جدیدترین لیست ثروتمندترین افراد دنیا + عکس

عمومی

جدیدترین لیست افراد پولدار جهان در حالی از طرف مجله فوربس اعلام شد که بنا به نوشته این مجله، تعداد افراد دارای بیشتر از یه میلیارد دلار سرمایه در جهان نسبت به سال گذشته جهش زیادی داشته

و بیشترین اندازه این جهش در کشور چین بوده و شهر مسکو هم بیشترین افراد میلیاردر رو داراس، ضمن اینکه بیشترین افراد میلیاردر هم در کشور آمریکا زندگی می کنن.

به گزارش دادنا، لیست اعلام شده از طرف مجله فوربس در سال ۲۰۱۱ به ترتیب اندازه دارایی عبارتند از:

۱- کارلوس اسلیم – مکزیک – اندازه دارایی ۷۴ میلیارد دلار

ثروتمندترین فرد جهان، کارلوس اسلیم مکزیکیه. ایشون در سال گذشته میلادی سرمایه گذاری زیادی در مورد انرژی و معدن در کشور کلمبیا انجام داده و سود سرشاری هم کسب کرده.

اسلیم ۷۱ ساله صاحب شرکت تلمکس، در مورد مخابرات و ارتباطات مشغول به کاره. ایشون در گروه افراد قوی جهان با رتبه بیست و یه هم قرار داره. کارلوس اسلیم صاحب شش فرزنده و در مکزیکوسیتی زندگی می کنه. همسرش هم از ایشون جدا شده.

۲- بیل گیتس – آمریکا – اندازه دارایی ۵۶ میلیارد دلار

بیل گیتس از موسسان و مدیر قبلی شرکت بزرگ مایکروسافته. ایشون الان مدیر موسسه نیکوکاری بیل و آماندا گیتسه که به انجام فعالیتای خیرخواهانه در جهان مشغوله. بیل گیتس ۵۵ ساله بزرگترین فرد کمک کننده مالی به امور بشر دوستانه هم شناخته می شه و کمکای زیادی در مورد ریشه کن کردن مریضی فلج کودکان و ایدز مخصوصا در قاره آفریقا کرده. کارشناسان مالی باور دارن اگه ایشون از ثروت شخصی اش در مورد فعالیتای خیرخواهانه خرج نمی کرد، الان پروتمندترین فرد دنیا بود. ایشون دهمین فرد قوی جهان شناخته می شه و به همراه همسر و سه فرزندش در ایالت واشنگتن زندگی می کنن.

۳- وارن بافت – آمریکا – اندازه دارایی ۵۰ میلیارد دلار

وارن بافت ۸۰ ساله مدیر عامل و مدیر اجرایی شرکت برکشایر هاتاویه. فعالیت اصلی برکشایر هاتاوی ارائه شکلای جور واجور خدمات بیمه مانند بیمهٔ اموال و تلفات جانی، بیمه دوباره و خیلی از شکلای جور واجور بیمه های نامتعارفه.

وارن بافت یه مدت در بورس سرمایه گذاری کرده بود و بعد وارد صنعت بیمه شد. شرکت ایشون الان کارای مختلفی رو شامل تولید آبنبات، اثاثیه منزل، دایرهالمعارفا، جاروبرقی، فروش جواهرات، انتشار روزنامه، تولید و پخش یونیفرم، ساخت، وارد کردن و پخش کفش نیزانجام میده. ایشون صاحب سه فرزنده و در ایالت نبراسکا زندگی می کنه. همسرش هم از اون جدا شده.

۴- برنارد آرنالت – فرانسه – اندازه دارایی ۴۱ میلیارد دلار

آرنالت ۶۲ ساله مدیر شرکت لوئیس هنسیه که در مورد تولید مبلمان و اثاثیه لوکس فعالیت داره. ایشون با سرمایه گذاری در مورد تولید وسایل راحتی و فروش اونا در سرتاسر دنیا به سود سرشاری رسیده. ایشون صاحب پنج فرزنده و به همراه همسرش در پاریس زندگی می کنه. ایشون هم اینکه در لیست افراد قوی جهان مقام چهل و سوم رو داره.

۵- لاری الیسون – آمریکا – اندازه دارایی ۳۹.۵ میلیلرد دلار

لاری الیسون ۶۶ ساله موسس شرکت نرم افزاری اوراکله. نرم افزار اوراکل، بزرگترین نرم افزار پایگاه داده در دنیا حساب می شه که بیشتر شرکتها و کمپانیای معروف دنیا از اون واسه ثبت داده ها استفاده می کنن. ایشون به همراه همسرش در ایالت کالیفرنیا زندگی می کنه و دارای دو فرزنده.

۶- لاکشمی میتال – هند و انگلیس – اندازه دارایی ۳۱.۱ میلیارد دلار

لاکشمی میتال ۶۰ ساله، بازرگان هندی – انگلیسی و موسس شرکت آرسلورمیتال، دارای یکی از بزرگترین کمپانیای دنیا در مورد تولید فولاده. ایشون در رده چهل و چهارم افراد پرقدرت دنیا هم هست و به همراه همسر و دو فرزندش در لندن زندگی می کنه.

۷- آمانسیو اورتگا – اسپانیا – اندازه دارایی ۳۱ میلیارد دلار

موسس ۷۴ ساله اسپانیایی شرکت تولید لباس زارا، با کسب سود سرشار در رده هفتمین فرد پولدار دنیا شناخته شده. شرکت زارا، فروشگاه زنجیره ای لباسه که در سال ۱۹۷۵ از راه ایشون در اسپانیا کار خود رو شروع کرد. زارا حدود ۱۰۵۸ فروشگاه در ۶۸ کشور داره و مساحت هر فروشگاه حدود ۱۵۰۰ متر مربعه. ایشون دارای سه فرزنده و به همراه همسرش در مادرید زندگی می کنه.

۸- ایک باتیستا – برزیل – اندازه دارایی ۳۰ میلیارد دلار

باتیستای ۵۴ ساله با تاسیس شرکت یی.بی.ایکس و فعالیت در مورد استخراج معدن و نفت، تونست سود سرشاری نصیب شرکت خود کنه. ایشون در رده پنجاه و هشتمین افراد قوی جهان هم هست و به همراه دو فرزندش در ریودوژانیره برزیل زندگی می کنه. همسرش چندی قبل از ایشون جدا شد.

۹- موکش آمبانی – هندوستان – اندازه دارایی ۲۷ میلیارد دلار

آمبانی ۵۳ ساله موسس و مدیر شرکت ریلاینس، کلی سود شرکت خود رو از راه سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی و نفت و گاز بدست آورده. ایشون ساکن بمبئیه و به همراه همسر و سه فرزندش این شرکت رو اداره می کنن. ایشون در رده سی و چهارمین افراد قوی جهان قرار داره.

۱۰- کریستی والتون – آمریکا – ۲۶.۵ میلیارد دلار

تنها زن در لیست ده پروتمند جهان، کریستی والتون ۵۶ ساله مدیر فروشگاه های زنجیره ای وال-مارته. شرکت وال-مارت از پدرش به ارث رسیده و ایشون تونسته فعالیت شرکت رو رونق ببخشد و الان در خیلی از کشورای جهان شعبه داره. ایشون صاحب یه فرزنده و در ایالت وایومینگ زندگی می کنه و همسرش هم از اون جدا شده.

جمع آوری : آلامتو