بحث زوجای خوشحال couple-arguments

به گزارش آلامتو به نقل از menshealth؛ اینکه شما ۳۰ ساله ازدواج کردین یا از ازدواج شما تنها ۶ ماه گذشته زیاد مهم نیس. باید بدونین که در راه خود با مشکلات زیادی روبرو میشین و واسه حل این مشکلات نیاز دارین با هم صحبت کنین. همیشه بحث کردن بر سر یه موضوع چیز بدی نیس. بعضی از مواقع باید در رابطه خود جایی واسه بحث کردن داشته باشین. اگه هیچ وقت به طرف مقابل خود نگید که با عقاید و نظرات اون مخالف هستین، خشم و عصبانیت در وجود شما ریشه می دواند و در دراز مدت می تونه دردسرساز باشه. البته باید یادتون باشه که همه بحثا با سروصدا و جیغ کشیدن همراه نیستن. این جور بحثا نباید به خشونت فیزیکی تبدیل شن. در اینجور شرایطی هر دو نفر باید بتونن نگرانیای خود رو بگن، اولویتای خود رو بگن و بتونن برنامه ای رو واسه زندگی ترسیم کنن. در این مقاله می خوایم ۵ مورد از بحثایی که زن و شوهر باید در زندگی خود داشته باشن رو با هم مرور کنیم پس همراه ما باشین.

  1. چیجوری پول و درآمد خود رو خرج کنین:

couple-fight-1

حتی زوجایی که از همه نظر با هم توافق دارن هم ممکنه در مورد خرج کردن درآمد حاصل با هم توافق نداشته باشن. مثلا زوجینی رو تصور کنین که در همه حولوحوش زندگی خود با هم اتفاق نظر دارن اما نمی دونن چیجوری باید درآمد حاصل رو خرج کنن. در اینجور شرایطی بحث کردن می تونه بسیار به درد بخور باشه. یادتون باشه که قرار نیس در مورد خرج پول واسه خرید لباس یا ماشین بحث کنین. شما باید در مورد ارزشا صحبت کنین و براساس اون تصمیم بگیرین. دفعه بعد وقتی که در خرج پول با همسر خود مشکل داشتین، بشینین و با اون صحبت کنین. دیدگاه های همدیگه رو مورد بررسی و نقد بذارین و در آخر به یه نتیجه منطقی برسین. اگه هنوز سر این موضوع با هم مشکل داشتین بهتره صحبت عمیق تری داشته باشین. مثلا ممکنه یکی از زن و شوهر بر این عقیده باشه که خرید یه ایتم تلف کردن زمان و هزینه س. اگه با اینجور مواردی روبرو شدید ، عقاید خود رو بگید و اگه می تونین اونو راضی کنین. روشی رو واسه حرکت به سمت جلو پیدا کنین.

  1. چند وقت یه بار رابطه جنسی داشته باشین:

رابطه جنسی یکی از موضوعات مهمیه که در زندگی زن و شوهر نقش بسیار مهمی اجرا می کنه. زوجی که رابطه جنسی خوبی نداره می تونه بسیار اسیب پذیر باشه. این موضوع در آخر واسه اونا به یه مشکل بزرگ تبدیل می شه. ندیده گرفتن مشکل باعث رفع اون نمیشه. در این شرایط باید بشینین و با شریک زندگی خود صحبت کنین. در آخر باید بتونین به یه توافق دوطرفه در مورد زمانای ایجاد رابطه جنسی برسین. اگه به تنهایی از عهده حل مشکل بر نیومدین، باید از یه دکتر متخصص کمک بگیرین. این مورد خیلی با اهمیته و می تونه رابطه رو کلا خراب کنه. پس وجود اینجور مشکلاتی رو حتما در نظر داشته باشین و در مورد اون با همسر خود صحبت کنین.

  1. چیجوری خشم و عصبانیت خود رو نشون بدین:

خشم و عصبانیت

اگه نتونین چگونگی بروز خشم خود رو مشخص کنین با تنشی در زندگی مواجه میشین که کلا زندگی شما رو تحت تاثیر خود قرار میده. وقتی که هر دونفرتان آروم هستین در مورد این موضوع صحبت کنین. تلاش کنین بفهمین به چه دلیل طرف مقابل عصبانیه. در این شرایط میتونین چگونگی بروز خشم بدون اسیب به طرف مقابل رو کشف کنین. خشم نشونه توقفه پس اگه احساس می کنین عصبانی هستین متوقف شید و خوب فکر کنین.

  1. مادر همسر چه نقشی در زندگی شما بازی می کنه:

مادر همسر

شمام جزو اون دسته از آدمایی هستین که از دخالت مادرشوهر یا مادرزن به ستوه اومدید؟ خوب باید بدونین که زمان ایجاد حد و مرز در زندگی شما شده. ممکنه شما ایده و نظر برابری در این مورد نداشته باشین اما باید در مورد اون صحبت کنین. یادتون باشه که احترام مادرشوهر یا مادرزن خود رو باید حفظ کنین و در عین حال واسه زندگی خود تصمیم بگیرین.

  1. چیجوری وظایف رو در خونه تقسیم کنین:

couple-fight-6

اگه وظایف هر کدوم از زن و شوهر در منزل تعیین نشده باشه امکان بروز مشکل هست. اگه اینجور مشکلی دارین، وقتی رو واسه صحبت کردن کنار بذارین. در مورد هر کدوم از وظایف مثل ظرف شستن، تمیز کردن منزل، شستن لباس و بچه داری تصمیم بگیرین. با اینکه همسر شما ممکنه به خاطر مشغله های کاری خسته باشه اما بازم می تونین بعضی از کارای منزل رو به همراه همدیگه انجام بدین. اینکه همه کارای خونه رو دوش یه نفر باشه شرایط سختی بوجود میاره. پس تا جایی که می تونین در این مورد صحبت کنین و وظایف رو در میان خود تقسیم کنین.

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

چیزایی که نباید به همسر گفت

زناشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *