تحقیقات محققان نشون می ده، سرزمین حاصلخیز قدیمی که در اعماق خلیج فارس مدفون شده شاید مسکن آدمای اولیه خارج شده از آفریقا در ۷۵ تا ۱۰۰هزار سال پیش بوده

جزیره ای به بزرگی بریتانیا در اعماق خلیج فارس مدفونه!

این دشت سیلابی در اعماق خلیج فارس شاید در زمان بالاترین درجه خود به اندازه جزیره بریتانیا بود و بعد با بوجود اومدن سیل در منطقه، تیکه تیکه شده.

طبق گزارشهای محققان، شاید این سرزمین حدود هشت هزار سال قبل بوسیله اقیانوس هند بلعیده شده.

این تحقیقات مفاهیم زیادی رو از جنبه های تاریخ انسانی مطرح کرده. مثلا، محققان در مورد زمان خروج آدمای مدرن از آفریقا در زمان تقریبی ۱۲۵هزار سال قبل و پس از اون در ۶۰ هزار سال قبل مناظراتی انجام دادن.

یافته های جدید در میان محققان باعث به وجود اومدن بحثهایی شده از جمله اینکه آدمای موجود در بخش خلیج فارس چه کسائی بودن.

با در نظر گرفتن سوابق تاریخی سطوح دریایی، زمین یافت شده در خلیج فارس شاید یه حوضه داخلی کم عمق بوده که از ۷۰ هزار سال قبل تا ۸۰۰۰ سال پیش وجود داشته که دوره «هلال حاصلخیز» رو شکل داده.

این منطقه حتی شاید پناهگاهی ایمن در برابر بیابانهای داغ بوده و از راه رودخانه های دجله، فرات، کارون و باتون وادی و هم اینکه از راه چشمه جوشان تامین میشده و در زمان آخرین عصر یخی وقتی که شرایط در خشکترین زمان خود بسرمی بردن، این حوضه زیاد وسیع نبوده.

واقعا در سالهای گذشته، باستان شناسا دلایلی رو در مورد اسکان آدما در کنار سواحل خلیج فارس در حدود ۷۵۰۰ سال پیش پیدا کردن.

بیشتر از ۱۰ سایت باستان شناسی در این حوضه پیدا شده. این اقامتگاه ها از ساختار بسیار خوبی بهره مند هستن. خونه های دائمی ساخته شده از سنگ، شبکه های تجاری دور دست، تزئینات استادانه سفال، حیوانات اهلی و حتی دلایلی در مورد قدیمی ترین قایق جهان هم از کشفیات این حوضه هستن.

جمع آوری: آلامتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *