کره ای ها هر چند وقت یه بار با جراحی های عجیب و غریب زیبایی خبرساز می شن. این روزا یه مجری تلویزیون که زیبایی خودشو با چند جراحی خراب کرده تا به آرزوی داشتن صورت به شکل قلب برسه در موج رسانه های این کشور قرار داره. مردم کره جنوبی اما چیجوری زیبایی خود رو در رؤیای مثل شدن به بازیگرها و شخصیت های کارتونی از دست میدن؟

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: در شبکه های اجتماعی میان مردم کره جنوبی حالا عکس های یه مجری تلویزیونی دست به دست می چرخد. کسی که به نظر بسیاری زیبایی خود رو فدای آرزوی داشتن صورتی به شکل قلب کرده. این خانوم چند جراحی از جمله عمل مشکل فک رو انجام داده تا قیافه اش مثل اون چیزی شه که رؤیای بیشتر زنهای بین ۱۹ تا ۴۹ سال این کشوره. در آخر اما قیافه این مجری کره ای بعد از کشیدن کلی دردسر و درد نه فقط قشنگ تر نشده بلکه خیلی ها باور دارن که اون دستی دستی خودش زیبایی طبیعی صورتش رو از بین برده.

مجری کره ای؛قبل و بعد از عمل های جراحی واسه داشتن صورت قلبی

در سال ۲۰۰۹، یه بررسی آماری نشون داد که از هر پنج زن ساکن سئول -پایتخت کره جنوبی- که بین ۱۹ تا ۴۹ سال سن داشتن، یکی، یه جور از عمل جراحی زیبایی رو انجام داده بود.

 کره جنوبی نزدیک به پنجاه میلیون جمعیت داره و چهار هزار کلینیک زیبایی در این کشور فعالیت داره. آخرین سرشماری که انجام شد مشخص کرد نزدیک به ۴۶ درصد از دختران و زنان این کشور به شکلی و یه جور، عمل زیبایی رو تجربه کرده ان.

در میان مردم کره جنوبی که به صورت عادی صورت گردی دارن انجام جراحی فک واسه داشتن صورتی کشیده حالا تبدیل به یه امر عادی شده. گفته می شه این مسئله به خاطر اینه که اونا تلاش می کنن مثل غربی ها شن و از چهره های مشهور کشورشون در این راه تقلید می کنن. یه تحقیق نشون داده که بیشتر خونواده های کره جنوبی عمل های جراحی زیبایی رو واسه دختران خود مسئله ای عادی تلقی می کنن. تصاویر منتشر شده از کره ای نشون می دهد  که چقدر اعمال جراحی بینی، چشم و گونه و چانه، چهره بانوان کره ای رو به هم مثل کرده، طوری که بعضی وقتا تفاوت بین اونا ممکن نیس. طوری که هر کسی تصور می کنه با یه زن روبروس که ژست های مختلفی گرفته و لباس های متفاوتی پوشیده س.

تبلیغات جراحی ها زیبایی با وجود هزاران کلینک در کره جنوبی فراوانه 

در این کشور حتی مسابقه ای در کره جنوبی برگزار می شه و هرکسی فکر می کنه نیاز داره با جراح پلاستیکی به سوپر مدل  تبدیل می شه، در اون شرکت می کنه. منطقه موسوم به شینسا یا جایی که محلی ها به اون «کمربند زیبایی» می می گن، میزبان این مراسم سالانه س. عمل های جراحی مختلفی در کره جنوبی مرسومه. عمل جراحی بینی،فک و کاهش چربی های صورت از مشهورترین اونا هستن. هم اینکه خیلی ها چشم های خود رو هم به دست جراحان می سپارند که دیگه چشم بادامی به حساب نیایند. علاوه بر این عمل پلک چشم هم خیلی در میان کره جنوبی ها خیلی پر طرفداره. عملی که به پلک چشم دوبل مشهور شده و باعث می شه تا چشم های کره ای ها بیشتر مثل غربی ها شه.

وقتی روغن مایع تزریق می شه!

واسه بعضی زنهای کره ای عمل های جراحی مثل اعتیاده که بعضی وقتا زندگی شون رو تا آخر عمر خراب می کنه. هانگ میوکو مدل قبلی کره ای که در اثر تزریق روغن خوراکی به جای سیلیکون به زیر پوست خود صورتش شدیدا آسیب دیده یکی از موارد مشهور این مسئله س. اون پس از ۱۰ بارعمل جراحی چهره اش اون قدر تغییر پیدا کرد که حتی والدینش قادر به شناسایی اون نبودن.

پس از جراحت خانوم میوکو راه زندگی این مدل قبلی کره ای به کلی تغییر کرد و اون الان تو یه کارخانه بازیافت مشغول کاره. ایشون میخواس قشنگ تر شه و چین و چروک پوست صورتش بره و پوست نرم تری داشته باشه، از این رو با خرید سیلیکون غیر مجاز از بازار مشکی و تزریق اون به پوست خود و بعد تزریق روغن خوراکی به جای سیلیکون، صورتش رو به وضعی انداخت که در آخر پزشکان عمل جراحی پلاستیک اون رو جواب کردن.

عمل های زجرآور

عمل های جراحی که گفته شد شاید در زبون ساده باشن اما  با درد و مشکلات مختلفی همراه هستن.

کسائی که در کره جنوبی به دنبال صورت V شکل هستن باید دو فک شون بعد از عمل جراحی ۶ هفته به هم وصل باشن و ۶ ماه هم طول می کشد تا آثار عمل از بین بره. مسئله مهم اینه که بعد از این عمل های جراحی سخت فرد وقتی جلوی آینه میاد شخص دیگری رو می بیند که هیچ شباهتی با خود قبلی اون نداره!

noindex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *