جشن تولد یکی از قشنگ ترین مراسماتیه که در طول زندگی آدم هست. هممون دوست داریم بهترین و به یادماندنی ترین جشن تولد رو داشته باشیم و کادوهای باحال بگیریم.بیشتر گرفتن یه تولد باحال با مهمونای زیاد یا یه کیک خوب می تونه جشن رو به یادماندنی کنه اما بعضیا هستن که واسه به یادماندنی شدن تولدشون دست به کارای بسیار عجیبی می زنن طوری که حتی سوژه روزنامه ها می شن.

** عجیب ترین کادو

همیشه دوست داریم در تولد بهترین کادو رو بگیریم اما “باب مور” دست به کاری باحال در روز تولد ۸۱ سالگی اش زد. اون در روز تولدش تموم کارخانه اش رو به کارکنانش بخشید. این کارخانه که یکی از بزرگترین تولید کننده های مواد غذاییه بیشتر از ۵۰ میلیون دلار ارزش داره که این ارزش هر ساله ۳۰ درصد زیاد میشه. این کادو که بیشتر به نفع کارکنان شرکت بود به عنوان یکی از عجیب ترین کادوها شناخته میشه.

** پرش از روی پل

پریدن از ارتفاع کار جدیدی نیس اما فرض کنین یه پیرزن ۱۰۲ ساله واسه جشن تولدش از یه پل با چتر نجات به پایین بپرد که واقعا نامعقوله. در اوایل ژوئن امسال “دورتی کاستر”  واسه جشن تولدش از بالای پلی به ارتفاع ۱۰۰۰ متر با به کار گیری چتر نجات به پایین پرید. این خانوم که اهل منطقه آیداهوه گفت واسه زنده موندن جنب و جوش مهمترین عنصر در دنیاست. اون واسه تولد ۱۰۱ سالگی اش عرض یه دریاچه رو با زیپلاین عبور کرده بود.

** شکست رکورد راپل

راپل حرکتیه که در اون نیروهای آموزش دیده با به کار گیری طناب از دیوار ساختمانی پایین میان. “دوریس لانگ” پیرزن ۹۹ ساله انگلیسی در اوایل امسال جشن تولد خود رو در حالی برگزار کرد که به دنبال شکست رکورد پیرترین راپل کار دنیا بود. اون از یه ساختمون ۱۱ طبقه به پایین حرکت کرد تا اسمش وارد کتاب رکوردهای گینس شه. اون گفته همه فکر میکردن من در اسمان خواهم مرد اما اینطور نشد و حتی می خوام سال اینده رکوردم رو پیشرفت دهم.

** پله نوردی در روز تولد

ورزشکاران معمولا راه های جالبی رو واسه جشن گرفتن تولدشون انتخاب می کنن در یکی از این موارد “مت ریچر” ۳۱ ساله واسه اینکه در روز تولدش کار خاصی انجام داده باشه پله های یه ساختمون ۸۰ طبقه رو ۱۰ بار بالا و پایین کرد. اون واسه اینکار تموم روز رو وقت گذاشت و به گفته خودش میخواست تا جامعه جهانی رو نسبت به دیابت اگاه تر کنه.

** اسکی قدرت واسه جشن تولد

“السا بیلی” پیرزن ۱۰۰ ساله ایه که اولین روز ۱۰۱سالگی اش رو با اسکی بازی ۱۰ ساعته در پیست گذراند. اون که نزدیک به ۷۵ سال اسکی کار کرده، عزمشو جزم کرد واسه تولدش بازم به پیست بره.  این خانوم در حالی این کار رو انجام داد که واسه زنده موندن نیاز به دستگاه های اکسیژن داره.

باشگاه خبرنگاران مطالب باحال روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *