سوال همیشگی که حالا باموهایم چیکار کنم ما رو رها نمی کنه ، خوبی دنیای مد اینست که میتونی از مدلای نو ایده بگیری ، این فصل هم دیزاینرا مدلایی رو واسه آرایش موها معرفی کردن ، مدلای امسال بیشتر ساده و راحت هستن .

امسال مدلهای گول زننده ای واسه آرایش مو ایجاد شده که باوجود اینکه خیلی ساده س! قشنگتر و طبیعی هم هست ، آخرین مدلا رو می تونین در زیر ببینین :

جمع کردن موها پشت سر

گیدو یکی از طراحان مو درباره جمع کردن موها در پایین سر میگه: ” یه سبک شیک و جمعه و بسیار رایجه”. واسه ثابت نگه داشتن موهای خود در پشت سر، اول اونا رو خشک کرده بعد اونا رو در وسط سر جمع کنین به صورت دم اسبی در پشت ببندین و بعد روی اون براق کننده مو اسپری کنین.بعد موها رو با دست حلقه کنین تا فرم دایره بگیرن و ببندین و در آخر با اسپری حالت دهنده مو یا تافت اونو در جای خود ثابت نگه دارین.(تصاویر بالا)

 بافت مو

بافتن موها بی انتها قشنگتر و خیره کننده س، مخصوصا با تنوعی که تماشاگر اون هستیم. در بعضی از مدلها گیسا زیادن و روی سر پخش شدن و در قسمت پشت به هم می رسن . نمایی ساده اما قشنگتر در بعضی از مدلها دیده می شه. یه بافت ساده می تونه کمی شل باشه و شلوغ تر بنظر برسه و با کش بسته شه.(حتی بدون آینه هم میشه اینکار رو انجام داد). یا موها رو در پشت به دو بخش از هم جدا کرد و گیس کرد.

 مدل موی دم اسبی کوتاه

مدل موی دم اسبی مدرن دو ویژگی داره : جای اون در قسمت پایین سره و با اتو صاف می شه. و مانند دم اسب بلند و زیباست. امروزه تغییراتی در این مدل ایجاد شده . بعضی دسته ای از موها رو با ربانایی بستند و مدل ظریفی از دم اسبی رو ساختن. علاوه بر این با اضافه کردن چند تار مو از دو طرف صورت، مدلی ایجاد شده که موها صورت رو مانند قابی در بر می گیرن و بقیه موها رو در پشت گوش جمع کردن. هر طور که فکر می کنین این مدل بیشتر واسه شما مناسبه همون طورعمل کنین.

 موهای براق

همونطوری که وقتی موها خیس می شن و صاف و لطیف به نظر میان، این مدل مو اینجور شکلی داره فرقش اینه که موها خشک ان و با ژل اونا رو براق میکنن . موها  به عقب هدایت می شه و از دو طرف هم روی شونه ها می ریزه.

 مدل موی راک ان رول ویو

طراحان مدلهای مو با الهام از دهه ۹۰ کمی ژولیدگی در مو ساختن ولی کارشون به همین جا ختم نشد. کمی پیچ و تاب در موها همراه با پیچ و خم طبیعی موها همراه کردن ولی به نظر می رسید که نیازمند تغییر بیشتری باشه. به این منظور طراحان موی سبک ورساچه به حجیم کردن موها اقدام کردن اونا موهای خشک رو با انگشتان خیس خود مرطوب می کردن و فر می دادن انتهای مو رو قبل از فر دادن و اسپری کردن مچاله می کردن .

 تزییناتی در اندازه های بزرگ

تزیینات موها اونقدر فراوون شدن که همه توجهات رو به خود جلب کردن. این روزا نوارهای ورزشی نئونی واسه مو مد شدن که روی موها جلوه خاصی میدن. تلای برنجی مو که مثل یه تاج روی سر قرار میگیره، گله های درشتی که به پشت موهای دم اسبی وصل می شه، مرواریدهای ریسه شده در پایین گردن و البته کلاه های مخصوصی که مثل کلاه های زنبور داری طراحی شده. اگه هنوزهم چشمتون رو نگرفته ،نگاهی به روسریای طرح دار و قشنگتر بندازین که در همون نظر اول شما رو بخود جذب می کنه.

 مدلای نیمه کاره

بیشتر مدلای مو مدلهایی پریشون و نامرتب هستن انگار مانکنا سالن آرایش رو با موهای نیمه کاره ترک کردن و به محل شو اومده ان. البته مشخصه که این کار از قصد بوده. به هر حال چه بخواین به موهای خود با سنجاق پیچ و تاب بدین ، یا گوجه ای ببندین، یا دم اسبی ببندین، تنها کاری که باید انجام بدین اینه که موها رو نباید خیلی مرتب کنین. واسه این فصل کمی شلختگی مد شده.