چهارشنبهای آخر سال در کشور ما یکی از رسم هاییه که چندین سال بود باعث می شد همه خیابونا تبدیل به میدون جنگ شن اما چندسالیه که این موارد خیلی کم شده اما در کشورای دیگه نمونه های بسیار خطرناک تر اون دیده می شه.

یکی از سنتای عجیب یونانیا در جشن روز عید پاک(ایستر) برگزار می شه و مخصوص دو کلیسای قدیمی در این کشوره  که جنگی خونین رو برگزار می کنن. این کلیساها واسه مسیحیان ارتودوکسه که در جزیره کوچیکی در یونان قرار گرفتن.

در این مراسم دو کلیسا که مقابل هم قرار دارن آدمایی رو در خدمت می گیرن. هر کلیسا ۱۵۰ نیرو داره و هر کدوم از نیروها چندین راکت و فشفشه در دست دارن. با شروع شدن مراسم راکتا باید به سمت کلیسای دیگه پرتاب شده و به زنگ بالای اون برخورد کنه.

مسلمه که خیلی از این راکتا به هدف نخورده و به نیروهای مقابل برخورد کنن. در این مراسم که به طور جدی و هر سال برگزار می شه ۲۵ هزار راکت شلیک می شه. معمولا از چند ماه قبل از شب مراسم هر دو کلیسا تدارکات خاصی رو می بینن و پناهگاهایی رو هم ایجاد می کنن.

تصاویری از این جنگ خیابانی که فقط واسه تفریح انجام می شه اما هرساله زخمی و حتی کشته هایی رو هم به همراه داره در ادامه مشاهده می فرمایید.

Chios-rocket-war3

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

باشگاه خبرنگاران کلیسا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *