پس از Dark Echo [معرفی سایت ما] اپلیکیشن SIM – Sara Is Missing دومین تجربه متفاوت ما از سبک ترسناک اسمارت فونا طی سال گذشته بود. با یکی از عجیب ترین بازیای تلفنای هوشمند رو به رو هستین. روزگاری که این جور عناوین به فراموشی سپرده شدن، پیشرفت دهندگانی مثل Monsoonlab یهو اومده و مخاطبین رو حیرت زده می کنن. اما به چه دلیل بازیکنا از SIM – Sara Is Missing استقبال زیادی کردن؟

به خاطر ایده ای که استودیو سازنده واسه ساخت عنوانش به کار برده. اینجا صحنه های کلیشه ترسناک رو خیلی کم تماشاگر هستین و جای اون بازی تلاش کرده با به کار گیری المانای روانشناسانه، بازیکنا رو به رقابت بکشه تا اونا یه طعم متفاوت از فوبیا رو بچشند. اگه مثل ما خواهان تجربه ای هیجان انگیز و دلهره آوره هستین، معرفی SIM – Sara Is Missing رو از دست ندین.

میدونید فلسفه دوربین اول شخص چیه؟ این که مخاطب خودشو جای کاراکتر گذاشته و یه رابطه نزدیک بین این دو به وجود بیاد. Monsoonlab یه قدم پا رو بالاتر گذاشته و به بازیکن نقش یه کاراکتر مهم رو میده که باید با انتخاب دیالوگ یا انجام رفتارهایی از سرنوشت سارا پرده ورداری کنه. ساده تر بگیم، سارا گم شده و تلفن اون به دست شما افتاده تا با پیدا کردن سرنخایی حقیقت رو پیدا کنین.

مثل فیلم معروف Inception، فرقش اینه که جای خوابای پشت هم با هزارتوی اسمارت فونا رو به رو هستیم. تموم مکانیزمای گیم پلی دور و بر دسترسی شما به تلفن می چرخن؛ باید با رفتن به بخشای جورواجور ببینین اون با چه کسائی رابطه داشته و چیجوری موبایلش رو گم کرده. فکر کنیم تا اینجا که مطلب رو خوندین، فهمیدین باشین SIM – Sara Is Missing رو بیشتر عنوانی متن محور یا Text Based می شناسن.

یعنی همون طور گفتیم، دست به انتخاب جمله هایی میزنین. روی کلمه بیشتر تاکید کردیم، چون ساخته Monsoonlab فقط با دیالوگا به بازیکن کمک نرسانده و به واسطه تصاویر یا ویدیو هم به اون کمک می کنه؛ المانی که جدا از جذابیت، موجب شده SIM – Sara Is Missing ریتم هیجانش رو تا آخر حفظ کرده و عنوانی نزدیک به واقعیت [شاید مثل ساز] لقب بگیره. انگار خودتون تموم این اتفاقات رو تجربه میکنین.

فقط یه نکته رو به یاد بسپارین. پیشرفت دهنده از جمله های ساده استفاده کرده اما فهم SIM – Sara Is Missing به خاطر دیالوگای فراوانش ممکنه واسه کسائی که خیلی به زبون انگلیسی واقف نیستن سخت باشه. حرفای خود رو این جور به پایان می رسانیم که Monsoonlab با ساخته اش نشون داد خلاقیت هیچ محدودیتی نداشته و ما بازم می تونیم با اپلیکیشنای اسمارت فونا سورپرایز شیم. الان بازی رو انجام داده و سرنوشت سارا رو مشخص کنین.

 SIM - Sara Is Missing

  • SIM – Sara Is Missing
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Monsoonlab
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۷۰ مگابایت

دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *