جروبحث در مقابل فرزندان چیجوری می تونه واسه شما و فرزندان تا به درد بخور باشه؟

به گزارش آلامتو و به نقل از آی بانو؛ شاید به نظرتون عجیب برسه اما جر و بحث کردن در مقابل فرزندانتان واسه سلامتی اون ها و ازدواج شما بهتره، حتما می پرسین چیجوری ؟

چیزی ضایع تر از جر و بحثی که تلاش در مخفی کردنش دارین هست؟ مثلا وقتی که به دیدن زوجی می رید و یهو بحثی ایجاد می شه و اون ها معذرت خواهی می کنن و از اتاق خارج می شن تا با هم جرو بحث کنن.

ایده اینه که جر و بحث آروم و یواشکی که شما قراره نشون بدید در حال اتفاق افتادن نیس، از یه جروبحث پر سر و صدا بهتره، اما چیجوری؟ همه می دانند که شما در حال جرو بحث هستین. همه حس غریبی نسبت به این قضیه دارن.

قرار نیس اسرارتان رو جلوی همه بگید، اما به نظرم بهتره که مانند زمان های قدیم جر و بحثی آزاد و جلوی بقیه به خصوص بچه هامون داشته باشیم.

من عادت داشتم که دخترم متوجه اختلافات بین من و پدرش نشه، تا وقتی که فهمیدم شاید بتونم با به کار گیری این قضیه به اون درسی درباره عشق بی قید و شرط بدهم.

ایده جروبحث کردن در مقابل کودکان تاثیرپذیر و بی گناه اونقدر ایده غیرمتعارفیه که وقتی من به مردم می گویم که در مقابل دخترمون با همسرم بحث می کنم، همه فکر می کنن با این کار اون قبل اینکه آماده باشه بزرگ می شه، اما من اون قدر ها هم آدم بد و وحشتناکی نیستم. فقط کمی به حرف من گوش بدید.

دست کم جروبحث در جلوی فرزندمون باعث می شه که متمدنانه رفتار کنیم. وقتی درباره این قضیه فکر می کنیم، می بینیم که مردم واسه این نمی خواهند این کار رو بکنن چون فکر می کنن که ممکنه کار به داد و بیداد و جنگ برسه و درست هم می می گن؛ شما دوست ندارین که بچتون بشنوه که فریاد می کشید یا به همدیگه حرف های بیریخت می زنید.

از طرفی دیگه، هیچ کدوم از این کار ها هیچی باارزشی به جرو بحث اضافه نمی کنن و اکثرا اون رو طولانی تر هم می کنن. من خودم اولین کسی هستم که اعتراف می کنم چه حرفای بیریخت و بدی هر دفعه که عصبانی می شوم می توانم به همسرم بگم، اما اگه فرزندم اونجا باشه اون حرف ها رو نخوام زد.

هم اینکه، یه کودک باعث می شه که شما رو راست باشین. با اینکه شما هیچوقت نباید نقش یه داور رو به بچتون بدین، هیچکی در بو کشیدن، خرده گرفتن و لو دادن شما بهتر از یه کودک ۷ ساله نیس. وقتی می دونم اگه یکی از کار های بد همسرم رو بزرگ کنم و به اون پر و بال دهم، دخترم به من میگه که واقعا امکان نداره که تو جوراب های کثیف پدر رو “میلیارد ها بار” روی پله ها پیدا کرده باشی، دیگه دلیلی نداره که این حرف رو بزنم.

در آخر و مهم تر از همه اینه که درگیری و اختلاف در همه روابط هست، چه با والدین چه با شریک زندگی. هیچ کدوم از اینا بچه منو وقتی که بزرگتر شد گیج نمیکنه، چون اون مستقیما می بینه که یه جر و بحث زنگ مرگ یه رابطه نیس. واسه من و همسرم مهمه که دخترمون فهمیده باشه که تو یه رابطه سالم اختلاف و مشکلات هست، ولی رفتار سوءاستفاده گرایانه و توهین آمیز نه!

اون میفهمه که یه جر و بحث سازنده، خشن، غیر قابل کنترل یا دعوایی نیس که در اون به هم فحش بدیم. جر و بحث وقتی اتفاق می افتد که شما به یه دست انداز برخورد می کنین؛ بعضی وقتا ساده س! و بعضی وقتا پیچیده، اما اگه رابطه ارزش نجات دادن رو داشته باشه، شما پای اون می مونید و واسه درست شدنش تلاش می کنین.

مهم تر از همه اینه که دخترم می بیند که یه جر و بحث چیجوری تموم می شه. بعضی وقتا با بغل کردن، بعضی وقتا با معذرت خواهی و بعضی وقتا هم به بن بست ختم می شن، اما در هر حال تموم می شن. خیلی چیزها هست که امیدوارم دخترم با دیدن جروبحث های من و همسرم یاد بگیره، اما بزرگترین اون ها اینه:

بعضی وقتا ما کارایی رو که آدمایی که عاشقشون هستیم انجام میدن رو دوست نداریم. بدیش اینه بعضی وقتا خود اون ها رو هم دوست نداریم. اما در این خونواده همیشه فضا واسه خرابکاری کردن و هم اونقدر بی شرط وشروط دوست داشته شدن هست.

چیجوری با فرزندان خود رفتار کنیم؟

اشتباهات مالی خونواده های ایرونی

آی بانو تربیت بچه زناشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *