به دنبال یه تور مالزی گردی عالی هستین؟ بهترین شهر مالزی واسه دیدن کوالالامپور است و در این مقاله میخوایم چند مورد از جاهای دیدنی این شهر رو معرفی کنیم.

کوالالامپور پایتخت و بزرگترین شهر مالزی است و امروزه به عنوان مرکز فرهنگ های قدیمی و جدید و زبون های جهانی بسیاری شناخته شده. از مناره های شهری دیدنی و جذاب و برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور تا مراکز خرید بزرگ مانند بوکیت بینتانگ ، این شهر دارای تنوع خوبی از جاذبه های جور واجور واسه هر سلیقه ایه. واسه آدمایی که از کشورای دیگه به این ناحیه سفر می کنن چند سفر یه روزه عالی هست که باید از اون دیدن کنن.

  1. تپه فریزر:

بوکیت فریزر یه اقامت گاه تپه ایه که روی Titiwangsa Ridge در مالزی واقع شده. این ناحیه شامل هفت قله و یه جنگله که به عنوان یکی از زیباترین مناظر در جنوب شرقی آسیا در نظر گرفته می شه. این جنگل باستانی به خاطر وجود گونه های جور واجور پرندگان مشهور و شناخته شده. گلف بازان هم می تونن در این ناحیه دوره های عالی رو پیدا کنن. این منطقه واسه مالزیایی ها و سنگاپوری های بومی مکان محبوبیه. این افراد دوست دارن در این ناحیه قدم بزنن و از زیبایی های موجود لذت ببرن.

  1. پورت دیکسون:

پورت دیکسون-Port-Dickson

این شهر تقریبا یه ساعت از کوالالامپور فاصله داره. از زمان های استعماری این ناحیه شلوغ بوده و به عنوان پورت صادراتی زغال سنگ و قلع در نظر گرفته می شده. تازگیا چند پالایشگاه هم به این منطقه اضافه شده و اهمیت تجاری اون زیاد شده. بر خلاف این موارد، سواحل موجود در این شهر هم سفید، گرم و تازه هستن. اتاق هایی که در ساحل هست هنوز تازه هستن و بازدید کنندگان می تونن با تخفیف خوبی این مکان ها رو اجاره کنن.

  1. پارک طبیعی کوالا سلانگور:

تور یه روزه به کوالالامپور به پارک طبیعی کوالا سلانگور، بسیار عالیه. این منطقه به عنوان یه نمونه خوب از تالاب های حفظ شده در سراسر آسیاست. این پارک میزبان لک لک شیری در برابر خطره. هم اینکه می توان لک لک ، حواصیل و میمون رو در این منطقه پیدا کرد. وجود کرم شب تاب در امتداد رودخانه سلانگور باعث تعجب و حیرت زدگی بازدید کنندگان می شه. هیچ چیزی مثل قایق سواری نمی تونه زیبای های این ناحیه رو خوب نشون بده.

  1. پناهگاه فیل کوالاگاندا:

پناهگاه فیل کوالاگاندا-kuala_gandah_elephant_sanctuary

این پناهگاه داخل محدوده حفاظت شده Krau Game قرار داره. این مکان واسه نجات جون فیل هایی احداث شده که بوسیله افراد واسه کشاورزی مورد استفاده قرار می گرفتن. این مرکز به عنوان یه مکان آموزشی هم به کار می رود و در اون بازدید کنندگان می تونن با چگونگی تغذیه و حموم کردن فیل ها از نزدیک آشنا شن. این منطقه فقط دو ساعت از کوالالامپور فاصله داره.

  1. غارهای باتو:

این مکان تنها ۱۳ کیلومتر از کوالالامپور فاصله داره و میزبان غارهای چشم نوازیه. در قرن نوزدهم یه معبد هندوی کوچیک تو یه غار بزرگ ساخته شد و بعدا با عنوان غار معبد مشهور گردید. یه تندیس بزرگ طلایی از لرد موروگان در این غار هست. در بالای پله ها، بازدید کنندگان می تونن سه غار سنگ آهکی بزرگ به همراه یه غار کوچیک پر شده با مجسمه های هندو رو پیدا کنن. توریست ها و گردشگران می تونن واسه میمون های موجود در این ناحیه موز و بادام زمینی بیارن.

  1. ملاکا:

ملاکا-melaka

ملاکا یه شهر قدیمیه که در اول پایتخت پادشاهی قوی مالایی ها بوده. این شهر قبلا تحت استعمار پرتغالی ها، هلندی ها و انگلیسی ها بوده. بیشتر ساختمون های موجود در این شهر ترکیب بسیار زیبایی از معماری استعماری و رنگ های آسیاییه. ستون های سفید به همراه سقف قرمز بالای باغ های طلایی قرار داره. باقی مونده قلعه پرتغالی فاموسا بین آسمون خراش های مدرن شهر قرار داره در حالیکه منطقه هلندی بعضی از ویژگی های معماری هلندی قدیمی رو در خود داره.

جاذبه های گردشگری مالزی

دیدنیهای توریستی مالزی

تور مالزی تور مسافرتی جهانگردی