جاهای دیدنی و راهنمای سفر به کازابلانکا

عمومی

Casablanca

به گزارش آلامتو و به نقل از سایت ما؛ کازابلانکا بزرگ ترین شهر مراکشه که تونسته با جذابیتهای طبیعی و تاریخی خود معروفیت جهانی پیدا کنه. در سفر به این شهر مراکشی با ما همراه شید.

کازابلانکا به عنوان بزرگ ترین شهر مراکش امتیازات خاص خود رو داره. این شهر که پایتخت تجاری شمال قاره ی آفریقا هم حساب می شه با داشتن جمعیتی بالغ بر ۳ میلیون نفر نقشی خاص رو در ناحیه ایفاء می کنه. کازابلانکا از جهت دیگه میزبان بزرگ ترین بندرتجاری در شمال قاره ی آفریقا هستش. به خاطر همین می توان گفت به عنوان پولدار ترین شهر در این ناحیه رونقی خاص و باور نکردنی داره.

این شهر ترکیبی خاص و منحصر به فرد از مدرنیته و سنته.

می توان در جای جای اون هتل های باشکوه، رستوران های تراز اول و بوتیک های لوکس رو دید. از جهت دیگه این شهر پایگاهی عالی واسه هنرمندان و آثار نفیس اونا به حساب میاد. ساختمون هایی که از دوران استعمار فرانسه در این شهر باقی مونده ان، بازارهای محلی و صنایع دستی قشنگتر مجموعه ای فوق العاده از بهترین ها رو در برابر دید علاقه مندان به سنت و فرهنگ مراکشی قرار داده ان.

راهنمای سفر به کازابلانکا

جذابیتای توریستی تاریخی کازابلانکا

مسجد حسن دوم

ساخت این بنا در کازابلانکا ۵ سال به طول رسید. مسجد حسن به عنوان بزرگ ترین مسجد دنیا، ترکیبی از معماری و فرهنگ مراکشیه. کاشیکاری های زیبای این مسجد بی نظیرهستند. از جهت دیگه می توان بالاترین درجه معماری رو در سنگ کاری ها و ستون های مرمری که در بنا استفاده شده دید.

راهنمای سفر به کازابلانکا

این مسجد با وسعت قابل توجه خود ظرفیت پذیرش بیشتر از ۱۰۰۰۰۰ نمازگذار رو در آن واحد داره. باید اشاره کرد که ورود غیر مسلمانان به این مسجد مجاز نیس. اما تورهای خاصی واسه بازدید بعضی نقاط خاص مسجد در دسترس مسلمانان قرار داده شده.

خرید در کازابلانکا

بخش قدیمی شهر مملوء از فروشگاه هاییه که می توان چندین ساعت رو به گشت گذار در اونا اختصاص داد. این فروشگاه ها کنتراستی خاص و منحصر به فرد به فضای شهر داده ان. به صورتی که مشاهده ی مدرنیته ی شهر در کنار صنایع دستی خوش رنگ ولعاب، گردشگران رو به ذوق و شوق و خوشحالی می آورد.

راهنمای سفر به کازابلانکا

حموم قدیمی

به کار گیری حموم های عمومی تا یه چند وقت پیش در کشور مراکش رایج و عادی بوده. اینطوری حموم قدیمی کازابلانکا از اون نقاطیه که می تونه جذابیت های چشمی خاص خودشو داشته باشه. بازدید از اون واسه گردشگران خالی از لطف نخواد بود.

میدون محمد پنجم (V عدد پنج به یونانی)

راهنمای سفر به کازابلانکا

میدون محمد ایشون به عنوان میدون اصلی شهر جایگاهی خاص در کازابلانکا داره. این میدون که در شب مملوء از نور و رنگ می شه بوسیله عمارت های کلاسیکی که از دوران حکومت فرانسوی ها به جای مونده محاصره شده. بیشتر بانک های دولتی، اداره پست اصلی شهر و هم اینکه سفارت فرانسه در نزدیک این میدون قرار گرفته.

حمل ونقل در کازابلانکا

بیشتر مسافرین کازابلانکا از راه فرودگاه بین المللی محمد ایشون به این شهر وارد می شن. فاصله ی این فرودگاه تا مرکز شهر کازابلانکا تنها ۴۵ دقیقه س. البته اگه بخواین این راه رو با تاکسی طی کنین.

سفر به این شهر با قطار هم شدنیه و هزینه های شما رو تا حد زیادی کاهش می دهد.

مسافرینی که از آمریکا، آفریقای جنوبی و هم اینکه خاور میانه قصد سفر به کازابلانکا رو دارن می تونن از پروازهای مستقیم این کشورها به مراکش استفاده کنن. جالبه بدونین مراکش به بیشتر کشورای اروپایی پرواز مستقیم داره.

اگه به دنبال کاهش هزینه ها و گذروندن سفری مقرون به صرفه هستین از قطار، کشتی و یا اتوبوس های مسافربری واسه ورود به کازابلانکا استفاده کنین.

راه دسترسی

اگه جزو گردشگران حرفه ای حساب نمی شید بهتره با ثبت نام در شکل های جور واجور تور کازابلانکا به این شهر سفر کنین. اینطوری نگرانی از واسه سفر و چگونگی اون در کازابلانکا دارید.

راهنمای سفر به مراکش

جاذبه های گردشگری مراکش

تور مراکش سایت ما