گزارشهای به دست اومده از دو مطالعه متفاوت درباره وضعیت شرکتهای تکنولوژی بزرگ جهان، شرکت IBM رو به عنوان دومین شرکت مهم جهان معرفی کرده و شرکت گوگل رو جذابترین کارفرما در نظر خواهندگان کار می دونه.

جدول رتبه بندی جذابترین و ارزشمندترین شرکتهای فناوری جهان

بررسیای جدید کارشناسان صنعت و تجارت رایانه نشون میده شرکت IBM حالا با افزایش ارزش سهام که از اول سال ۲۰۱۱ شروع شده، به دومین شرکت بزرگ تکنولوژی در جهان تبدیل شده و از سویی دیگه شرکت گوگل به دلیل اشتیاق مهندسان و کارشناسان واسه استخدام شدن در این شرکت، به عنوان جذابترین شرکت تکنولوژی در جهان شناخته شده.

IBM، دومین شرکت تکنولوژی جهان

براساس تحلیلهای جدید، ارزش شرکت IBM تا آخر روز ۲۹ سپتامبر ۲۱۴ میلیارد دلار بوده که با داشتن این ارزش واسه اولین بار طی ۱۵ سال گذشته شرکت مایکروسافت رو با ارزشی برابر ۲۱۳.۲ میلیارد دلار گذرونده.

این رشد نشون میده شرکت IBM حالا دومین شرکت تکنولوژی جهان براساس ارزش بازاره و اپل بازم با داشتن ارزشی برابر ۳۶۲ میلیارد دلار موقعیت برتر خود رو در جهان حفظ کرده.

براساس گزارش سی نت، قیمت سهام شرکت IBM از شروع سال ۲۰۱۱ ثابت باقی مونده بود و حالا نسبت به شروع سال با افزایشی ۲۲ درصدی مواجه شده؛ این در حالیه که ارزش سهام مایکروسافت با کاهشی ۸.۸ درصدی همراه بوده.

گوگل جذابترین شرکت کارفرمای جهان

شرکت گوگل هر روز با سیلی بزرگ از تقاضاهای کار و خلاصه پرونده خواهندگان کار در این شرکت مواجه می شه. این شرکت بزرگ به دنبال نظرسنجی شرکت Universum از ۱۶۰ هزار نفر که در جستجوی کاری مناسب بودن به عنوان جذابترین کارفرما شناخته شده.

تحلیل انتخاب خواهندگان کار در ۱۲ اقتصاد بزرگ جهان از بین گزینه های استخدامی که در پیش رو دارن در مطالعه ای که با عنوان “جذابترین کارفرمایان جهان” انجام شده، نشون میده شرکت گوگل در میان متخصصانی با مدرک تجارت و مهندسی بهترین شرکت کارفرما هستش، این سومین سال پی در پیه که شرکت گوگل در بخش تجارت و مهندسی به عنوان جذابترین شرکت انتخاب می شه.

جدول رتبه بندی جذابترین و ارزشمندترین شرکتهای فناوری جهان

رتبه بندی جذابترین شرکتهای کارفرما در دو زمینه مهندسی و تجارت

از دیگر شرکتهایی که در بخش تجارت این رتبه بندی به عنوان شرکتهای برتر معرفی شدن میشه به شرکت مایکروسافت در رتبه ششم و شرکت اپل در رتبه نهم اشاره کرد. در رتبه های آخر این لیست ۵۰ تایی نام شرکتهای IBM، HP، اینتل، Dell، و Cisco هم دیده میشه.

براساس گزارش رویترز، مهندسان جویای کار شرکتهای IBM و مایکروسافت رو به عنوان شرکتهای دوم و سوم در بخش مهندسی انتخاب کرده و اینتل، سونی و اپل رتبه های پنجم، ششم و هفتم رو به دست آورده ان.

به نقل از : خبرگزاری مهر

مایکروسافت گوگل