بعضی مدرسین انگلیسی، آموزش از راه تماشای فیلم رو روشی مؤثر واسه ارتقای مهارتای زبون آموزان می دونن. به گفته این افراد زبون آموزان می تونن با مشاهده همزمان فیلم با زیرنویس هم با اصطلاحات عامیانه انگلیسی آشنا شده و هم گوش خود رو واسه تشخیص و تقلید لهجه ها قوی تر کنن.

در به درد بخور بودن این روش یادگیری زبون هیچ شک و شبه س ای نیس، اما مشکل اینجاس که موقع تماشای فیلمای زیرنویس دار شاید لازم باشه که بارها پخش فیلم رو متوقف کرده و در دیکشنری به دنبال کلمات نا آشنا بگردین؛ کاری وقت گیر و حوصله سر بر که می تونه تموم لذت فیلم دیدن رو از شما بگیره.

اما اگه مدیا پلیری با دیکشنری درون برنامه ای داشته باشین چیجوری؟ اینجور محصولی می تونه در عین لذت تماشای فیلم، مهارتای زبون تون رو هم پیشرفت بده؟ به احتمال زیاد بله. Lingua Player محصول یه پیشرفت دهنده ایرانیست که با همین خصوصیات به پلتفرم اندروید پا گذاشته.

این مدیاپلیر که بر مبنای پلیر اوپن سورس VLC طراحی شده، نه فقط واسه یادگیری زبون انگلیسی به دردتون می خوره بلکه در گروه خودش جزو کامل ترین پلیرهای اندروید هم هستش.

اپلیکیشن Lingua Player واسه رسیدن به هدف اصلی اش که چیزی نیس جز کمک به یادگیری زبون، امکانات متنوعی رو به کاربران ارائه می کنه. مهم ترین توانایی، پشتیبانی کامل از زیرنویسای فارسی و انگلیسیه.

از اونجا که لینگوا بر مبنای VLC Player پیشرفت داده شده، حالا خوبیش اینه از دید پشتیبانی فرمتا و کدکای جورواجور در اون به مشکلی بر نمی خورید. این مدیاپلیر خوب از طیف خیلی از فرمتای تصویری و صوتی و فایلای زیرنویس (فارسی و انگلیسی و زبانای دیگه) پشتیبانی می کنه و کارکرد نرم و روانی رو در اجرای اونا به نمایش میذاره.

اما لینگوا واسه کمک به زبون آموزی چه امکانات خاصی در چنته داره؟ یکی از اونا وجود یه دیکشنری درون برنامه ای انگلیسی به فارسی و انگلیسی به انگلیسیه. به لطف این دیکشنری، کافیه روی کلمه خاصی در زیرنویس اشاره کنین تا ترجمه اون در صفحه براتون ظاهر شه. حالا خوبیش اینه این مترجم هم به طور آنلاین و هم آفلاین کار ترجمه رو انجام میده تا واسه دسترسی به اون همیشه نیازمند اینترنت نباشین.

اما به غیر از دیکشنری، وسیله دیگری هم هستن که در زبون آموزی به کارتون میان. مدیا پلیر لینگوا وسیله دیگری مثل کنترل سرعت پخش، تنظیم دقیق صدا با اکولایزر، پرش به وقتی خاص در ویدیو، تکرار یه صحنه دائم و جلو و عقب بردن زیرنویس رو هم به شما ارائه می کنه.

به لطف این وسیله، دقیق شدن و فوکوس کردن روی دیالوگ یا سکانس خاصی از یه فیلم به کار بسیار ساده ای تبدیل میشه. مثلا می تونین واسه یادگیری اصطلاحات یه سکانس هم سرعت پخش رو پایین بیارین، هم صدا رو تیز تر کنین و هم سکانس مد نظرتون رو بارها به جلو و عقب ببرین. نکته خوب این که امکان اضافه کردن کلمات انگلیسی به فلش کارت رو هم دارین که واسه دسترسی به اون نیازمند نصب یه وسیله جداگونه هستین.

لینگوا پلیر درست مثل VLC از ژستای حرکتی هم پشتیبانی خوبی به عمل می آورد. پس واسه جلو و عقب بردن صحنه یا تنظیم روشنایی و صدا در این اپ احتیاجی به فشردن تکمها ندارین و با چند سوایپ ساده به بالا و پایین و چپ و راست می تونین همین کارا رو بکنین.

یکی از قابلیتای خوب دیگه لینگوا پلیر هم پشتیبانی اون از حالت تصویر در تصویره. به لطف این ویژگی می تونین ویدیوی در حال پخش رو به شکل یه پنجره پاپ آپ درآورده و همه جای سیستم عامل با خود به همراه داشته باشین. پخش مستقیم ویدیو از URL (درست مثل ایشون ال سی) رو هم در اختیار دارین.

هم اینکه این اپلیکیشن هر چند به طور اختصاصی واسه پخش ویدیو پیشرفت داده شده، اما روی اون به عنوان یه موزیک پلیر ساده هم می تونین حساب باز کنین. با تموم این اوصاف، لینگوا پلیر چه در نقش یه مدیا پلیر و چه وسیله ای واسه ارتقای مهارتای زبون می تونه اپلیکیشن فوق العاده مفیدی باشه.

واسه دانلود و به کار گیری این اپ نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارین و از تموم امکاناتش می تونین به رایگان استفاده کنین. هر چند که با شرایط فعلی مجبورین که با تبلیغات پاپ آپ اپلیکیشن کنار بیایید که بعضی وقتا واقعا آزاردهنده می شن.

اما اگه از مشکل تبلیغات عامل بگیریم، لینگوا پلیر در کل می تونه هم مدیا پلیر خوب و قابل اطمینانی در موبایلای اندرویدی شما باشه و هم واسه زبون آموزی به درد بخور و موثر ظاهر بشه. این اپلیکیشن رو می تونین همین حالا از کافه بازار دانلود کنین.

دانلود از کافه بازار 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *