سفر به کشوری که مرز زمینی با ایران داشته باشه ً بسیار راحت تر از بقیه کشورهاست پس اگه به دنبال یه مقصد خارجی واسه سفر و گردشگری هستین بهتره آذربایجان رو در لیست انتخاب خود بذارین.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ آذربایجان سرزمین حیرت زدگی هاست. از کوه های سوزان گرفته تا طبیعت جذاب این کشور باعث می شه در سفر به آذربایجان هر لحظه تجربه ای تازه داشته باشین. با ما همراه شید و جاذبه های گردشگری این کشور رو بشناسین:

yanardag-768x510

یانارداگ (Yanardag)

به یانارداگ بیایید تا چیزی که به عنوان خروجیای شعله سوزان شناخته می شه رو ببینین. یانارداگ به “کوه سوزان” ترجمه می شه و به نظر میاد که تپه های اینجا به دلیل وجود ذخایر گازی در زیر سطح ماسه سنگای اون به طور دائم شعله ور هستن. بازدیدکنندگان موقع غروب وقتی که شعله ها با بیشترین وضوح میشه دیدشون، واسه دیدن این پدیده طبیعی عجیب به اینجا میان، این منطقه پر از چایخانه های به سبک قدیمیه و شما می تونین راحت بشینین و در حالی که نوشیدنیای محلی اینجا رو مزه مزه می کنین این مناظر باشکوه رو تماشا کنین. یانارداگ با گل فشانای آذربایجان فرق داره، چون اینجا هیچ ذخایری از گدازه یا گل نیس که از تپه ها به بیرون پرتاب شه. هم اینکه این منطقه از نظر مذهبی بسیار اهمیت داره. می گن این آتشا الهام بخش ستایشگران آتیش در دین زرتشتی بوده.

پارک ساحلی باکو

کسائی که به دیدن پایتخت این کشور میان، می تونن از پارک ساحلی باکو یا بلوار باکو دیدن کنن، اینجا می تونین فعالیتای زیادی رو تجربه کنین، از جمله کافه ها و چایخانه های سنتی که واسه وقت گذرانی عالی هستن یا یکی از خوراکیای سنتی ساحلی رو امتحان کنین مثل بستنیای سنتی. بلوار باکو بیشتر از ۵ کیلومتر در امتداد خط ساحلی ادامه داره، از میدون پرچم ملی (National Flag Square) تا بندرگاه بین المللی باکو، و مکان بسیار خوبی واسه دیدن جاذبه های ساحلی آذربایجانه. اینجا شکل های جور واجور بازیای تفریحی هست که واسه همه اعضای خونواده سرگرم کننده هستش، هم اینکه موزه هایی چون موزه فرش آذربایجان واسه اونایی که دوست دارن بیشتر درمورد تاریخ پربار صنعت نساجی در آذربایجان بدونن. بازدیدکنندگان سالن کریستال باکو رو هم پیدا می کنن ، که از میزبانی مسابقات آواز یورو ویژن ۲۰۱۲ معروفیت یافت، به طور مرتب کنسرت ، برنامه های موسیقی و نمایشگاه های هنری در این سالن برگزار می شه.

yanar-bulag-768x512

آتشگاه

جمهوری آذربایجان، به دلیل سوختن نفت و گازهای طبیعی در زیرزمین، تا مدتا به عنوان سرزمین آتیش میشناختنش و می گن الهام بخش ستایشگران آتیش بوده که بعدا مذهب زرتشتی رو پایه ریزی کردن. در گذشته به نظر می اومد که این گازهای خروجی سوزان دلایلی بر حضور موجودات الهی هستن، می گن آتشگاه به قرن هفدهم برمیگرده . این مجموعه به شکل یه شش ضلعی ساخته شده. در وسط این شش ضلعی یه جایگاه آتیش قرار داره. هرچند گازهای طبیعی که منتهی به ساخت بنای اصلی این مکان شدن حالا تموم شدن و آتیش از راه خط لوله گازی که از باکو میاد تولید می شه.

یانار بولاگ (Yanar Bulag)

اگه می خواین آب سوزان رو ببینین، نباید سفر به یانار بولاگ رو از دست بدین، پدیده طبیعی نادری که در راه میان شهرهای آستارا و لانکاران واقعه. آب از لوله ای به بیرون پمپ می شه و به دلیل وجود سطوحی از متان طبیعی همراه با اون می تونه سوزان نگه داشته شه و به اختلاف آب شعله ور واقعیت بخشه. بومیان آذربایجان عقیده دارن که آب اینجا فایده های درمانی داره و مقادیر خیلی از اون به عنوان آب آشامیدنی و واسه درمان خیلی از بیماریا ذخیره می شه.

آستارا

شهر آستارا ، در ناحیه آستارا رایون آذربایجان، درست در مرز آستارا در همسایگی ایران قرار داره. این شهر که از زیباترین مناطق کشوره و از این واسه می شناسنش ، با جنگل و کوه هایی محاصره شده. خود شهر آستارا کافه ها و رستورانای محلی دیدنی و همین طور یه موزه داره. این موزه به یافته های باستان شناسی منطقه اختصاص داره. شامل سکه ها و آثار سنگی چون مجسمه هایی به شکل آدما و حیوانات که می گن بیشتر از ۲۰۰۰ سال قدمت دارن. درست در خارج از آستارا ، دهکده های کوهستانی جذاب رو پیدا می کنین که مساجد، قلعه ها، حماما و آرامگاه های قدیمی اونا نمایانه.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

الی گشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *