news

تونی ابوتنخست وزیر استرالیا که واسه دیدار رسمی از چین وارد شهر شانگهای در شرق این کشور شده با اطمینان گفت که علایم دریافت شده در جنوب اقیانوس هند مربوط به جعبه مشکی پرواز ام.اچ ۳۷۰ مالزیه و تیمای جستجو به یه کیلومتری این جعبه ذخیره اسرار پرواز رسیدن .

ایشون روز جمعه در مصاحبه ای در چین گفت: علایم بدست اومده در جنوب اقیانوس هند مربوط به جعبه مشکی هواپیمای ناپدیدشده مالزیاییه. میتونم به جربزه بگم که به فاصله حدود یه کیلومتری از جعبه مشکی پرواز ام.اچ ۳۷۰ رسیدیم.

نخست وزیر استرالیا گفت که بررسیا و دلایل نشون میده جعبه مشکی حالا در بخش جستجوها قرار گرفته و یه کیلومتر با اون فاصله داریم. این علایم مربوط به هواپیمای ناپدیدشدهه.

این هواپیما ۳۵ روز پیش با ۲۳۹ سرنشین در راه کوالالامپور به پکن پنهون شد .

با این حال ابوت گفت که دلایل و علایم معنیش این نیس که قطعات هواپیما یافت شده.

ایشون گفت که ما مثل چین تموم توان خود رو واسه پیدا کردن این هواپیما بکار گرفتیم.

استرالیا و چین امیدوارن با پیدا کردن این جعبه، اسرار هواپیمای مالزیایی گمشده معلوم شه.

نخست وزیر استرالیا در حالی این مطلب رو در شرق چین بیان کرد که لحظاتی قبل از اون خبرگزاری شین هوا گزارش کرد کشتیای چینی تا الان دلایلی قطعی مبنی بر اینکه علایم مربوط به جعبه مشکی این هواپیما باشه نیافته ان.

خبرگزاری چین گزارش کرد که براساس اظهارات مسوولان عملیات جستجوی این کشور در همین زمینه پیشرفت شایانی حاصل نشده.

بعضی از کشتیای حاضر در عملیات جستجو در جنوب اقیانوس هند می گن علایم دریافت شده مربوط به این هواپیما و جعبه مشکی اون نیس.

حدود ۱۴ هواپیما و ۱۳ کشتی حالا در حال جستجو واسه پیدا کردن هواپیمایی هستن که حالانخست وزیر استرالیا میگه جعبه مشکی اون به فاصله نه خیلی دوری از کشتیا قرار داره.

لی که چیانگنخست وزیر چین که به جنوب این کشور سفر کرده از تلاشای استرالیا واسه شرکت در عملیات جستجوی هواپیمای ناپدیدشده مالزیایی تقدیر کرد.

* ادعای ابوت تایید نشد

از طرف دیگه، مقامات استرالیایی ساعتی پس از اعلامنخست وزیر این کشور مبنی بر نزدیک شدن جستجوگران به جعبه مشکی پرواز ام.اچ ۳۷۰ اعلام کردن علایم دریافت شده روز گذشته مربوط به جعبه مشکی نبوده.

مارشال آنگوس هوستون وزیرسابق دفاع استرالیا و رییس مرکز هماهنگی عملیات جستجوی پرواز ام.اچ ۳۷۰ به خبرنگاران ، گفت آزمایش اولیه از سیگنال دریافت شده عصر روز گذشته بوسیله هواپیمای گشت زنی اوریون پی ۳سی نشون میده که این علایم مربوط به جعبه مشکی بوئینگ ۷۷۷ مالزی نیس.

ایشون روز گذشته اعلام کرده بود این هواپیمای گشت زنی واسه پنجمین بار علایمی دریافت کرده که احتمال میره مربوط به این پرواز مالزی باشه.

ایشون امروز گفت: موشکافی علایم صوتی بوسیله کارشناسان نشون میده که سیگنال دریافت شده از نزدیکی کشتی استرالیایی سپر اقیانوس بعیده به جعبه مشکی این هواپیما مربوط باشه.

ایشون گفت که تلاشا بوسیله کشتی سپر اقیانوس که مجهز به پینگر ردباب جعبه سیاه س در جنوب اقیانوس هند ادامه داره.

قبل از این طی چهار نوبت این کشتی استرالیایی و یه کشتی چینی علایمی از این جعبه مشکی دریافت کرده بودن.

این در حالیه که تونی ابوتنخست وزیر استرالیا امروز در شانگهای چین با اطمینان گفت که علایم دریافت شده در جنوب اقیانوس هند مربوط به جعبه مشکی پرواز ام.اچ ۳۷۰ مالزیه و تیمای جستجو به یه کیلومتری این جعبه ذخیره اسرار پرواز رسیدن.

ایشون گفته بود ˈ میتونم به جربزه بگم که به فاصله حدود یه کیلومتری از جعبه مشکی پرواز ام.اچ ۳۷۰ رسیدیم.ˈ

در همین حال خبرگزاری شین هوا با استناد به اظهارات مسوولان عملیات جستجوی این کشور اعلام کرد پیشرفت شایانی در جستجوها بدست نیامده.

حدود ۱۴ هواپیما و ۱۳ کشتی امروز در حال جستجو در جنوب اقیانوس هند واسه پیدا کردن اثری از پرواز ام.اچ ۳۷۰ مالزی هستن که ۳۵ روز پیش با ۲۳۹ مسافر و خدمه پرواز حدود یکساعت پس از برخاستن از باند فرودگاه کوالالامپور و در راه پکن از صفحه رادارها پنهون شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *