهار دره داره که در طول ۱۱۵ کیلومتر توسعه یافته. یکی از این دره ها به نام Gospodin vit، یکی از عمیق ترین رودخانه ها در جهان رو داراس. این دره ها با همدیگه ترکیب می شن و دره درداپ رو به وجود می اورند. این دره ها هم اینکه با عنوان دروازه آهن هم شناخته شده و مشهورند چون این ناحیه ورودی جنوبی به کوه های کارپاته. این پارک در رودخانه دانوب در نزدیکی قلعه Golubac واقع شده.

پارک ملی درداپ میزبان گونه های جور واجور گیاهی و جانوریه و یکی از پربازدیدترین نقاط در صربستان حساب می شه.

۶.صومعه Studenica:

صومعه Studenica در صربستان مرکزی واقع شده و عجایب و زیبایی های زیادی داره. این صومعه واسه قرن دوازدهمه و به خاطر نقاشی و بقیه دکوراسیون مزین که می تونید در ان پیدا کنین مشهور و شناخته شده. این موضوع باعث شده که این صومعه به عنوان یکی از ثروتمندترین صومعه ها در صربستان مشهور باشه و مادر همه صومعه های ارتدوکس حساب می شه. استفان نمانجا، کسی که صربستان و صومعه رو بنیانگذاری کرده در این مکان مدفونه.

۷.زلاتیبور( Zlatibor):

زلاتیبور یه مقصد توریستی محبوب در کوه های غربی صربستانه. این منطقه با امکاناتی تجهیز شده که باعث خوشحالی و شادی مسافران و گردشگران می شه. اسکی در زمستون و پیاده روی و کوهنوردی در تابستون از جمله مواردیه که در این ناحیه هست. منطقه اسکی در تورنیک بلندترین کوه در زلاتیبور قرار داره و می تونه در هر ساعت میزبان ۵۴۰۰ اسکی باز باشه. این منطقه زیبایی های خاص خود رو داره و در اون روستای تاریخی عجیب و باحال وجود دراد. کلیسای چوبی قدیمی و یه موزه در فضای باز از جاذبه های اصلی اون حساب می شه. بعد از یه روز گشت و گذار در این ناحیه می تونید از غذایی به نام Zlatiborian prsuta لذت ببرین.

۸.نووی ساد:

جاهای دیدنی صربستان نووی ساد-novi_sad

نووی ساد یه شهرستان قشنگتر در کنار رودخانه دانوب است و میزبان بهترین سواحل می باشه. براساس استانداردهای اروپایی این شهر یکی از جوون ترین شهرها ( در اواخر قرن هفدهم ساخته شده) حساب می شه و دومین شهر بزرگ صربستانه. شاید بشه گفت این شهر بیشتر به خاطر فستیوال های موسیقی هرساله که در Petrovaradin( قلعه ای که هیچوقت فتح نشده) برگزار می شه مشهور و شناخته شده. ساختمون های قابل توجه شامل تالار قدیمی شهر ( در مرکز میدون اصلی)، Dvorac Dundjerski( قلعه قدیمی مواظبت شده) و کلیسای سنت جرج بزرگه.

۹.‎سوبوتیکا‎:

سوبوتیکا-Subotica

‎سوبوتیکا‎ ‎پنجمین شهر بزرگ صربستان ، یکی ‏از‎ ‎بهترین مکان ها واسه بازدید در صربستان‎ ‎است. این شهر بیشترین ‏جمعیت کاتولیک رو داره. یکی از بهترین موارد در این شهر ، تالاریه که در اوایل سال ۱۹۰۰ ‏ساخته شده. اما این شهر به خاطر ساختمون های قدیمی اش مثل کلیسای جامع سنت ‏ترازا مشهوره. این کلیسا هم در سال ۱۷۹۷ ساخته شده. کافه ها در دور و بر میدون مرکزی ‏شهر، میزبان تالار شهر و فواره آبی اون هستش و بهترین مکان واسه استراحت کردن و خرید از‎ ‎Buvljak( ‎یکی از بزرگترین بازارهای فروش اجناس ارزون قیمت) می باشه‎.

۱۰.‎بلگراد‎:

بلگراد-Belgrade

‎بلگراد‎ ‎پایتخت صربستان و بزرگترین شهر اون، ‏همیشه به اندازه امروز قشنگتر و دوست داشتنی نبوده. این شهر در محل تلاقی رودخانه دانوب و ‏ساوا واقع شده و گذشته بدی داشته. این شهر در ۱۱۵ جنگ حضور داشته و ۴۴ بار ‏بوسیله دشمنان به‎ ‎آتیش‎ ‎کشیده شده. امروزه این شهر ‏صلح آمیزتر از هر جای دیگه ایه و میزبان رویدادهای مختلفی مثل موسیقی، فیلم و ‏فستیوال هاست. قلعه بلگراد یکی از مشهورترین مکان های تاریخی با موزه ها و کلیساهاست. این شهر ‏هم اینکه بهترین مکان واسه دیدن رودخانه ها و خود شهره. موزه های برتر شامل موزه ملی با ‏بیشتر از ۴۰۰۰۰۰نمایشگاه و هم موزه نیکولا تسلاست که هزاران وسیله شخصی مخترعان و اسناد ‏در اون نگهداری می شه‎.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

جهانگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *