laptop

جدیدترین آمارها از استفاده کاربران ایرونی از اینترنت نشون میده که ضریب نفوذ اینترنت در ایران به ۴۹.۱۳ درصد رسیده و اتصال به شبکه اینترنت از راه تکنولوژی ADSL بیشترین سهم رو در میان بقیه اتصالات به خود اختصاص داده؛ در همین حال استان مازندران بیشترین کاربران اینترنت در ایران رو در اختیار داره.

به گزارش آلامتو به نقل از مهر، براساس آمارهایی که در سامانه مدیریت ضریب نفوذ اینترنت کشور اومده ایران با ۷۵ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۶۶۹ نفر جمعیت دارای ۳۶ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۷۹۵ کاربر اینترنت و ۲۱ میلیون و ۱۹۸ هزار و ۹۴۵ مشترکه که با این وجود ضریب نفوذ اینترنت در ایران تا آخر سال ۹۲ حدود ۴۹.۱۳ درصد برآورد می شه.

بیشترین کاربران اینترنت در مازندران

براساس بررسیای به عمل اومده استان مازندران با ضریب نفوذ ۸۶.۷۷ درصد بیشترین کاربران اینترنت در ایران رو از اون خود کرده و پس از این استان، تهران با ضریب نفوذ ۶۸.۰۴ ، اصفهان با ضریب نفوذ ۵۹.۳۲ ، خوزستان با ضریب نفوذ ۵۶.۲۸ و سمنان با ضریب نفوذ ۵۳.۸ در رده های بعدی قرار دارن.

تعداد کاربران اینترنت مازندران ۲ میلیون و ۶۶۷ هزار و ۲۰۴ نفر و تعداد مشترکان اینترنت در این استان ۱ میلیون و ۱۴۶ هزار و ۱۵ اعلام شده و جمعیت این استان ۳ میلیون و ۷۳ هزار و ۹۴۳ نفره. در همین حال تهران با ۱۲ میلیون و ۱۸۳ هزار و ۳۹۱ نفر جمعیت دارای ۸ میلیون و ۲۸۹ هزار و ۶۸۵ کاربر و ۵ میلیون و ۶۰۴ هزار و ۲۳۳ مشترک اینترنته.

در این رده بندی اصفهان با ۴ میلیون و ۸۷۹ هزار و ۳۱۲ نفر جمعیت، ۲ میلیون و ۸۹۴ هزار و ۵۱۶ نفر کاربر اینترنت و یه میلیون و ۴۶۲ هزار و ۵۲۴ مشترک داره.

خوزستان هم با ۴ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۷۲۰ نفر جمعیت دارای ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار و ۲۴۱ نفر کاربر و ۱ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۵۶۱ مشترک اینترنته.

این را هم حتما بخوانید :   جشن تولد چهل سالگی دیوید بکهام، یک جشن شاهانه+عکس

هم اینکه استان سمنان هم به عنوان پنجمین استان دارای کاربر اینترنت در ایران با جمعیت ۶۳۱ هزار و ۲۱۸ نفر، دارای ۳۳۹ هزار و ۶۱۱ کاربر و ۱۹۸ هزار و ۵۹۲ مشترک اینترنته.

ADSL محبوبترین سرویس اینترنتی در میان ایرانیها

به گزارش مهر، تا آخر سال ۹۲ تعداد کاربران اینترنت ADSL در ایران به ۱۱ میلیون و ۹۹۱ هزار و ۲۳۳ نفر رسید و این فناوری تونسته بیشترین کاربران اینترنت در ایران رو از به خود جلب کنه؛ الان ضریب نفوذ فناوری ADSL در ایران ۱۵.۹۶ درصد برآورد می شه و ۴ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۴۹۳ مشترک هم داره.

پس از فناوری ADSL ، اینترنت دایل آپ بیشترین اندازه اتصالات به اینترنت رو در ایران در اختیار داره؛ طوری که ۹.۲۳ درصد کاربران اینترنت در ایران با اینترنت دایل آپ به شبکه جهانی وصل می شن و تعداد کاربران این فناوری هم ۶ میلیون و ۹۳۴ هزار و ۷۶۰ نفر و تعداد مشترکان ۳ میلیون و ۴۶۷ هزار و ۳۸۰ نفر برآورد می شن.

شمار کاربران فناوری وایمکس در ایران هم به ۲ میلیون و ۶۷۹ هزار و ۵۵۰ نفر رسیده و سامانه مدیریت ضریب نفوذ اینترنت کشور، ضریب نفوذ این فناوری رو ۳.۵۷ درصد با یه میلیون و ۷۱ هزار و ۸۲۰ اشتراک اعلام کرده.

الان ۹ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۲۵۲ ایرونی هم از راه موبایل به اینترنت وصل می شن و ضریب نفوذ اینترنت موبایل در ایران ۱۲.۲۵ درصد اعلام شده؛ این درحالیه که تا قبل از این و در سال ۹۱، اتصال کاربران با موبایل به اینترنت، بیشترین نوع اتصال ایرانیها حساب می شد که این رتبه الان در اختیار اینترنت ADSL قرار گرفته.

در همین حال ۶ میلیون و ۱۰۶ هزار نفر از راه فیبر به اینترنت وصل می شن و ضریب نفوذ این فناوری با ۲ میلیون و ۶۵۶ هزار مشترک در ایران ۸.۱۳ درصد برآورد شده.

این را هم حتما بخوانید :   جشن تولد باشکوه احسان خواجه امیری

بیشترین خطوط وایمکس در اختیار خوزستانیا

استان مازندران بیشترین کاربران اینترنت ADSL رو در خود جای داده و ضریب نفوذ این فناوری در این استان، ۵۱ درصد تخمین زده شده. در همین حال استانهای اردبیل، اصفهان، سمنان و گلستان هم در رتبه های برتر استانهای دارای بیشترین اتصال ADSL قرار دارن.

اینترنت دایل آپ هم در استان اصفهان با ۱۳ درصد ضریب نفوذ، بیشترین مشتری رو داره و پس از اصفهان، استانهای البرز، تهران، یزد و مازندران بیشتر از بقیه استانها از اینترنت دایل آپ واسه اتصال به اینترنت استفاده می کنن.

بیشترین خطوط وایمکس مربوط به استان خوزستان با ضریب نفوذ ۱۰.۳۹ درصده و پس از اون تهران، هرمزگان، اصفهان و کردستان در رده های بعدی جدول وایمکس قرار دارن.

در بخش اینترنت موبایل هم، کاربران تهرانی با ۲۰.۸۹ درصد ضریب نفوذ، بیشترین حجم اتصال رو به خود دادن و پس از این استان، کاربران اینترنت در البرز، مازندران، خوزستان و بوشهر بیشتر از موبایل خود واسه اتصال به اینترنت استفاده می کنن.

استان بوشهر با ضریب نفوذ ۹.۲ درصد بیشترین اتصال اینترنت فیبر رو در اختیار داره و پس از اون ایلام، فارس، خوزستان و کهکیلویه و بویراحمد در رده های بعدی اتصال به فیبر قرار دارن.

خراسان شمالی محروم ترین استان اینترنتی

به گزارش مهر، براساس نقشه سامانه مدیریت ضریب نفوذ اینترنت کشور، استان خراسان شمالی محروم ترین استان از نظر دسترسی به اینترنت حساب می شه طوری که این استان با ۸۶۷ هزار و ۷۲۷ نفر جمعیت دارای ضریب نفوذ ۲۷.۵۵ درصدی اینترنته و ۲۳۹ هزار و ۱۰۱ کاربر و ۱۴۹ هزار و ۴۶۸ اشتراک اینترنتی داره.

آمارهای ارائه شده از طرف سامانه مدیریت ضریب نفوذ اینترنت کشور، تا آخر سال ۹۲ رو شامل می شه و این سامانه اعلام کرده که در حال ثبت و تکمیل این آماره.

این درحالیه که قبل از این و در سال ۹۱ و شش ماهه اول سال ۹۲، اینترنت در ۴ استان اصفهان، مازندران، تهران و قم بیشترین کاربر رو داشت؛ هم اینکه سهم اتصال به اینترنت از راه GPRS در کل کشور بیشتر از بقیه اتصالات بود.

noindex خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *