به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ کلمه ژوهانسبورگ به معنی “شهر طلا” است. ژوهانسبورگ بزرگترین شهر آفریقای جنوبی و یکی از ۵۰ منطقه شهری بزگ دنیاست. این شهر رو میشه کلانشهر صنعتی و مالی کشور آفریقای جنوبی دونست که روی تاریخ غنی ای از معدن طلا ساخته شده که با دارا بودن تعداد زیادی رستوران و کافه، گالریای هنر خاص و موزه دوران آپارتاید حالا به یکی از بهترین شهرهای توریستی دنیا تبدیل شده. تنها کمی اون طرف تر مرز شهر، هیجان زیادی منتظر ماست. گردشگران می تونن حیات وحش بکر منطقه رو ببینن و در باغا و پارکای زیبای پرتوریا که پایتخت حکومتی این کشور هم حساب می شه چرخ بزنن. با ما همراه باشین تا با تعدادی از بهترین جاذبه های گردشگری این شهر بزرگ آشنا شید:

۱. موزه آپارتاید

موزه آپارتاید، پرترهایی از گذشته آپارتاید رو در غالب عکس و بریدهای روزنامه به شکل گرافیکی به نمایش گذاشته. صداها و عکسای دوران آپارتاید که در این موزه به نمایش گذاشته شده، گذشته مشکی دوران آپارتاید رو یادآوری می کنه و آدمایی که در موزه قدم میزنن رو واقعا احساسی می کنه. واسه دیدن کامل این موزه تقریبا باید دو ساعت زمان بذارین تا بتونین همه جای اون رو خوب بگردین.

نشانی موزه: Cnr Northern Parkway & Gold Reef Road, Ormonde, Johannesburg

۲. گالری هنر ژوهانسبورگ

موزه هنر ژوهانسبورگ با ۹۰۰۰ اثر هنری، یکی از بزرگترین کالکشنای هنر در آفریقا هستش که در پارک ژوهانسبورگ قرار گرفته. بدیش اینه این گالری بر خلاف مهم بودنش در گذشته روزای بهتری به خود دیده تا الان، اما هنر دوستان تلاش کردن تا بازم اون رو سرپا نگه دارن و وسعت ارزش اون رو به همه نشون بدن. بیشترین تمرکز این گالری روی اثرهای هنرمندان آفریقای جنوبی و اروپایی نسل هاست. این نمایشا شامل اجناس دستی، نقاشیا، پارچه ها، نقاشیایی از قرن هفدهم تا به امروز از مشاهیری مثل پیکاسو، مونت، رودین و هنری موره. مجسمه های هنری این نمایشگاه، در حیاط گالری نگه داری می شن. قبل از رفتن بهتره تاکسی مورد اعتماد و شناخته شده ای رو به مقصد گالری بگیرین چون این گالری در محله خیلی امنی نیس.

نشانی: Cnr Klein and King George Streets, Joubert Park, Johannesburg

۳. شهر گلدریف (Gold Reef)

شهر گلدریف، ۸ کیلومتر اونطرف تر از مرکز شهر ژوهانسبورگ قرار گرفته. در این شهر توریستا با دیدن موزه های تاریخی و تعدادی پارک موضوعی به روزای طلایی این شهر سفر کوتاهی می کنن. این جاذبه گردشگری یه مکان تفریحی عالی واسه خونواده هاست و میزبان خونه ها، مغازه ها، تئاتر سلطنتی، هتل، دفتر مجله روزنامه و اولین بازار بورس ژوهانسبورگه. هم اینکه توریستا می تونن از این شهر، تور چند ساعته ای رو به معدن Crown که یکی از غنی ترین معادن طلای دنیاست داشته باشن تا یه تصور روشن از کار کارگران معادن طلا بدست بیارن.

نشانی: Shaft 14, Northern Parkway, Johannesburg

اطلاعات مهم در سفر به آفریقای جنوبی

دانستنیهای باحال درباره آفریقای جنوبی

الی گشت تور آفریقای جنوبی