یه عکاس پاکستانی حاضر شد واسه گرفتن یه عکس بسیار قشنگتر از یه شیر نر از فاصله بسیار نزدیک جون خود رو به خطر بندازه.

مجله مهر: «عطیف سعید» عکاس پاکستانی که در سال ۲۰۱۲ در پارک حیات وحش لاهور در حال رانندگی بود. شیر نر بسیار زیبایی رو نزدیک خود دید که براش بسیار جذاب بود. یه شیر بالغ با موهای گردن تیره و یالایی پر عظمتی که عطیف رو واسه عکس گرفتن از این حیوان قشنگتر بیشتر تشویق می کرد.

عطیف با دیدن شیر نتونست به دیدنش راضی شه پس به پایین پرید دوربین عکاسی خود رو روی لنز تله ۵۰۰ میلی متر تنظیم کرد و در چمن دولا دولا به سمت شیر حرکت کرد. اون در اون زمان متوجه حرکت احمقانه خود شد اما این کار رو تنها راه واسه گرفتن یه عکس به طور کامل طبیعی از عظمت یه شیر می دونست. صدای شاتر دوربین عطیف شیر رو به سمت صدا تحریک کرد تا سراغ عطیف بیاد اما اون حتی دلیرتر از قوی ترین شکارچیان خونسردی خود رو نگهداشت و چند عکس قشنگتر از شیر گرفت و بعد از اون به سمت ماشین خود دوید و به سرعت در رو بست.

charging-lion2-550x659.jpg

عطیف میگه که خودشو منتظر هرگونه آسیب و جراحتی کرده بود و حالا حرف زدن ازاین تجربه بسیار خطرناک و توصیف نشدنی براش لذت بخشه. حالا این عکس واسه عکاس پاکستانی تبدیل به یه داستان بزرگ در زندگی اش شده و شاید دوست داره داستان اون روز رو بارها واسه خودش و بقیه تکرار کنه « لحظه نزدیک شدن یه شیر عصبانی به سمت دوربین چیزی نیس که خیلی راحت بشه اونو توصیف کرد من تماشاگر کوچیکترین جزئیاتی بودم که هیچ عکس و فیلمی قدرت نشون دادن اونو نداره»

این عکس بسیار قشنگتر عکاس گمنام اما پردل و جربزه پاکستانی رو بسیار مشهور کرد. عطیف تونسته بعد از گرفتن این عکس از چنگ سلطان جنگل جون سالم به در ببره. شاید این اعتماد به نفس به اون جربزه کارای بزرگتر دیگه هم میده.

زیباترین مناظر طبیعی جهان / عکس

ایده هایی از تبلیغات خلاقانه و دیدنی

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *