در هر سایت، صفحات جور واجور هست که یه صفحه صفحه اصلی و بقیه صفحات، صفحاتی هستن که لینکای داخلی به اون داده می شه و هر صفحه باید به یه محتوا اختصاص پیدا کنه. در انتهای هر صفحه شما باید اطلاعاتی مثل منبع مطلب، نام نویسنده، لینک صفحه یا منبع مطلب، حق کپی رایت و… بیان شد. از اونجایی که این بخش در انتهای هر صفحه دید می شه، به خاطر همین به اون فوتر سایت می گن.

چه مواردی باید در فوتر سایت قرار گیرند

فوتر جز جدا نشدنی هر سایته و هر وبمستر باید در ساخت صفحات سایت خود، به این قسمت توجه داشته باشه. اما باید بدونین که در قسمت فوتر، چه مطالبی رو میشه قرار داد و در واقع چه نکاتی باید در این قسمت بیان شن:

۱-    در پایین هر مطلب و هر صفحه باید لینک مربوط به اون بخش رو بنویسین.

۲-    کلمات کلیدی باید در انتهای  هر متن از راه لینک دید شن تا در تموم صفحات سایت تکرار شن این کار باعث رابطه صفحات می شه.

۳-    در صفحه اصلی شما باید در انتهای صفحه یعنی در قسمت فوتر، نشانی خود رو بنویسین با این کار گوگل راحت می تونه موقعیت شما رو پیدا کنه و در نتیجه براساس اصول محلی، گوگل به کاربران کمک می کنن که در نزدیکترین موقعیت مکانی خود ، به دنبال پیدا کردن نیازای خود باشن.

۴-    در فوتر نه فقط باید نشانی مکانی سایت بیان شه بلکه باید گزینه ای به نام تماس با ما هم  قرار گیرد تا راه های رابطه از راه دور مثل تلفن، ایمیل و… در اون قسمت دید شه تا کاربر به وبمسترها دسترسی آسون داشته باشه.

۵-    در فوتر باید لینکی وجود داشته باشه که به حریم خصوصی رابطه داده شه. در این قسمت باید اطلاعات کاربران و چیجوری حفاظت و به کار گیری انا و هم اینکه سیاستای سایت بیان می شه.

۶-     قوانین سایت باید در فوتر بیان شه تا وقتی که کاربر وارد سایت می شه، به شرط قبول مقررات می تونه از انا استفاده کنن.

۷-    در صفحه اصلی، یه منوی اصلی هست که آیکنای مهم در داخل انا قرار میگیره اما اگه شما آیکنایی دارین که لزومی واسه قرار گرفتن اونا در منوی اصلی نمی ببینن، می تونین به صورت منویی در فوتر بذارین.

۸-    اگه در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنین، نشانی اونا رو در فوتر بذارین تا کاربر راحت بشه در انا عضو شه.

حتما بخونین :

  • اضافه کردن سایت در یافته های جستجوی محلی
  • چیجوری سایت وردپرسی رو سئو کنیم؟
  • فرق بازاریابی محتوا با سئو سایت چیه؟
  • بازاریابی محتوا

 • سئو سایت پشتیبان مالکیت برند تجاری شما
 • پیشرفت با سئو سایت حرفه ای

کاربرد فوتر سایت چیه

 •  

  کاربرد فوتر سایت چیه

۵

 

خلاصه

کاربرد فوتر سایت چیه ؟؟؟ فوتر جز جدا نشدنی هر سایته و هر وبمستر باید در ساخت صفحات سایت خود، به این قسمت توجه داشته باشه