اگه به هر دلیلی مسیرتون به آمریکای مرکزی خورد و کمی وقت واسه دیدن جاذبه های عجیب داشتین مطمئن شید از عجایب هفتگانه کاستاریکا دیدن میکنین.

  1. منطقه حفاظت شده مونته ورده

منطقه حفاظت شده مونته ورده یه محل زندگی کوچکه که در پونتارناس، کاستاریکا واقع شده. منطقه دور و بر اون اکوسیستمی جور واجور داره و جنگل ابر مونته ورده یکی از معروف ترین اونا هستش. نشنال جئوگرافیک به این منطقه عنوان “گوهر تاج ذخایر جنگل ابر” رو داده. توریستای زیادی هر ساله از این منطقه بازدید می کنن. این منطقه حفاظت شده در سال ۱۹۷۲ تاسیس شد و حدود ۱۰۵۰۰ هکتار از جنگل ابر رو گرفته. ۲۵۰۰ گونه گیاهی، ۱۰۰ گونه پستاندارد، ۴۰۰ گونه پرنده، ۱۲۰ گونه دوزیست و خزنده و هزاران گونه حشره در این منطقه پیدا میشه.

  1. آتشفشون پواس

جاهای دیدنی کاستاریکا - آتشفشون پواس-Poas-Volcano

آتشفشون پواس در ارتفاع ۲۷۰۸ متری در پارک ملی پواس در کاستاریکا واقع شده. این آتشفشون از سال ۱۸۲۸، ۴۰ بار فعالیت داشته و آخرین فوران اون در آوریل سال ۲۰۱۷ بود. واسه حفظ امنیت آخرین بازدیدها لغو شد. برنامه هایی در جهت تعطیلی پارک ملی هست چون فورانای آینده می تونه زندگیای زیادی رو نابود کنه. آتشفشون پواس در نزدیکی قله دو دریاچه داره. دریاچه سمت شمال، لاگونا کالینته، یکی از اسیدی ترین دریاچه های دنیا هستش. pH این دریاچه با بارش و فعالیت آتشفشون تغییر می کنه و کمترین مقدار اون ۰ه. این منطقه مستعد باران اسیدی و مه اسیدیه که اکوسیستم دور و بر رو تحت خطر قرار میده.

  1. کانال تورتوگورو

پارک ملی تورتوگورو پارک ملی در کاستاریکاه. با اینکه این پارک فقط بوسیله قایق و هواپیما قابل دسترسیه، اما سومین پارک پر بازدید کننده در کشوره. این پارک میزبان گیاهان و جانوران مختلفیه. از ویژگیای این پارک وجود ۱۱ نوع جور واجور از محل زندگی از جمله مردابا، مانگرو، جنگل انبوه، سواحل، و تالابه. این منطقه دارای آب و هوای گرمسیری و گرم و مرطوبه. تالاب رامسر در این منطقه اهمیت بین المللی داره.

  1. رودخانه سلست

جاهای دیدنی کاستاریکا - رودخانه سلست-Celeste-River

رودخانه سلست یه تیکه از پارک ملی آتشفشون تنوریو در کاستاریکاه. این رودخانه به خاطر رنگ فیروزه ای جدا اون معروفه. این پارک دارای آبشاری بزرگ و چشمه آب گرم زیادیه. بازدید کنندگان از بالای آبشار به داخل آب می پرند. رنگ رودخانه به خاطر پدیده ای فیزیکیه. سلست بوسیله دو رودخانه تغذیه می شه: رودخانه بوناویستا و رودخانه سور. رودخانه اول شامل مقدار زیادی ذرات آلومینیوم سیلیکاته و دومی فوق العاده اسیدیه. وقتی که دو رودخانه مخلوط می شن، PH کم شده و باعث تجمع ذرات آلومینوسیلیکات و مه پراکنده می شه که باعث تولید رنگ فیروزه ای رودخانه می شه.

  1. کوه چیریپو

کوه چیریپو بلندترین کوه کاستاریکا هستش که در ارتفاع ۱۲۵۳۳ فوتی واقعه. این کوه در پارک ملی چیریپو واقعه و میزبان جنگل تالاماکانه. در این منطقه تنوع زیستی زیادی هست. قله این کوه مانند جزایر آسمون واسه گیاهان و جانوران بومی در منطقه عمل می کنه. تو روزهایی که آسمون صافه، کوه منظره ای پانورامیک از کل کشور از ساحل آروم تا ساحل دریای کارائیب ارائه می کنه. میشه با اجازه خاص از دفتر پارک ملی به این قله صعود کرد.

  1. آتشفشون آرنال

جاهای دیدنی کاستاریکا - آتشفشون آرنال-Arenal-Volcano

آتشفشون آرنال آتشفشون فعالی واقع در استان الجولا کهستشاریکا هستش. ارتفاع اون ۵۳۵۸ فوته و قطر اون ۴۶۰ فوته. این آتشفشون ۷۵۰۰ سال عمر داره و به عنوان یکی از آتشفشانای جوون شناخته می شه. این آتشفشون در سال ۱۹۶۸ فوران کرده و شهر تاباکون رو نابود کرد و سه دهانه دیگه در اون ایجاد شد. این آتشفشون فعلا در خواب هست. این آتشفشون یکی از ده آتشفشون فعال در سال ۲۰۱۰ بود. آتشفشون آرنال در پارک ملی آرنال واقعه. این آتشفشون به عنوان یه بخش آبخیز مهم واسه دریاچه مخزن آرنال عمل می کنه. آب این دریاچه واسه تولید برق آبی استفاده می شه.

  1. جزیره کوکوس

جزیره کوکوس جزیره ای معروف واقع در سواحل کاستاریکا در اقیانوس آرومه. این جزیره در پارک ملی واقعه و هیچ ساکنان ای نداره. فقط جنگلبانا می تونن در این جزیره زندگی کنن. این جزیره مستطیل شکله و محیط اون ۸۵/۲۳ کیلومتره. آبای دور و بر جزیره در میان غواصان بسیار محبوبه. اقیانوس این منطقه دارای گونه های جور واجور گیاهی و جانوران مختلفه. کوسه ماهی، دلفینا و دیگه گونه های دریایی قابل توجه در آبای خارج از ساحل این جزیره زندگی می کنن.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

جهانگردی