جذاب ترین گذرگاه دنیا +عکس

عمومی

با شنیدن کلمه ای مانند گذرگاه ترسناک یا باحال اولین چیزی که در یاد آدم نقش می بندن محلای عبوری هستن که در دل کوه با مشقات زیاد ساخته شدن و واسه عبور از اونا باید حرفه ای بوده و از زندگی هم دل بریده باشین اما همه گذرگاهای دنیا این جوری نیستن.

“جینفو شون” گذرگاهیه که تازگیا در چین گشایش شده و با اینکه ایمنی و امنیت اون خوب رعایت شده اما به عنوان یکی از حیرت آورترین و ترسناک ترین گذرگاهای دنیا شناخته می شه. این گذرگاه کوه های جور واجور رو با ارتفاعات متفاوت به هم وصل می کنه.

کوهستان “جینفو” که گذرگاه در اون قرار گرفته محل زندگی ۵۸۸۰ نوع جور واجور از گیاهانه که این وسط ۵۲ نوع اونا تحت حفاظتای جور واجور زندگی می کنن چون که از جمله نادرترین گلای دنیا به حساب میان. هم اینکه در راه گذرگاه ۳۶ نوع جور واجور از حیوانات کم پیدا هم دیده می شن.

این گذرگاه در بعضی از نقاط می تونه تا ارتفاع ۲۴۰۰ متری هم بالارفته و دقیقا در دیواره کوهستان قرار گرفته از این رو در صورت افتادن فردی از روی گذرگاه امیدی به زنده موندن اون نخواد بود به خاطر همین عبور از این راه واسه اون دسته آدمایی که بیماریای قلبی دارن ممنوع شده.

گذرگاه با عبور از جنگل، کوهستان و مناظر طبیعی قشنگتر به همراه ترسناک بودن و قرار گرفتنش در یکی از خطرناک ترین قسمتای کوهستان این روزا به عنوان یکی از باحال ترین گذرگاهای دنیا شناخته می شه.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران جهانگردی