در این مقاله از مجله گردشگری آلامتو می خوایم شما رو با بهترین جاذبه های گردشگری شهر بانکوک آشنا کنیم:

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ بانکوک پایتخت تایلند یکی از مهمترین مقاصد توریستی دنیا هستش. این شهر ۵ سال پی در پیه که بوسیله مجله سفر و فراغت به عنوان بهترین شهر دنیا معرفی می شه. در سال ۲۰۱۳ بیشتر از ۱۶ میلیون نفر از این شهر دیدن کردن. هر ساله حجم خیلی از گردشگران ایرونی تور بانکوک رو واسه گذروندن تعطیلات و فراغت خود انتخاب می کنن. بازارهای خرید بزرگ، معابد مرموز و بازارهای شلوغ، رستورانا و شور هیجان حاکم در شهر از جاذبه های بانکوکه. پادشاه RAMA I شهر رو از روی Ayutthaya و از روی کانالای اون که از بین شهر عبور می کردن و معابد عجیب اون الگو ورداری کرده بود. با وجود جا به جا شدن قسمتای قدیمی شهر با شهر شلوغ؛ اما هنوز معابد قشنگتر و قصرها، ساختمانای تاریخی و سرگرمیای جور واجور باقی مونده.

چرخ زنی بدون هدف در بانکوک نتیجه ای نخواد داشت چون مسافتای طولانی و گرما، بانکوک رو به یکی از شهرهای مشکل واسه پیاده روی تبدیل کرده. گزینه های مناسب واسه این کار، تاکسی TUK-TUK ( یه وسیله موتوری سه چرخه) یا یه راهنمای تور که در هر هتلی قابل یافتنه. مترو و ترن دو وسیله نقلیه عمومیه و شما رو قادر می سازه تا شهر رو در وسیله ای با تهویه هوا بگردین.

هر دوی این وسایل بین نقاط کلیدی شهر مثل جاده Silom ، Hualamphong ، جاده Sukhimvit و هتلای دور و بر رودخانه در حال حرکت هستن.

کاخ بزرگ و معبد پراکائو

اگر مدت زمان سفر شما فقط امکان بازدید یه قسمت از شهر رو میده از این دو بنا دیدن کنین. این دو بنا در شرق رودخانه و نزدیک لنگرگاه قرار داره. هیچ معبد دیگری مانند این معبد نمی تونه هنر تایلندی رو نشون بده.

سطح درخشنده این معبد و ارزش هنری اون رو به یکی از عجایب معبدی آسیا مبدل ساخته. معبد پراکائو اولین مجتمع بزرگه که در بانکوک ساخته شده.

شش معبد بزرگ

از شش معبد بزرگ بانکوک به عنوان یکی از بزرگترین عجایب معماری دیدن کنین اما به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که زمان کافی واسه این کار در اختیار داشته باشین چون زمان راه طی شده بین این معابد قابل توجه هستن.

یکی از بهترین نشونه های اختصاصی تایلندی معبد Arunه که در ساحل رو به روی رودخانه Choo Pharya قرار داره.

معبد Pho قدیمیترین معبد بانکوک که در اون یه مجسمه بزرگ آب طلا کاری شده از بودا در داخل یه محفظه سفیده قرار داره.

بازدید از یکی از زیباترین مجسمه های بودا رو در معبد مجاور رو از دست ندین. در بیرون اسبان برنزی در ۴ گوشه ساختمون قرار داده شده.

Golden Mount که روی تپه ای در بانکوک قرارداد

مجسمه بودا در Wat Traimit که می تونست واسه همیشه مخفی بمونه موقع کار کارگران در بندر بانکوک از داخل جرثقیل سقوط کرد . این اثر که بزرگترین اثر ساخته شده از طلای تایلندی ایت شاید واسه در امان موندن از دزدی نیروهای مهاجم برمه مخفی شده بود.

موزه ها و کاخای تایلند

موزه ملی که یه سری از بهترین آثار عتیقه، مجسمه ها، سرامیک و جواهراته که می تونه دید خوبی در مورد جزئیات جور واجور فرهنگی کشور به بازدید کنندگان بده.

بهتره واسه حضور در این موزه با یه تور لیدر همراه شید تا با بزرگی و عظمت موزه گیج نشید. نمایشگاه، فرهنگ تایلندی رو به چندین دوره تاریخی تقسیم می کنه و اتاقا به ترتیب وقایع تاریخی مرتب شدن و شما می تونین تغییرات زندگی بودا و موضوعات مهم تاریخ هنر تایلند رو موقع حرکت در داخل موزه ببینین.

یه جور دیگه از موزه درJim Thampsons House قرار داره که در شرق شهر واقع شده. با ورود به این خونه حتی در شلوغ ترین روزا حس آرامش به شما القا می شه. اتاقای این موزه از چوب ساخته شده.

قصر بزرگ Vimanmek از دید اندازه بزرگترین خونه چوبی دنیاس. آخرین بنایی که نباید از تماشای اون غافل شید قصر Suan Pakkadه که توسط باغای پر از درخت محاصره شده.

باغ گل رز

در ۳۰ کیلومتری بانکوک یکی از دیدنی ترین مکانای این شهر، رز گاردن (باغ رز) در کنار دریاچه زیبایی قرار داره. بیشترین جاذبه این باغ در نمایشای فرهنگی تایلنده که شامل بوکس تایلندی، رقص سنتی این کشور، مراسم عروسی تایلندی، شمشیر بازی و نمایش فیلا می شه. مساحت باغ رزگاردن حدود ۷۵۰ کیلومتر مربع بوده و در اون صنایع دستی سنتی کشور تایلند هم واسه گردشگران به نمایش گذاشته شدن.

بانکوک شناور

عمومی ترین وسیله گردش در بانکوک Khlong به معنی کاناله و به عنوان یکی از شاخصهای بانکوک هستش. شما می تونین در کانالا از طریق قایقای محلی BangYao گردش کنین. این قایقای بلند و نازک توسط موتورهایی پر سر و صدا که در انتهای قایق قرار داره به جلو رانده می شن. هر چیزی در این بازارهای شناور می تونین جفت و جور کنین. این محل مجموعه ای گسترده و هیجان انگیز از دکها و فروشندگانیه که شما می تونین از اونا خرید کنین.

بازار شناور

در بازار شناور زنان با کلاه های لبه دار در طول کانال کم عرض پارو زنی می کنن و تلاش می کنن یه بسته ماهی سرخ رو به همراه ادویه بفروشن. در بازار شناور قایقا پر از اجناس آماده فروش هستن.

در دیگه بازارهای شناور شما می تونین فرشای برمه ای، خراطیای چوبی و دیگه چیزها رو بخرین. با اینکه بعضی از اشیا گرون قیمت هستن اما اشیا مشابه در مغازه های بانکوک و یا بازار گرانتره.

کانچانابوری

با وجود اینکه منطبه کانچانابوری به ظاهر آروم و محلیه و در کنار رودخانه قرار داره، اما بر خلاف ظاهر فعلی خود دارای گذشته متفاوتیه.

واسه رسیدن به این منطقه شما می تونین از خلال پل عبور کنین یا از فراز اون قایقای بلند و نازک که در داخل رودخانه با برخورد امواج، بالا و پایین می شن رو ببینین.

واسه اینکه بتونین حس ترس رو هر چی بیشتر حس کنین می تونین از دو گورستان که یکی ۸۰۰۰ قبر و دیگری ۱۰۰۰۰۰ قبره عبور کنین، که در اونا اجسادیه که در بین ساخت پل راه آهن جون دادن.

بعد از اون می تونین به موزه Jeathwar که در ساحل رودخانه س برید.

تور نوروزی تایلند و پاتایا

زیباترین معابد تایلند

الی گشت تور تایلند