مشتریان استرالیایی ویندوز ۸ از مایکروسافت بدلیل گمراه کردن اونا هنگام خرید پکای دی ایشون دی، به سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان شکایت کردن.

کمیسیون ACCC در استرالیا شکایات زیادی علیه مایکروسافت دریافت کرده، مبنی بر اینکه غول نرم افزاری دنیا هنگام فروش ویندوز ۸ روی جعبه های دی ایشون دی خود ننوشته ان نسخه عرضه شده کامل نیس.

مایکروسافت روی جعبه های ویندوز ۸ عبارت upgrade version رو ننوشته س و کاربران خیال می کنن با نسخه خریداری شده می تونن از اسکراچ (از صفر) ویندوز رو نصب کنن در حالی که باید ویندوز ایکس پی سرویس پک سه و یا هفت داشته باشن و از روی این ویندوز نسخه ویندوز خود رو بروزرسانی کنن.
در واقع دی ایشون دیای فروخته شده نسخه به روز رسانیه و نه نسخه کامل و این موضوع کاربران استرالیایی رو شاکی ساخته.
سخنگوی مایکروسافت در جواب گفته ما از این موضوع خبردار شدیم و دنبال چاره مناسب می گردیم.
این در حالیه که مایکروسافت تونسته با این کار ۴۰ میلیون لایسنس و حق امتیاز ویندوز ۸ رو بفروشه که رقم مناسبی هستش، هر چند تحلیل کنندگان بازار، فروش ویندوز ۸ رو از جا در آورد اعلام کرده بودن.
 
جالبه بدونین مایکروسافت در استرالیا نسخه Upgrade ویندوز ۸ pro رو می فروشه و این باعث اشتباه کردن خریداران و عصبانیت اونا شده. مایکروسافت قبلا روی نسخه ۷ خود کلمه upgrade رو درج کرده بود اما این کار رو واسه ویندوز ۸ نکرده.
نسخه ویندوز ۸ رو اگه کاربران به صورت دیجیتالی دریافت کنن ۳۹ دلار و اگه روی جعبه دریافت کنن ۶۹ دلاره.
تنها راه واسه کاربران خرید نسخه OEM ویندوز ۸ proه که انهم می تونن از فروشگاه های تخصصی نرم افزار دریافت کنن. نسخه OEM واسه پی سیایی که واسه اولین بار می خواهدویندوز نصب کنن استفاده می شه و کاربران می تونن از این نسخه واسه سیستم خود استفاده کنن. ۹۰ درصد لپ تاپا هم ویندوز اوریجینال داشته و هم قابل بروزرسانی با نسخه upgrade version هستن و هم می تونن از نسخه های جداگونه استفاده کنن.

لپ تاپایی هم که بدون ویندوز به فروش می رسن هم می تونن از نسخه OEM استفاده کنن اما تضمینی واسه نصب تموم درایورا وجود نداره و واسه هر درایور باید به سایت شرکت مربوطه مراجعه کرده و نسخه بروزرسانی با ویندوز ۸ رو دانلود کنن.
 
نمونه های ویندوز ۷ با درج کلمه Upgrade version روی اون

خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *