ورود به آتوس هم مراحل مختلفی داره. اول از همه بازدیدکننده باید چک شه که گربه، سگ، طوطی و … ماده همراه نداشته باشه و پلیسایی که در خیلی از تقاطعای این جزیره هستن وظیفه دارن که جلوی افراد و موجودات زن نما رو بگیرن.

به گزارش مشرق به نقل از فرارو، ورود هرگونه عکس زنان به این جزیره مجاز نیس. بازدید از آتوس به غیر از اتباع یونان واسه بازدیدکنندگان خارجی هم مجازه اما به ۲۰ مرد تو یه روز محدوده و باید دست کم ۱۸ سال سن داشته باشن.

واسه بازرسی بازدید کننده باید همه لباسا خود رو درآورد تا از نظر جنسیت بررسی شه که این ممکنه واسه بعضی از اونا مورد پسند نباشه.

در صومعه آتوس به طور انحصاری فقط خدای یونان مورد پرستش قرار میگیره و افراد واسه نماز و عبادت به این مکان میان.

در کتابخونه صومعه تعداد زیادی کتاب و کتیبه های خطی و نادر از قرون جور واجور هست. این جا هرگونه آلات موسیقی، سیگار، بازی، آواز خوندن، رادیو، تلویزیون، تلگراف، روزنامه غیرمجازه و در تموم جزیره تنها یه خودرو هست.

راهبان آتوس چه نوع مردمانی هستن؟ بیشتر اونا بعد از به دنیا اومدن به اینجا فرستاده می شن، طوری که در عمر خود هیچ زنی رو ندیده ان، با این حال به چه دلیل اونا حاضر به قطع رابطه با جهان بافرهنگ در این جزیره با وسعت ۱۵۰ مایل مربع شدن؟

از یه راهب این سوال پرسیده شد که به چه دلیل باید اینجا بمونن و اون گفت: اینجا زنگی ارزش زیستن داره و اینجا فرصت واسه آروم بودن بسیاره و هیچ نگرانی و مشکلی وجود نداره. ما با هم زندگی می کنیم بیشتر از هر جای دیگه در جهان و به چه دلیل ما باید به یه زن نیاز داشته باشیم؟

داخل دیواره های صومعه جاییه که اونا زندگی، کار و دعا خود رو در صلح و آرامش انجام میدن.

بازنشر :

مشرق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *