جزئیات ترور ابراهیم تاتلیس خواننده مشهور ترکیه ای

ابراهیم تاتلیسس خواننده مشهور ترکیه ای در محله شیشلی استانبول از ناحیه سر هدف گلوله قرار گرفت و ترور شد.

بعضی رسانه های ترکیه ، گمانه زنیای خود درباره دلایل و انگیزه های این ترور رو شروع کردن و در این گزارشا از مسایل و مشکلات موجود درباره سرمایه گذاری گسترده ابراهیم در شمال عراق و اختلافات موجود بین سرمایه گذاران در پروژه های بزرگ مسکن سازی در اربیل خبر میدن.

در ادامه مطلب بخونین…!

ابراهیم تاتلیسس به همراه یه سری های دیگه از شرکای تجاری کرد و عرب خود، پروژه ای بزرگ واسه ساخت ۷۰ هزار واحد مسکونی در شهر اربیل و دیگه شهرهای شمال عراق رو در دست اجرا داشت.

 

از طرف دیگه ” رشدی سعید قدیر ” شریک تجاری ابراهیم تاتلیسس در شمال عراق در مصاحبه با خبرگزاری رسمی آناتولی ترکیه اعلام کرد که ۹ روز پیش واسه گفتگو با ابراهیم تاتلیسس به استانبول سفر کرده بود.

 

سعید قدیر به این خبرگزاری ترکیه ای گفته که ابراهیم به اون اطلاع داده بود که در انتخابات آینده پارلمانی در ترکیه قصد نامزدی داره.

 

از طرف دیگه ” سرپیل ییلماز ” خبرنگار روزنامه ” ملی بودن ” ترکیه هم در گفتگو با سی ان ان ترک از اختلافات با شرکتای کردی شریک در شمال عراق در پروژه مسکن سازی اربیل به عنوان یکی از انگیزه های اصلی ترور ابراهیم خبر داد.

 

ایشون هم اینکه احتمال دیگه رو به دست داشتن پ.ک.ک در این ترور معطوف کرد.

 

هم اینکه براساس خبری جدید در سال گذشته یه فرد ناشناس درتماس با “شرکت تاتلیسس ” سه بار ابراهیم رو تهدید به مرگ کرده بود که می گن تاتلیسس پس از دریافت این پیامای تهدید آمیز به مراجع قضایی شکایت کرده بود .

 

ابراهیم خود یه کرد ترکیه ایه که در شهر ” شانلی عورفا ” به دنیا آمده.

 

جالبه بدونین در سالای پیش هم ابراهیم دو بار هدف سوء قصد قرار گرفته بود که از این ترورها جون سالم به در برد.

 

هم اینکه بنا به اعلام پزشکان تیم جراحی ابراهیم وضعیت این خواننده ترکیه ای رو به وخامته و احتمال مرگ اون هست.

 

بنا به اعلام فرماندار استانبول ابراهیم در ساعت نیم ساعت بامداد دوشنبه پس از خروج از شبکه تلویزیونی ” بیاض تی ایشون ” در محله شیشلی استانبول از طرف دست کم دو فرد ناشناس که داخل یه خودروی مشکی رنگ بودن ترور شد.

 

حمله کنندگان پس از شلیک ۱۱ گلوله که دو تا از اونا به سر ابراهیم خورد ، به سرعت از محل متواری شدن.

 

پلیس اعلام کرده که اتومبیل ضاربان رو شناسایی کرده ، اما تا کنون موفق به شناسایی حمله کنندگان نشده .

 

به گزارش سی ان ان ترک حال عمومی این خواننده مشهور ترکیه ای بسیار خیلی بد گزارش شده و پزشکان ۲۴ ساعت آینده رو واسه زنده موندن ایشون پس از این ترور حیاتی اعلام کردن .

 

بنا به اعلام پزشکان، گلوله از پشت وارد جمجمه ابراهیم تاتلیسس شده و از قسمت جلوی سر اون خارج شده . پزشکان اعلام کردن که اولویت اول اونا جلوگیری از خونریزیه.

 

پس از یه عمل جراحی ۵ ساعته پزشکان اعلام کردن که ممکنه حتی اگه تاتلیسس از این ترور جون سالم به در برد ، احتمال داره باقی عمر خود رو فلج باشه.

 

تاتلیسس شب گذشته و وقتی که پس از ضبط برنامه تلویزیونی مشهور خود ” ایبو شو ” از کانال تلویزیونی ” بیاض تی ایشون ” خارج می شد هدف این حمله قرار گرفت.

 

هنوز خبری درباره هویت ضارب و یا انگیزه اون از این ترور منتشر نشده ، اما پلیس اعلام کرده که ضارب از یه خودروی مشکی رنگ مبادرت به شلیک چند گلوله کرده و به سرعت متواری شده . پلیس ترکیه اضافه کرده که تحقیقات خود رو واسه شناسایی ضارب و دستگیری اون شروع کرده.

 

در همین حال فرماندار استانبول اعلام کرد که ضاربان دو نفر بودن که خودروی اونا هم شناسایی شده. اونا ۱۱ گلوله به سمت تاتلیسس شلیک کردن که ۲ تیر به ایشون اصابت کرده.

پزشکان تا کنون سه بار اون رو عمل جراحی کردن ولی هنوز وضعیت پایانی اش مشخص نیس. دستیار تاتلیسس هم که همراه اون بوده ، تیر خورده ولی شرایط عمومی حال اون تقریباً مساعدتره.

 

هم اینکه بنا به اعلام خونواده تاتلیسس ، رجب طیب اردوغاننخست وزیر ترکیه که از وضعیت سلامتی تاتلیسس شدیدا نگرانه ،از شب گذشته تا کنون ۴ بار با مقامات بیمارستان تماس تلفنی گرفته و جویای احوال این خواننده معروف ترکیه شده. اردوغان در گفتگو با پزشکان و مقامات بیمارستان به اونا پیشنهاد کرده که هر کاری که واسه نجات جون تاتلیسس لازمه ، بکنن.

 

از طرف دیگه عبدالله گل رییس جمهوری ترکیه هم با اعلام اینکه حادثه ترور ابراهیم بسیار ناراحت کننده س ، اضافه کرده که از نزدیک وضعیت سلامتی ایشون رو تعقیب می کنه.

 

جمع آوری: آلامتو

 

دانلود فیلم ترور ابراهیم تاتلیس دلیل ترور شدن ابراهیم تاتلیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *