جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری گرجستان

عمومی

واسه سفر نوروزی خود به دنبال یه مقصد خارجی هستین؟ ما به شما تور گرجستان رو پیشنهاد می دیم.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ این روزا به خاطر شرایط سیاسی منطقه، مردم ایران بیشتر از قبل از سفر به گرجستان استقبال می کنن. جالبه بدونین تا چند وقت پیش خیلی از افراد انگلیسی زبون به خاطر شباهت نام گرجستان با ایالت جورجیای آمریکا، این کشور رو با ایالت جورجیا اشتباه می گرفتن! سفر به گرجستان یه فرصت عالی گردشگریه. اگه از مراوده با مردمی خونگرم و وقت گذروندن در طبیعتی ناب و چرخ زدن در مکانای تاریخی حال می کنین، سفر به گرجستان بهترین پیشنهاد واسه شماس. واسه اینکه بیشتر از گرجستان بدونین و واسه سفر به گرجستان آماده شید با ما همراه شید:

uplistsikhe-800x450

گرجستان سرزمینیه که بین کوه های قفقاز و دریای سیاه و کویری خشک ساندویچ شده! سفر به گرجستان شما رو با آمیزه ای از فرهنگا آشنا می کنه و فرصت لذت بردن از تصاویری جذاب و قشنگتر رو به شما هدیه میده.

تفلیس گرجستان؛ ملغمه ای از فرهنگا

بالکنای آویزون محله های قدیمی تفلیس، حمامای گوگردی که بعضی وقتا با کاشیای فیروزه تزیین شدن و ساختمانای منحصربه فرد هنری و قشنگتر که رو به نابودی می رن تفلیس رو به شهری الهام بخش بدل کردن.

تفلیس، پایتخت گرجستان، از سه طرف با کوه و از یه طرف با ساحل رودخانه میتکاواری محاصره شده. باستان شناسا اولین نشونه های زندگی در تفلیس رو مربوط به چهارهزارسال قبل از میلاد دونسته ان. از اونجایی که این شهر در راه جاده ابریشم قرارداشته، فرهنگای مختلفی رو به خود جذب کرده. حموم آب گرم آبانوتوبانی در این شهر که قدمت اون به همون دوران جاده ابریشم می رسه ردپاهایی از فرهنگ ایرونی رو در خود داره. در سفر به گرجستان می تونین در دور و بر تفلیس بقایای مکانای مذهبی مختلفی از کلیسا و کنیسها گرفته تا آتشکده ها رو ببینین.

روستای اوشگولی گرجستان؛ بلندترین روستای اروپا

این داهات در کوه های قفقاز و ارتفاع دوهزار و دویست متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته. برجای دفاعی این داهات که مربوط به دوران قرون وسطاست و به همه خونه های اون راه داره معروفه. این منطقه یکی از میراث جهانی یونسکوه. در سفر به گرجستان بازدید از این منطقه رو یادتون نره.

شهرهای غارهای مرموز

تعدادی خیلی از غارهای عجیب و غریب اروپا در گرجستان قرارداند. این غارها و شهرهای سنگی به خودی خود می تونن دلیلی جذاب واسه سفر به گرجستان باشن! قدیمی ترین این شهرهای باستانی شهر سنگی اوپلیستسیخهه که در دوران قرون وسطا اهمیت خاص ای داشته اشت

5yod70p

سوپرا، سفره سنتی گرجستان

یکی از بهترین راه های شناختن فرهنگ کشورها آَشنایی با غذاهای اون کشوره. واقعا اگه کسی به گرجستان سفر کنه و وعده غذایی سوپرا رو نچشد، انگار هیچوقت سفر به گرجستان رو تجربه نکرده!

خاچاپوری نون و پنیر محلی معروفیه که به شکل قایق پخته می شه و درون اون با پنیرآب شده و تند و مزه دار پر شده و با زرده تخم مرغ و کره سرو می شه. خاچاپوری واقعا خوش طعمه.

خونه های دهاتی گرجستان

مناطق دوردست خوسورتی و توشتی در کوه های قفقاز روستاهای باستانی و دیدنی و کم جمعیتی دارن که هنوز عقایدی باستانی دارن! در سفر به گرجستان بالا رفتن از جاده های منتهی به این روستاها مساویه با بالارفتن آدرنالین خون شما!

توشتی مسیرهای پیاده روی زیادی داره و مردم اون به مهمون نوازی کوهستانی شون شهره هستن.

سفر به گرجستان میتونه تجربه ای ناب و تکرار ناشدنیبرای هر کسی باشه. شاید در نگاه اول مردم گرجستان مردمی خشک و جدی به نظر برسن اما اینطور نیس، گرجیا مردمی مهربون و مهمون نواز هستن. واسه سفر به گرجستان دست دست کردن نکنین چون مردم این کشور مهمون رو فردی مقدس می دونن و تلاش دارن به روش خودشون از اون استقبال کنن و روش خودشون پذیرایی با غذا و نوشیدنیای خوشمزه س!

تور مناسب گرجستان و انتخاب اون

بهترین جزیره تفریحی گرجستان

الی گشت تور گرجستان