oilرئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با تشریح طرح ساماندهی سهمیه های خاص بنزین بعضی از خودروها، گفت: با اجرای این طرح سهمیه های خاص ماهانه بنزین ۴۰۰ تا ۱۲۰ لیتری بعضی از خودروها به ۶۰ لیتر در ماه کاهش می یابد.

به گزارش آلامتو به نقل از مهر ؛ سید مجتبی شفیعی درباره جزئیات طرح ساماندهی سهمیه بنزین خودروهایی ناوگان حمل و نقل عمومی، گفت: بعضی از خودروها مثل شکل های جور واجور وانت بارها با وجود دریافت سهمیهای بنزین نیمه یارانه ای با قیمت ۴۰۰ تومانی اما در خدمت ناوگان حمل و نقل عمومی کشور نیستن.

ایشون با اعلام اینکه از این رو طرح ساماندهی سهمیهای خاص بنزین وانت بارها شروع شده، اضافه کرد: الان حدود دو میلیون وانت بار در سطح کشور به عنوان وانت بار حمل و نقل عمومی فعالیت می کنن.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با تاکید بر اینکه در فاز اول طرح ساماندهی ۷۰۰ هزار دستگاه وانت بار اصلا در این طرح مشارکت نکردن، اعلام کرد: از این رو یه میلیون و ۳۰۰ وانت بار در طرح ساماندهی شناسایی و ثبت نام شدن.

ایشون با یادآوری اینکه در این مرحله سهمیهای خاص بنزین ۴۰۰ تومانی که بین ۴۰۰ تا ۱۲۰ لیتر در ماه بود به سهمیه بنزین خودروهای شخصی یعنی ماهانه ۶۰ لیتر کم شد، اضافه کرد: از طرف دیگه الان با مشارکت دستگاه های جور واجور زیربط طرح جدید سروسامون دهی و شناسایی وانت بارهای عمومی در دستور کار قرار گرفته.

شفیعی با بیان اینکه در کل پیش بینی می شه حدود ۷۰۰ هزار دستگاه وانت بار به عنوان وانت بار عمومی در خدمت ناوگان حمل و نقل عمومی کشور هستن، گفت: در شرایط فعلی به صورت میانگین روزانه ۱۴.۱ میلیون لیتر بنزین ۴۰۰ تومانی بوسیله وانت بارها مصرف شده که پیش بینی می شه با اجریا طرح ساماندهی روزانه حدود ۱.۶ میلیون لیتر صرفه جویی در مصرف بنزین این دسته از خودروها شه.

ایشون با اعلام اینکه مرحله بعدی طرح ساماندهی سهمیه بنزین خودروها به آژانسای تاکسی و خودروهای آموزش رانندگی اختصاص داره، گفت: با درخواست اتحادیه اتومبیل کرایه و بقیه اصناف فعال در این بخش شناسایی و ساماندهی سهمیهای بنزین این دسته از خودروها در دستور کار قرار گرفته.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با بیان اینکه در این مرحله هم پیش بینی صرفه جویی روزنه دو میلیون لیتری در مصرف بنزین می شه، گفت: با اجرای این طرح سهمیهای بنزین به طور کامل حذف نمی شه بلکه سهمیهای خاص به سهمیه بنزین ۶۰ لیتری عادی خودروهای شخصی کم میشه.

noindex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *