مدیر کل تأمین اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد، گفت: بیمه شدگانی که شرایط لازم واسه بازنشستگی براساس مقررات عام قانون اجتماعی رو ندارن، می تونن با به کار گیری بند ۶۶ قانون بودجه سال ۹۱ کل کشور در خواست بازنشستگی خود رو به شعبه تأمین اجتماعی که آخرین لیست حق بیمه اونا به اون واحد تحویل شده، ارائه کنن.

“گودرز بهادر” در گفت و گو با ایسنا، اضافه کرد: بر این پایه بیمه شدگانی که دارای دست کم ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه و دست کم ۶۰ و ۵۵ سال سن به ترتیب واسه مردان و زنان باشن می تونن بازنشسته شن.

مدیر کل تأمین اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد، اضافه کرد: بیمه شدگانی که دست کم ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارن و براساس آراء کمیسیون پزشکی اولیه و یا تجدید نظر سازمان تأمین اجتماعی از کار افتاده کلی شناخته شده ان اما به دلایلی شرایط دریافت مستمری رو نداشته ان بدون دارا بودن شرایط سنی هم می تونن از این قانون بهره مند شن.

ایشون اعلام کرد: اگر سابقه پرداخت حق بیمه این افراد کمتر از ۱۰ سال باشه، می تونن با پرداخت حق بیمه سهم بیمه شده و کارفرما واسه سنوات کمتر از ۱۰سال و ارائه درخواست به شعبه مربوطه در مهلت مقرر (بیشترین حد تا ۳۰ اسفندماه ۹۱) ازمزایای بازنشستگی موضوع یاده شده استفاده کنن.

بهادری مأخذ محاسبه حق بیمه یاد شده رو بر مبنای دست کم دستمزد مصوب شورای عالی کار درسال ۹۱ اعلام کرد و اضافه کرد: خواهندگان به کار گیری این شرایط باید پس از ارائه درخواست خود(حداکتر تا آخر اسفندماه سال۹۱) حق بیمه محاسبه شده از طرف شعبه رو به صورت یه جا به حساب درآمد سازمان تأمین اجتماعی واریز تا نسبت به حکم بازنشستگی اونا از زمان تاریخ وصول حق بیمه اقدام شه. ً اندازه مستمری این افراد متناسب با سنوات پرداخت حق بیمه واسه اونا محاسبه و ماهانه پرداخت می شه.

عصر ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *