به گزارش آلامتو و به تقل از الی گشت؛ دلایل زیادی واسه اومدن به برلین هست، در این شهر علاقمندان به تاریخ می تونن از دیدن معماری گوتیک ساختمانا، مکانای مهم جنگ جهانی دوم و دیوار برلین لذت ببرن، کسائی که دوستدار هنر هستن می تونن موزه ها، کلیساها و اپراها رو واسه دیدن انتخاب کنن و کسائی که عاشق گشت و گذار در طبیعت و تفریح هستن هم جاههای زیادی واسه گردش دارن، می خوایم گردشگاهای دور و بر شهر برلین که دسترسی راحتی از این شهر دارن رو به شما معرفی کنیم، با ما همراه باشین.

شهر پوتسدام

اگه با قطار یه ساعت به پیش برید همین که از مرزهای برلین بیرون رفتید به شهر پوتسدام می رسید که از محبوب ترین گردشگاهای دور و بر برلین است، پوتسدام تا سال ۱۹۱۸ محل اقامت سلطنتی پادشاهان پروسی بود، دریاچه های به هم پیوسته و قصرها از جاذبه های این شهر هستن که از بین اونا کاخ سلطنتی سن سوسی از همه برجسته تره و وقتی اقامتگاه تابستونی پاددشاه پروس فریدریش دوم بود، بخش اصلی این کاخ یه طبقه به سبک روکوکو با ده اتاقه که در بالای حیاط قرار گرفتن تا هماهنگی آدم با طبیعت رو نشون بدن، در قرن ۱۹ این کاخ رو بزرگ تر کرده و پارکا و باغای دیگری رو به اون اضافه کردن تا به شکل باشکوه امروزی در بیاد، می تونین با تورهای گردشگری از همه ساختمانا و باغای دور و بر اون دیدن کنین.

شهر درسدن

قبل اینکه شهر سردن با بمبای جنگ جهانی دوم خراب بشه به دلیل مجموعه هنرهای خیره کننده و معماری ساختمون هاش به فلورانس معروف بود اما حالا بعد از چند سال بازسازی، شهر دوباره شکوه قبلی خود رو پیدا کرد، در این شهر جاذبه های تاریخی زیادی مثل تراس بروهل هست که به تراس اروپا معروفه. از شهر برلین با دو ساعت رانندگی می تونین به شهر درسدن برسین.

اقامتگاه های تفریحی جزایر استوایی

در سال ۲۰۰۳ ساختمون این محل به شرکتی مالزیایی فروخته شد که اونا در این بنا جنگلای بارانی استوایی ساختن که در اون دهکده، تالاب و استخر استوایی هم قرار داره و با بازیای تفریحی ای که داره می تونه لحظات خوبی رو واسه شما بسازه، واسه رسیدن به این اقامتگاه می تونین از میدون الکساندر پلاتس قطار گرفته و خیلی راحت به این محل برسین. این پارک بزرگ ترین استخر سرپوشیده اروپا رو داره و در ۵۰ کیلومتری جنوب برلینه.

شهر لایپزیگ

واسه رفتن به شهر لایپزیگ باید از برلین سوار قطار شید و بعد از ۹۰ دقیقه به این شهر قشنگتر برسین، این شهر از زمان قرون وسطی شهر تجاری مهمی بوده و آثاری مثل کلیسای سنت توماس، باغ وحش و گیاه شناسی … داره که بازدید از اونا شما رو با این شهر بیشتر آشنا می کنه.

منطقه اسپری والد

این منطقه از دهه ۱۹۹۰ مثل پارک ملی آمریکا یه زیست کره مواظبت شده، یکی از ویژگیای این منطقه کانالای آبیاری زیاد اون بود که به شبکه ای از کانالا تبدیل شده، مثل شهر ونیز بیشتر رفت و آمدها در این محل با قایق انجام می شه، در قسمتای خیلی از این ناحیه کسی زندگی نمی کنه و به عنوان محلی مواظبت شده واسه گیاهان و جانورانه. منطقه اسپری والد محلی قشنگتر با چشم اندازی منحصر بفرده که یه ساعت تا برلین فاصله داره و مکانی مناسبی واسه دور شدن از هیاهوی شهری و آرامشه.

بهترین زمان واسه خرید بلیط هواپیما برلین!

دیدنی ترین مکانای اروپا

الی گشت تور آلمان