جاهای دیدنی کیش

هیجان انگیزترین تفریحات آبی کیش کدامه و کجاس؟

اسکی روی آب با قایق یا کیبل اسکی می تونه یکی از اولین انتخاب ها باشه. اولین سایت کیبل اسکی خاورمیانه واسه جزیره کیشه و بزرگترین سایت کیبل اسکی دنیا رو هم جزیره کیش داره. سایت کیبل اسکی کیش نزدیک اسکله بزرگ تفریحی قرار گرفته. انتخاب دیگری هم هست و اون پشت تالار شهره. قیمت هر ساعت کیبل اسکی ۶۰ هزار تومن درمی آید.

رفتن به زیر آب و شنا کردن با ماهی ها و دیدن قشنگی های زیرآب تجربه نابیه. سایت های مرجانی و مناسب غواصی در کیش عبارتند از : بیگ کورال و ژوراسیک پارک در شرق جزیره، کلبه هور، کشتی داما و کشتی یونانی. واسه رسیدن به این سایت ها هم باید به مراکز غواصی در ساحل هتل شایان یا هتل داریوش مراجعه کرد. هزینه هر ساعت غواصی در جزیره ۱۰۰ هزار تومنه.

شاتل سواری یا تیوبی که از طریق قایقی تندرو روی دریا کشیده می شه، یکی از تفریحاتیه که خیلی ها پیشنهاد اش می کنن. در پارک ساحلی مرجان، پارک ساحلی سیمرغ، دامون ساحلی هم امکان این ورزش آبی مهیاست. هزینه این تفریح آبی واسه یه نفر به مدت ۲۰ دقیقه ۴۵ هزار تومن، دو تا چهار نفر ۳۵هزار تومن و پنج تا ۷ نفر ۳۰ هزار تومنه.

چتربازی بر فراز آب های نیلگون خلیج فارس یا همون پاراسل یکی از تفریحات هیجان انگیز دیگه جزیره س. در کیش واسه به کار گیری چتر پاراسل باید یا راه مجتمع تفریحات دریایی رو درپیش گرفت یا پارک ساحلی مرجان و دامون ساحلی رو. هزینه چتر پاراسل گرانه و واسه ۱۵ دقیقه ۹۰ هزار تومن باید بپردازید.

در سرتاسر جزیره تقریبا جت اسکی، پرطرفدارترین تفریح آبی  واسه تور کیشه. تفریحی که واسه ۱۵ دقیقه از اون ۶۰ هزار تومن باید پرداخت کرد و واسه کرایه اش می توان به پارک های ساحلی مرجان، سیمرغ، کشتی یونانی، دامون ساحلی، برج های ساحلی پرشین و جنب هتل مارینا پارک یا هتل شایان رفت.

شهر زیرزمیی کاریز(Kariz Underground)

شهر زیرزمینی کاریز با بیشتر از ۱۰ هزار مترمربع مساحت امروزه با نام کاریز کیش شناخته می شه. این شهر یکی از مکانای دیدنی کیشه. کاریز در قدیم به معنی قنات بوده. این شهر زیرزمینی در عمق ۱۶ متری سطح زمین قرار گرفته و سقفی ۸ متر پر از صدف، سنگواره و مرجانای دریایی رو در خود جایی داده و قدمتی بین ۲۷۰ – ۵۷۰ میلیون سال داره. این مجموعه در فاز  اول خود دارای بخشای مختلفی از جمله غرفه های صنایع دستی ایران وجهان، رستوران سنتی و جدید، موزه، سالن آمفی تئاتر، سالن کنفرانس و گالرهای هنری رو دارا هستش. این جاذبه کیش به عنوان هشتمین جاذبه برتر کیش در لیست ۱۶ تایی ما قرار میگیره.

گذر هنرمندان جزیره کیش(Artists’ Passage Island)

نهمین جاذبه گردشگری جزیره کیش گذر هنرمندان کیشه. در غرب جزیره کیش، راهی واسه پیاده روی هست که در این بخش از راه تندیسای قشنگتر و خیلی از بزرگان ایرونی چون پروین اعتصامی (شاعر بلند آوازه)، غلامحسین بنان(موسیقی دان و خواننده)، محمدتقی جعفری(علامه)، شریف لطفی(موسیقیدان)، حسین بهزاد(نقاش و مینیاتوریست) و بزرگان دیگری به خاطر آشنا کردن گردشگرانی که به جزیره کیش می رن ساخته شده.  سفر باتو پیشنهاد می کنه این بخش از کیش رو حتما ببینین.

پارک ساحلی میرمهنا کیش(Mirmohana)

این پارک علاوه بر ساحل قشنگتر همراه با آلاچیقای مناسب دارای اسکله تفریحی با نام میرمهناه. پارک ساحلی میرمهنا از مسجد خاتم الانبیاء تا میدون جاسک در نوار ساحلی ادامه داره. وجود اسکله ماهیگیری در این پارک دلیل شده که پارک به دو فاز تبدیل شه که فاز اول از مسجد خاتم تا اسکله ماهیگیری و فاز دو از اسکله ماهیگیری تا میدون جاسکه.

فاز یه این پارک که مساحتی حدود ۴۱۰۰۰ متر مربع داره مسیرهای پیاده رو، آلاچیق و محلای واسه پخت کباب و پارکینگ پذیرای گردشگران جفت و جور شده. ویژگیای دیگه این فاز داشتن نمازخانه ساحلی، بازار عربا، کتابخونه عمومی، بازار ماهی فروشی، راه دوچرخه سواری، بوفه و چایخانه س. علاوه بر همه اینا در بیشتر وقتا شما می تونین در کنار اسکله ماهی گیری از تماشای لاک پشتای آزاد لذت ببرین.

فاز دو با مساحت حدود ۵۰۰۰۰ متر مربع در حال تکمیل شدنه. در این فاز دو زمین بازی کودکان در نظر گرفته شده. در اسکله ماهیگیری این پارک شما می تونین در زمانهایی که ماهیگیری آزاده به صورت تفریحی و شخصی مشغول ماهیگیری شید.

پارک ساحلی سیمرغ کیش(Phoenix Beach Park)

این پارک در تور لحظه آخری کیش  با هتل مارینا، هتل سیمرغ و مجموعه دلفیناریوم کیش همجواره. پارک ساحلی سیمرغ با مساحتی حدود ۱۵۰۰۰ متر مربع و کیفیتی عالی همراه با چشم انداز قشنگتر از ساحل ماسه ای ساخته شده. در این پارک فضاهایی جهت بازی کودکان مانند پارک لوله، فضاهای ورزشی شامل زمین بد مینتون، پینگ پنگ، پیست اسکیت، نوار تندرستی، مسیرهای پیاده روی، آبنما، ایستگاه دوچرخه سواری، سرویس بهداشتی، فضای سبز و پارکینگهای طولی اجرا شده.

روستای باغو

باغو از ابادیای قدیمی کیشه که در جنوب غربی جزیره قرار گرفته. این داهات البته بسیار محروم مونده و کسی به اون توجهی نداره و این روزا به جز چند خونواده کوچیک کس دیگه ای در اون زندگی نمی کنه. خاک این منطقه بسیار حاصلخیزه و به خاطر همین یه عالمه از درختان متفاوت رو میشه در اون دید که بعضی از اونا بسیار قدیمی و پیر هستن و زیبایی زیادی دارن.

نمایشگاه خزندگان

در این نمایشگاه بیشتر از ۱۰۰ گونه خزنده از خونواده های جور واجور و مارها به نمایش گذاشته شده. مارهای بزرگ بوآ، پیتونآفریقا و سوسمارهای ماداگاسکار از جمله حیواناتی هستن که میشه در این نمایشگاه دید. بازدید از این نمایشگاه واسه اون آدمایی که علاقه خاصی به حیوانات دارن حتما پیشنهاد می شه. تور ارزون کیش با قیمتهای مناسب و آفرهای لحظه آخری کیش رو در سایت ببینین.

آکواریومای پهناور

خلیج فارس زیستگاهی واسه ماهیای بسیار قشنگتر هستش که به مانند آکواریومی پهناور گونه های جور واجور رو در خود نگه می داره. آدمایی که واسه گردش به کیش سفر می کنن بهتره سری هم به اسکله بزنن و از اونجا محل زندگی ماهیای زیاد رو در اب زلال خلیج فارس ببینن.  غواصی و قایقای شیشه ای هم از دیگر راه های آشنایی با همه آنچه س که باید از دنیای زیر آب بدونین.

دیدنی ترین دریاچه های ایران

جاهای دیدنی و گردشگری ایلام