نادیا مراد و لامیا آجی بشار مانند هزاران دختر و زن ایزدی که بوسیله داعش ربوده و مجبور به بردگی جنسی شدن ، یه کابوس طولانی رو تجربه کردن.

نادیا مراد و لامیا آجی بشار ، دو زن ایزدی که موفق به فرار از چنگ تروریستای تکفیری داعش شدن پنجشنبه ۲۷ اکتبر جایزه ساخاروف واسه آزادی اندیشه رو از مجلس اروپایی گرفتن.

جایزه ساخاروف به دو زن ایزدی اهدا شد

این دو زن به نمادهای دفاع از جامعه ایزدیا تبدیل شدن. اونا مانند هزاران دختر و زن ایزدی بوسیله داعش ربوده و به برده جنسی تبدیل شده بودن. اونا کابوس زنده ای رو به چشم دیدن.

جایزه ساخاروف به دو زن ایزدی اهدا شد

نادیا مراد پس از دریافت جایزه ساخاروف گفت: این پیام موثری علیه اقدامات ضد بشری داعشه. جامعه بشری با این جایزه در واقع افکار و کارای جنایتکارانه و ضد انسانی اعضای داعش رو محکوم کرده و از قربانیان اونا تقدیر به عمل آورده.

جایزه ساخاروف به دو زن ایزدی اهدا شد

نادیا مراد در بیانیه ای اضافه کرد: این جایزه پیامی دلگرم کننده واسه قوم ما بیشتر از ۶۷۰۰ زن، دختر و کودک ایزدیه که قربونی برده داری جنسی و فروش آدم بوسیله داعش شدن. این نسل کشی دیگه تکرار نمیشه.

جایزه ساخاروف به دو زن ایزدی اهدا شد

نام دو نامزد دیگه هم در فهرست پایانی دریافت این جایزه که بوسیله مجلس اروپایی اهدا می شه، دیده می شد: کان دوندار ، روزنامه نگار مخالف ترکیه و مصطفی جمیلف ، رهبر تاریخی تاتارهای کریمه.

هر سال اعضای مجلس اروپایی این جایزه رو که به یاد آندره ای ساخاروف دانشمند معترض شوروی نامگذاری شده و در سال ۱۹۸۹ درگذشته س ، به آدمایی میده که در دفاع از حقوق بشر فعال بودن.

سال گذشته جایزه ساخاروف به رائف بداوی ، وبلاگ نویس سعودی که به اتهام توهین در زندان هست، اهدا شده بود.

فریب داعشیا با مانکن!+عکس

جوآنا پالانی؛ دختری که داعش واسه سرش جایزه گذاشت+عکس

جام جم آنلاین داعش