ترومسو (به نروژی: Tromsø) یا ترومسا (به فنلاندی: Tromssa)، شهری در شهرستان ترومس در نروژ شمالی است. این شهر هجدهمین شهر بزرگ نروژ ازنظر مساحت و هفتمین شهر این کشور ازنظر جمعیته.ترومسو در قرن سیزدهم پیشرفته و یکی از مکانای ماهیگیری مهم و هم موقعیتی محبوب واسه دیدن شفق شمالی معروف نروژ حساب می شه. موقعیت شمالی ترومسو و بندر طبیعی اون به افراد اطمینان میده که این شهر واسه فعالیتای جور واجور اهمیت زیادی داره. بیشتر قایقا و کشتیای کروز در این ناحیه رفت و اومد می کنن.

 1. موزه دانشگاه ترومسو:

موزه دانشگاه ترومسو-norway-tromso-university-museum

موزه دانشگاه ترومسو یه مکان عالی واسه شروع تور مسافرتی شماس و می تونه جذابیت زیادی واسه شما داشته باشه. در کنار حقایق جذاب و عجیب، دقیق شدن و فوکوس کردن روی مردم محلی منطقه و کاشف معروف یوهان آدریان جاکوبسن، این موزه هم اینکه جاذبه توریستی برتر نروژ یعنی شفق شمالی رو خوب به تصویر میکشه.

 1. باغ گیاهی ترومسو:

باغ گیاهی ترومسو

باغ گیاهی ترومسو و مجموعه عالی اون یکی از مواردیه که باید در لیست بازدید مسافران قرار گیرد. بر خلاف برفی که در این منطقه هست ، فصل شکوفه دادن گلا از اوایل ماه مه شروع می شه و به آدمایی که از این ناحیه بازدید می کنن گلای زیبای زرد و صورتی رو هدیه میده. تا وقتی که زمستون در این ناحیه شروع می شه شکوفه دادن گلا ادامه داره.

 1. کلیسای Elverhøy:

کلیسای Elverhøy

در غرب شهر ترومسو کلیسای زیبایی قرار داره که با نام کلیسای Elverhøy شناخته شده و مشهوره. این کلیسا در سال ۱۸۰۳ ساخته شده. این ساختار چوبی قرمز رنگ در اول در موقعیت کلیسای جامع شهر واقع شده بود اما در سال ۱۸۶۱ به مکان دیگری منتقل شد و دوباره ۱۰۰ سال دیگه به موقعیت فعلی خود در ترومسو پس فرستاده شد. ویژگیای داخلی قابل توجه شامل محراب و Madonna قرون وسطی حک شده روی چوبه.

 1. Arctic Cathedral:

قبل از پل ترومسو در سرزمین اصلی یه کلیسای قشنگتر قرار داره که با عنوان Arctic Cathedral شناخته شده. این نمونه برجسته از معماری مدرن جسورانه در سرتاسر نروژ رایجه و از راه فردی به نام Jan Inge Hovig در سال ۱۹۶۵ طراحی شده.

 1. کلیسای جامع ترومسو:

کلیسای جامع ترومسو

کلیسای جامع ترومسو در جنوب غربی اسکله اصلی در مرکز شهرستان واقع شده و در سال ۱۸۶۱ ساخته شده. محراب چوبی کلیسا،کپی دیدنی و جذاب از رستاخیز آدولف Tidemandه. دیگه ویژگیای مهم این کلیسا شامل پنجره های بزرگ شیشه ای رنگی در مقابل کلیساست که از راه فردی به نام Gustav Vigeland طراحی شده و در سال ۱۹۶۰ نصب شده.

 1. مرکز علوم شمال نروژ:

مرکز علوم شمال نروژ

مرکز علوم شمال نروژ به بازدید کنندگان اجازه میده نگاه نزدیک و هیجان انگیزی به شفق شمالی نروژ داشته باشن. علاوه بر این، مرکز علوم شمال نروژ به بازدید کنندگان اجازه میده پدیده های منطقه ای رو مورد جستجو بذارن.

 1. Polaria:

Polaria

وقتی که به ترومسو سفر می کنین نباید بازدید از Polaria رو از دست بدین. این موزه قشنگتر و منحصر به فرد به هر چیزی که مربوط به قطب شمال باشه اختصاص داده شده.این موزه تنها چند دقیقه از مرکز ترومسو فاصله داره و می تونه زیباییای عالی در اختیار بازدید کنندگان بذاره. نمایشگاه های براساس علم و سینمای پانورامایی که حیات وحش قطب شمال رو به تصویر میکشه می تونه واسه افراد جذاب باشه.

 1. کوه Fløya:

کوه Fløya

ترومسو تعداد زیادی کوه داره. در میون این کوه ها کوهی به نام Fløya هست که از بالای اون می تونین دید خوبی به شهر داشته باشین. بقیه مواردی که در دور و بر هست دسترسی سختی دارن اما بعد از بازدید از این موارد به این نتیجه می رسین که ارزش این کار رو داشته. واسه اینکه از زیباییای این منطقه لذت ببرین سری به Lyngen Alps، کوه Tromsdaltind در ترومسو و کوه Istindan در باردو بزنین.

 1. فستیوال چراغای شمالی:

فستیوال چراغای شمالی که در سال ۱۹۸۸ بنیان گذاری شده هرساله در اواخر ژانویه و اوایل فوریه برگزار می شه. این فستیوال افراد زیادی رو از سرتاسر جهان به خود جذب می کنه.

 1. Skansen:

Skansen قدیمی ترین خونه در ترومسوست. پایه های این بنا که حتی قدیمی تر از این ساختمون قشنگتر و خونه های کوچیک تر دور و بر اون هستش، باقی مونده ای از قرون وسطی حساب می شه و قدمت اون به قرن سیزدهم برمیگرده.

 1. Hella:

در بیست مایلی جنوب ترومسو در سمت شرقی جزیره Kvaløy دهاتی با نام Hella قرار داره که در اون موزه روبازی هست. وقتی که به این منطقه سفر می کنین بهتره سری به ابشار Kvinnafossen بزنین که بین Leikanger و Hellaواقع شده. این ابشار در طول بهار جذابیت خاصی داره.

آبشارهای جذاب و دیدنی در اروپا

جاذبه های گردشگری و دیدنیهای برگن در نروژ

تور نروژ