breast-implants-pop

یکی از عادی ترین جراحیای زیبایی در زنان، پروتز سینه س که به دلیلای زیادی انجام میشه در این مقاله میخوایم شرایط جور واجور این جراحی رو مورد بررسی بذاریم.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله سلامت؛ زنان می تونن واسه پر کردن و بزرگ تر کردن سینه های خود این روند رو بکنن. این روند رو می توان واسه مقاصد ترمیمی هم انجام داد. این پروسه بیشتر بعد از ماستکتومی واسه سرطان پستون یا به دلایل زیبایی انجام می شه. در این مقاله می خوایم به همین موضوع بپردازیم.

سالین و سیلیکون در پروتز سینه:

همونطور که می دونین دو نوع پروتز سینه هست. یکی از اونا براساس سالین و دیگری براساس سیلیکون هستش. ایمپلنت های پر شده با سالین، پوسته سلیکونی پر شده با آب نمک استریل(سالین) است. ایمپلنت های پر شده با سالیکیون، پوسته های سیلیکونی پر شده با ژل پلاستیکیه. با اینکه بیشتر زنان می گن که پروتز سیلیکون حس واقعی تری از سینه رو در اختیار اون ها قرار می دهد اما هر کدوم امتیازات و مشکلات خاص خود رو دارن. در سال ۱۹۹۲، FDA به خاطر نگرانی های ایمنی، فروش پروتز سیلیکون رو متوقف کرد. در سال ۲۰۰۶، بعد از مرور تحقیقات انجام شده، FDA به افراد اجازه داد دوباره از این موارد استفاده کنن.

هزینه های جراحی پروتز سینه:

اینکه پروتز سینه چه قیمتی داشته باشه به موقعیت، دکتر و نوع پروتزی که استفاده میشن بستگی داره. معمولا هزینه جراحی از ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار هستش. از اونجایی که پروتز سینه یه روند خوشگلیه ، بیمه از اون پشتیبانی نمی کنه.

روند پروتز سینه چیجوری انجام می شه؟

از اونجایی که سینه در زنان تا اواخر نوجوونی و اوایل بیست سالگی رشد و پیشرفت پیدا می کنه، سازمان FDA به زنائی که زیر ۱۸ سال هستن اجازه اینکار رو نمی دهد. وقتی که می خواید جراح مورد نظر رو انتخاب کنین بهتره به دنبال فردی باشین که تجربه زیادی در این مورد داره. اگه بتونین جراحی رو انتخاب کنین که تجربه خوبی داره و آموزشای لازم در این مورد رو دریافت کرده کمتر با مشکلات اون مواجه میشین. قبل از روند پروتز سینه، باید جراح موارد پزشکی رو آزمایش کنه. شما می تونید در مورد نیازها و انتظارات موجود با دکتر صحبت کنین. ممکنه دکتر از شما بخواد مصرف بعضی از داروها رو به مدت چند روز یا چند هفته قبل از جراحی متوقف کنین. شما می تونید این پروسه رو به صورت سرپایی انجام بدین یا یه شب در بیمارستان بمونین. انجام این پروسه حدود یه یا دو ساعت زمان میبره. در این شرایط ممکنه از بیهوشی استفاده شه تا مریض دردی احساس نکنه. دکتر تلاش می کنه برشی رو زیر سینه ، زیر بازو یا دور و بر نوک سینه انجام بده. این برش ها به بدن شما، نوع پروتز و مقدار بزرگی اون بستگی داره. بعد از اینکه پروتز در مکان مورد نظر قرار گرفت جراح محل برش خورده رو با بخیه یا نوار جراحی می بندد.

ریکاوری بعد از جراحی پروتز سینه:

سینه شما با کمک گاز(پزشکی) پوشیده می شه. بعد از جراحی باید استراحت کنین. نباید وسایل سنگین وردارین. مسکن های بدون نسخه مثل استامینوفن ممکنه به کاهش درد کمک کنه. دکتر می تونه داروهایی رو واسه بهبود درد و آرامش اون تجویز کنه. بعد از جراحی ممکنه در دور و بر ناحیه مورد نظر تورمی رو احساس کنین. در طول زمان این تورم خوب میشه و زخم هایی که در اون هست پنهون می شه.

مشکلات جانبی احتمالی پروتز سینه:

با اینکه پروتز سینه یه روند خوشگلیه اما می تونه خطراتی رو هم به دنبال داشته باشه. این خطرات شامل موارد زیره:

  • درد سینه
  • تغییر در حسی که معمولا در نوک سینه و خود سینه هست
  • ایجاد زخم و سفت شدن ناحیه دور و بر پروتز شده
  • خونریزی
  • عفونت
  • مشکل با اندازه یا شکل ایمپلنت

ممکنه پروتز به کار رفته پاره شه و به بیرون نشت پیدا کنه. اگه ایمپلنت سالین پاره شه، سالین خوب جذب بدن می شه و مشکلی نخواد داشت. اگه سیلیکون نشت پیدا کنه ممکنه داخل پوسته ایمپلنت بمونه یا به بیرون از اون نشت پیدا کنه. وقتی که ایمپلنت سالین پاره می شه متورم می شه. اما ایمپلنت سیلیکون بعد از پارگی نشونه هایی از خود بروز نمیده.

حفظ و نگهداری:

همونطور که میدونید پروتز سینه موندگاری دراز مدت نداره. اگه آسیب ای رو مشاهده کردین یا شکل سینه تغییر پیدا کرد باید پروتز رو جانشین کنین. زنائی که از ایمپلنت پر شده با ژل سیلیکون استفاده می کنن باید هر سه سال یه بار اسکن MRI رو بکنن. اگه ایمپلنت شما پاره شه، باید اون رو وردارین یا جانشین کنین. داشتن پروتز سینه فرایندهایی مثل ماموگرافی رو سخت می کنه اما می توان اشعه ایکس رو انجام داد. انجام پروتز سینه ممکنه فرد رو در برابر دچار شدن به سرطان سینه بذاره. هم اینکه این گزینه شیر دادن به نوزاد رو هم سخت تر می سازه.

امتیازات و مشکلات روش های جور واجور کاشت و پیوند مو

تفاوتای عمل کوچیک کردن و لیفت سینه

جراحی زیبایی مجله سلامت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *