جاهای دیدنی پروانس Provence فرانسه

عمومی

پروونس یه منطقه وسیع در جنوب فرانسه است که با رود Rhon و منطقه Languedoc در غرب و با ایتالیا در شرق هم مرزه. پروونس موارد زیادی در خود داره. مزارع اسطوخودوس در این منطقه منتظر شماس تا بو و زیبایی اون رو تشویق کنین. روستاهای زیبایی که در اون هست بهترین مواردیه که در فرانسه پیدا میشه پروونس هم اینکه خرابه های رم قدیمی و بناهای تاریخی قرون وسطی رو در خود داره. در این مقاله می خوایم مناطق زیبای پروونس رو با هم مرور کنیم. پس همراه ما باشین:

  1. Aix-en-Provence:

جاهای دیدنی پروونس Provence فرانسه

Aix-en-Provence ممکنه بوسیله رومی ها در ۱۲۵ سال قبل از میلاد بنا نهاده شده باشه اما ویزیگوت ها، لومباردها،فرانسویا و بقیه کشورها بر اون حکمرانی کردن. این منطقه موارد زیادی بهتون میده. یکی از این موارد Fontaine des Quatre Dauphins واسه قرن هفدهم و هم Cours Mirabeauه که شهرهای قدیم و جدید رو از هم جدا می کنه. بازار شهر در روزای جور واجور هفته بر پاست اما بزرگترین و رنگی ترین اون در روز شنبه برگزار می شه که در برگیرنده بازار گل در Place de l’Hotel de Ville و بازار غذا در Place Richelmeه. اگه گرسنه باشین می تونین سری به رستوران Deux Garçons بزنین که میزبان هنرمندان و نویسندگان مشهوری بوده.

  1. Roussillon:

Roussillon یکی از مناطق رنگیه که یکی از زیباترین روستاهای فرانسه در نظر گرفته می شه. این داهات در قلب یکی از بلندترین رسوبات زردرنگ قرار گرفته. از دیدن صخره های قرمز رنگ و خونه های قدیمی حیرت زده میشین. پیاده روی کردن در خیابون های اون می تونه بسیار سرگرم کننده و باحال باشه. می تونین سری به معدن قبلی بزنین تا با فرایندهایی که در معدن انجام می شه بیشتر اشنا شید.

  1. Cannes:

جاهای دیدنی پروونس Provence فرانسه

کن یکی از مناطقیه که افراد مشهور زیادی به ان سفر کردن. این منطقه در طول جشنواره کن با افراد مشهور و شناخته شده ای مثل بازیگران پر می شه. اما این تنها چیزی نیس که کن رو قشنگتر ساخته. شما می تونین در امتداد Promenade de la Croisette به پیاده روی بپردازید و سواحل قشنگتر ، کافه های چشم نواز و بوتیک ها رو ببینین. شهر قدیمی کن که با نام Le Suquet شناخته شده هم ارزش جستجو رو داره. در این منطقه می تونین یه برج ساعت قدیمی و کلیسا رو ببینین که مشرف به خلیج هستن و بازارهای پرجنب و جوشی در صبح در اون دیده می شه.

  1. آرلس:

آرلس یکی دیگه از شهرهای جذابیه که در این ناحیه دیده می شه. هنرمند هلندی که بین سال های ۱۸۸۸ و ۱۸۸۹ در این ناحیه زندگی می کرد،حدود ۳۰۰ نقاشی از شهر و نواحی دور و بر اون کشیده. شما می تونید در منطقه van Gogh پیاده روی کنین تا بعضی از نواحی که بوسیله این نقاش و هنرمند مشهور به تصویر کشیده شده رو از نزدیک ببینین. آرلس بهترین مکان واسه دیدن خرابه های رومی مثل سالن آمفی تئاتر خیره کننده س که این روزا هم مورد استفاده قرار می گیرد. شما می تونید به بالای میدون مسابقات باستانی صعود کنین و نمای زیبایی به شهر قدیمی داشته باشین. بازار هفتگی هم یکی از بهترین موارد در پروونس است.

  1. Gorge du Verdon:

جاهای دیدنی پروونس Provence فرانسه

وقتی که از این منطقه بازدید می کنین خود رو واسه دیدن مناظر چشم نواز و خیره کننده آماده کنین. شما می تونید از Riviera فرانسه یه سفر روزه رو به Gorges du Verdon ترتیب بدید. وقتی که به این منطقه رسیدید، می تونین از قایق واسه دیدن آب های قشنگتر استفاده کنین. اگه مهارتی در کوهنوردی دارین از این مهارت خود استفاده کنین.

  1. Gordes:

از موقعیت هدف دار اون در فلات مشرف به لوبرون، گوردس به عنوان یکی از زیباترین روستاهای موجود در فرانسه شناخته شده.ساختمون های سنگی سفید و خاکستری در امتداد تپه قرار گرفتن و منظره زیبایی میسازن. در بالای این داهات می تونین یه کلیسا و قلعه رو پیدا کنین. مطمئن شین که استخون ها و سنگ های گرد قدیمی که بوسیله چوپان ها استفاده می شد رو بررسی می کنین. یکی دیگه از مواردی که باید در این ناحیه به بازدید از اون بپردازید صومعه Senanqueه.

  1. Avignon:

جاهای دیدنی پروونس Provence فرانسه

اگه همیشه دوست داشتین ببینین پاپ ها کجا زندگی و حکمرانی می کردن بهتره سری به این ناحیه بزنین. Avignon از سال ۱۳۰۹ تا ۱۳۷۷ مقر کاتولیک های رومی بوده. Palais des Papas که بیشتر مثل قلعه س رو می تونین در شهر قدیمی پیدا کنین. این منطقه میزبان کلیسای جامع و بقیه بناهای مربوط به قرون وسطیه. این شهر تاریخی با دیواره هایی که داره هرساله ۴ میلیون بازدید کننده رو به خود جذب می کنه. ده ها هزار نفر هم واسه تماشای فستیوال d’Avignon( جشنواره هنر هرساله) به این ناحیه سفر می کنن.

  1. Nice:

Nice یه شهر زیباست که در خطوط ساحلی دریای مدیترانه دیده می شه. این شهر از قرن نوزدهم بازدیدکنندگان زیادی رو به خود جذب کرده. بعد از شهر پاریس، شهر Nice دومین شهریه که در فرانسه مورد بازدید افراد قرار میگیره. این شهر محیط دنیای قدیمی رو خوب نشون می دهد و در شهر قدیمی با خیابون های سنگفرشش شروع می شه. شما می تونید با پیاده روی در امتداد دریای مدیترانه از آفتاب لذت ببرین، در کافه های موجود استراحت کنین و از این منطقه لذت ببرین. این شهر زیبایی های خاص خود رو داره. پس اون رو از دست ندین.

کشور فرانسه واسه زندگی چیجوریه؟

۱۲ کلیسای معروف فرانسه

تور فرانسه