به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ در سال ۱۹۶۰ این شهر که مرکز ایالت ساحلی بود شروع به رشد و پیشرفت کرد دلیل این ورود پرسنل ارتش آمریکا بود که از جنگ ویتنام باز گشته بودن.؛ این اتفاق بنام R&R یا همون استراحت و سرگرمی شناخته شد.

در اون زمان یهو تایلند قابلیتای اقتصادی پاتایا رو رو ساخته و این منطقه به عنوان یکی از تفرجگاههای بین المللی شناخته شد.

امروزه پاتایا به عنوان یکی از شلوغ ترین مکانایی که شکل های جور واجور امکانات تفریحی در اون قرار داره شناخته می شه. الان یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری دنیا تور پاتایاه و هر ساله گردشگران زیادی این مقد جذاب رو واسه تفریح و استراحت انتخاب می کنن.

بیشتر هتلا به دلیل اینکه دریاهای دور و بر پاتایا واسه شنا مناسب نیستن دارای استخر شنا هستن.

اگر شنا در مراحل بعدی تفریحات شما قرار داره می تونین با اجاره یه اتاق به گردش در جزایر مرجانی دور و بر بپردازید یا می تونین سوار اتوبوس شده و با طی راهی ۱۵ دقیقه ای به ساحل جمتین رفته که دارای سواحلی تمیز و گسترده س. ماجراجویان می تونن ماهیگیری، جت اسکی، و اسکی روی آب رو تجربه کنن در حالیکه بقیه افراد هم می تونن با ماهیگیری خود رو مشغول کنن و شانس خوردن نیزه ماهیای بزرگ رو از دست ندن.

در جزیره مرجانی KO LARN شما می تونین دنیای زیر آب رو در قایقایی که دارای کف شیشه ای هستن مشاهده کرده و شکل های جور واجور ماهیای گرمسیری و مرجانا رو به طور واضحی ببینین.

خیلی از این نوع سفرهای گردشگری جهت غواصی از اینجا شروع می شه. تورهای زمینی به آسونی جهت برنامه ریزی واسه سفرا در دسترس هستن.

نمایشای رقص محلی هنرهای رزمی، جنگی خروسا در سمت شرق باغای گرمسیری با مناطق وسیع پوشیده شده از درختان نخل، گلای ارکیده و کاکتوس که در فاصله ۱۵ کیلومتری پاتایا واقع شده برگزار می شه.

هم اینکه می تونین از پارک پاتایا که یه پارک آبیه یا دهکده فیلای پاتایا که در اون فیلا قدرت، مهارت و فرمانبرداریشان رو نشون میدن، دیدن کنین.

واسه اینکه بتونین تجربه دیدن مراسم مذهبی عجیبی رو هم داشته باشین از محل معبد حقیقت که بوسیله خراطیای چوبی تزئین شده دیدن کنین. در این محل یه مجسمه ۱۰۵ متری قرار داره که براساس فلسفه هندویسم-بودیسم ساخته شده.

در پاتایا می تونین شکل های جور واجور متنوعی از غذاهای خوشمزه رو تجربه کنین. در رستورانا شکل های جور واجور غذاهای درجه یه با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت ارائه می شه و تفریحات و سرگرمیای شهری پاتایا می تونه پاسخگوی شکل های جور واجور سلیقه ها باشه.

تور نوروزی تایلند و پاتایا

زیباترین معابد تایلند

الی گشت تور تایلند