از یخچال های طبیعی قشنگتر تا چشمه آب گرم زمینی و آتیش فشان های فعال، ایسلند یه مکان عالی با مناظر طبیعیه که همیشه بازدید کنندگان زیادی رو به خود جلب کرده. حتی در پایتخت پر جنب و جوش این کشور هم نمای بسیار زیبایی به دریا و کوه های دور و بر هست. این کشور قرن هاست که از بقیه قسمت های اروپا جدا شده. سرزمین آتیش و یخ؛ میراث فرهنگی منحصر به فردی از ادبیات، موسیقی و غذاهای گول زننده داره. با روحیه متکی به توانایی های موجود و حس عمیقی که در جامعه هست، مردم ایسلند مثل مکان های زیبای موجود در اون دیدنی هستن. این مکان بوسیله شفق شمالی در فصل زمستون و آفتاب نیمه شب در تابستون در هر فصلی می درخشد. در این مطلب ۸ مورد از بهترین مکانای ایسلند واسه دیدن رو معرفی میکنیم:

  1. Hornstrandir Nature Reserve:

وقتی که صحبت از زیبایی های طبیعی ایسلند به میان می اید، هیچ ناحیه ای مثل Hornstrandir Nature Reserve قشنگتر نخواد بود. با اینکه این ناحیه با کوه ها و صخره های ناهموار پوشیده شده و سفر به اون رو رقابت برانگیز کرده اما یه نقطه عالی واسه افرادیه که عاشق ماجراجویی هستن. هیچ گونه فروشگاه یا خدماتی در این منطقه وجود نداره پس مسافران باید لوازم لازم رو به همراه داشته باشن. علاقه مندان پیاده روی می تونن از زیبایی Hornbjarg لذت ببرن که یه صخره قرار گرفته در شمالی ترین بخش منطقه س. در فصل تابستون تورهای راهنما هست که به کار گیری اون می تونه تجربه خوبی واسه آدما به همراه داشته باشه.

  1. Husavi:

Husavi

این مکان یه روستای ماهیگیری کوچیک در ایسلند شمالیه. این مکان به سرعت در میان افراد مشهور و شناخته شده و یکی از محبوب ترین مکان ها واسه دیدن وال هاست. وال های آبی و دلفین ها رو می توان در این ناحیه دید. موزه وال در این ناحیه اطلاعات با ارزشی در مورد وال ها و گذشته وال و شکار اون در ایسلند در اختیار افراد قرار می دهد. کلیسای چوبی Husavikurkirkja در سال ۱۹۰۷ ساخته شده و بازدید از اون بسیار با ارزشه.

  1. Landmannalaugar:

این مکان در ارتفاعات داخلی ایسلند واقع شده و به خاطر مسیرهای پیاده وری خوش منظره اش مشهور و شناخته شده. این مکان در لبه لاوا قرار داره و بیشتر افراد چشمه آب گرم اون رو دوست دارن. سفرهای محبوب به اون شامل پیاده روی در لاوا و بالا رفتن از کوه Blahnjukurه که یکی از کوه های خوشگلیه که در این ناحیه قرار داره. شرکت های برگزار کننده تور الان سفر یه روزه به این ناحیه رو در فصل های جور واجور سال جفت و جور می کنن.

  1. پارک ملی Thingvellir:

پارک ملی Thingvellir

در قرن دهم این مکان واسه مجلس ایسلند به کار می رفت اما امروزه یکی از مکان های تاریخی قشنگتر و جذاب در این ناحیه س. محل اون تو یه دره در مرز بین دو صفحه اصلی تکتونیک باعث شده که این پارک از دید زمین شناسی هم اهمیت زیادی داشته باشه. این مکان از سه طرف بوسیله کوه محاصره شده. با به کار گیری یه تور یه روزه می توان از همه قسمت های زیبای اون دیدن کرد.

  1. Myvat:

این مکان هزاران سال پیش و درکنار رودخانه لاوا ساخته شده. این مکان یکی از بهترین موقعیت ها واسه بازدید در ایسلند است. بیشتر از ۱۰۰ گونه در این ناحیه هست. بهترین مکان واسه بازدید در دهانه جنوبی دریاچه و در نزدیکی جامعه Skutustadir قرار داره. جنگلی به همراه صخره ها و غارهای قشنگتر در اون هست که ظاهر بسیار خوبی به اون بخشیده.

  1. Reykjavik:

این مکان در جنوب غربی شبه جزیره Seltjarnarnes واقع شده و محدوده بزرگی رو با جمعیتی بالغ بر ۱۲۰۰۰۰ نفر پوشش می دهد. بیشتر بازدید ها از مرکز اون شروع می شه که در نزدیکی دریاچه زیبای Tjornin قرار داره. موزه ملی در این منطقه پر از آثار قشنگتر از میراث وایکینگ ها در ایسلنده.واسه اینکه نمای پانورامایی از این ناحیه داشته باشین، باید در کلیسای Hallgrimskirkja سوار یه آسانسور شید. با آرایه زیبایی از مغازه ها، رستوران ها و کافه ها، شاهراه مرکزی Laugavegur بسیار زیباست و ارزش دیدن رو داره.

  1. Jokulsarlon:

jokulsarlon

هیچ چیزی در ایسلند به اندازه صدای شکستن یخا و افتادن اون به دریاچه های موجود لذت بخش نیس. بهترین مکان ها تماشاگر قدرت و زیبایی منحصر به فرد این ناحیه س. این منطقه قشنگتر و دیدنی در جنوب شرقی ایسلند واقع شده. شما می تونید دریاچه های دور و بر رو با تیکه یخ های شناور ببینین. واسه اینکار می تونید از تورهای قایقی استفاده کنین.

  1. پارک ملی Vatnajokull:

پارک ملی Vatnajokull

این مکان میزبان بزرگترین یخچال طبیعی در اروپاست. پارک ملی Vatnajokull بسیار گسترده و عظیمه و حدود ۱۴ درصد از کل کشور رو به خود اختصاص داده. این مکان به چهار ناحیه مدیریتی تقسیم می شه که ابشارهای قشنگتر و منحصر به فردی داره. آدمایی که به ماجراجویی علاقه دارن می تونن از رودخانه های یخی و یخچال های طبیعی بالا برن و ردیف طولانی از دهانه اتشفشانی با عنوان Lakagigar رو جستجو کنن. ابشار دتیفوس در این مکان بسیار مشهور و شناخته شده.

  1. Golden Circle Route:

Golden Circle Route

این مکان در شرق ریکیاویک شامل یه نمونه جذاب از ‏جاذبه های منحصر به فرد در ایسلند ،مثل مکان های تاریخی، روستاهای عجیب و باحال ، ‏آبفشون و آبشارهاست.بیشتر شرکت های برگزار کننده تور، سفر یه روزه واسه این ناحیه جفت و جور ‏می کنن که از راه جاده ها و بزرگراه هایی انجام می شه که با عنوان راه دایره طلایی شناخته ‏شده. محبوب ترین تورها شامل توقف در گولفوسه که یه آبشار قشنگتر می باشه. ذینگولیر ‏باستان معمولا در تور گذاشته می شه‎.

  1. مرداب آبی:

مرداب آبی-Blue-Lagoon

این مرداب در مثل جزیره‎ Reykjanes ‎قرار داره و ‏کمتر از یه ساعت با‎ Reykjavik ‎فاصله داره. مرداب آبی یکی از‎ ‎محبوب ترین ‏مقاصد در ایسلند‎ ‎حساب می شه. این دریاچه دست ساز بشر و مصنوعیه و با ‏آب هایی تغذیه می شه که از دریاهای دور و بر سرچشمه گرفته. آبای معدنی شامل موادی ‏مثل سیلیسه که به نظر بعضی از افراد امتیازات زیادی واسه سلامتی آدم داره. بازدید ‏کنندگان می تونن در دور و بر این تالاب به استراحت بپردازند. علاوه بر رستوران هایی که مشرف به ‏تالابه، یه اقامت گاه ۳۵ اتاقی هم هست که شامل آبگرم، سونا، حموم بخار و اتاق‎ ‎تناسب اندام‎ ‎مجهزه. شما می تونید از محیط جذاب اون لذت ‏ببرین‎.

آبشارهای جذاب و دیدنی در اروپا

زیباترین، عجیب ترین و بزرگترین غارهای جهان

تور ایسلند