تعداد کاربران اینترنت در ایران نسبت به سال ۲۰۱۰ با افزایشی سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری مواجه شده، در حالی که بهبود چندانی در سرعت و کیفیت سرویس دهی اون مشاهده نمی شه.

جدیدترین آمار کاربران اینترنت در ایران و جهان

 آمار منتشر شده روی سایت Internet World Stats نشون می دهد تعداد کاربران اینترنت ایران در سال ۲۰۱۱ نسبت به سال گذشته سه میلیون و ۳۰۰ هزار و نسبت به سال ۲۰۰۹ در حدود چهار میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بالا رفته.

آمار این سایت در سال ۲۰۱۰ تعداد کاربران ایرونی رو ۳۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر اعلام کرده بود در حالی که آمار جدید این سایت تعداد کاربران ایرونی رو ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر اعلام کرده، تعدادی که بیشتر از نصف کاربران اینترنت در کل خاورمیانه رو تشکیل داده.

براساس نموداری که در این سایت از آمار پخش کاربران اینترنتی در مناطق جور واجور جهان ارائه شده، الان ۴۴ درصد از کاربران اینترنت به آسیا، ۲۲. ۷ درصد به اروپا، ۱۳ درصد به آمریکای شمالی، ۱۰. ۳ درصد به آمریکای لاتین، ۵. ۷ درصد به آفریقا، ۳. ۳ درصد به خاورمیانه و یه درصد به اقیانوسیه اختصاص دارن. هم اینکه تعداد کل کاربران اینترنت در جهان براساس آخرین آمار دو میلیارد و ۹۵ میلیون و ۶ هزار و پنج نفر محاسبه شده.

آسیا

این سایت جمعیت تقریبی آسیا براساس آخرین آمار رو سه میلیارد و ۸۷۹ میلیون و ۷۴۰هزار و ۸۷۷ نفر در نظر گرفته. آخرین تعداد کاربران اینترنت در این قاره ۹۳۲ میلیون و ۳۹۳ هزار و ۲۰۹ نفر و ضریب نفوذ اون ۲۴ درصد اعلام شده.

پرکاربر ترین کشور آسیایی کشور چینه که با داشتن جمعیتی برابر یه میلیارد و ۳۳۶ میلیون و ۷۱۸ هزار و ۱۵ نفر تعداد کاربران اینترنتی اون ۴۸۵ میلیون نفر تخمین زده شده. به دنبال چین کشور هند قرار داره که جمعیتی در حدود یه میلیارد و ۱۸۹ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۹۰۶ نفر داشته و تعداد کاربران اینترنت در این کشور ۱۰۰ میلیون نفر محاسبه شده. کمترین تعداد کاربران اینترنت در آسیا هم به کشور تیمور اختصاص داره، این کشور با جمعیتی کمی بیشتر از یه میلیون نفر در حدود دو هزار و ۱۰۰ کاربر اینترنتی داره.

کشورای ژاپن، اندونزی، کره جنوبی، فیلیپین، ویتنام، پاکستان، تایلند و مالزی دیگه کشورای پر کاربر قاره آسیا به حساب می روند.

آفریقا

جمعیت این قاره هم براساس آخرین آمار وارد شده در این سایت در حدود یه میلیارد و ۳۷ میلیون و ۵۲۴ هزار و ۵۸ نفر و تعداد کاربران اینترنتی در این قاره ۱۱۸ میلیون و ۸۴۸ هزار و ۶۰ نفر برآورد شده. نیجریه و مصر پرکاربر ترین کشورای آفریقا به حساب می روند که هر یک به ترتیب از ۴۳ میلیون و ۹۸۲ هزار و ۲۰۰ کاربر و ۲۰ میلیون و ۱۳۶ هزار کاربر بهره مند هستن.

کم تعداد ترین کاربران اینترنت در قاره آفریقا هم به منطقه «سنت هلنا» با ۹۰۰ کاربر اینترنتی اختصاص داره. جمعیت کل این منطقه هم هفت هزار و ۷۰۰ نفر تخمین زده شده. پس از نیجریه و مصر کشورای موروکو، آفریقای جنوبی، الجزایر، سودان، کنیا، تونس، اوگاندا و زیمبابوه دیگه کشورای آفریقایی هستن که تعداد کاربران اینترنت در اون ها نسبت به دیگر کشورای آفریقایی بالا تره.

اروپا

بیشتر از نصف ۸۱۶ میلیون و ۴۲۶ هزار و ۳۴۶ نفر جمعیتی که در اروپا سکونت دارن، کاربر اینترنت هستن یعنی جمعیتی در حدود ۴۷۶ میلیون و ۲۷۸ هزار و ۷۵۵ نفر از اروپایی ها کاربران اینترنت هستن.

در حدود ۷۹ درصد از جمعیت آلمان کاربر اینترنتی هستن، یعنی از ۸۱ میلیون و ۴۷۱ هزار و ۸۳۴ نفر جمعیت این کشور ۶۵ میلیون و ۱۲۵ هزار نفر از اینترنت استفاده می کنن. پس از آلمان روسیه با داشتن ۵۹ میلیون و ۷۰۰ هزار کاربر اینترنتی دومین کشور پرکاربر اروپایی به حساب می رود.

کشورای بریتانیا، فرانسه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، لهستان، اکراین و هلند هم به دنبال آلمان و روسیه پرکاربر ترین کشورای اروپایی به حساب می روند در حالی که واتیکان کوچیک ترین عدد تعداد کاربران اینترنتی در اروپا رو به ۴۸۰ کاربر به خود اختصاص داده، با این همه در صورتی به جمعیت ۸۳۲ نفری این منطقه توجه شه، تعداد کاربران خیلی پایین هم به نظر نمیاد.

خاورمیانه

بیشتر از نصف کاربران اینترنت خاورمیانه براساس آمار سایت Internet World Stats به کشور ایران اختصاص داره، یعنی از ۷۲ میلیون و ۴۹۷ هزار و ۴۶۶ نفر کاربر اینترنت این بخش از جهان، ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار کاربر اینترنتی به کشور ایران اختصاص داره.

به نقل از : خبرگزاری مهر / ایتنا