در حالی که اپل و سامسونگ سهم بالایی از توجهات رو در بخش ساعتای هوشمند به خود جلب کردن، شرکت خوش نام Pebble به آرومی و به دور از هیاهو، در حال گرد آوردن سربازانی واسه خود و فروختن ساعتای هوشمند و ارتقای این محصولاته.

مدیر عامل این شرکت، Eric Migicovsky تازگیا در مصاحبه ای عنوان کرده که شرکتش تا آخر سال ۲۰۱۴ یه میلیون ساعت هوشمند به مشتریان و کاربران عرضه کرده. این مقدار، دو برابر گزارشیست که در آخر ماه مارس سال گذشته ارائه شده بود و به نظر می رسه ارتقای این اجناس در سال گذشته و هم اینکه کاهش قیمت ساعتای این شرکت همه باعث شدن تا شرکت مورد بحث به سودی قابل قبول برسه.

در ادامه با سایت ما همراه باشین.

بزرگ ترین حریف Pebble رو میشه پلتفرم Android Wear، محصول گوگل دونست که در میونه سال ۲۰۱۴ معرفی گشت و بعد در دستگاه هایی که از طرف کمپانیای موتورولا، سامسونگ، ال جی و سونی ساخته شدن به خودنمایی پرداخت. گوگل هنوز اعلام نکرده چه تعداد گجت براساس این پلتفرم در شش ماه گذشته به فروش رفته ان و هنوز واسه قضاوت در مورد موفق بودن یا نبودنش کمی زود به نظر می رسه.

از طرفی سامسونگ ادعا داره در سال ۲۰۱۳ تعداد ۸۰۰.۰۰۰ ساعت هوشمند Galaxy Gear رو به دست خواهندگان رسونده اما در مورد آمار تولید و فروش این دسته از اجناس در سال ۲۰۱۴ سکوت اختیار کرده.

براساس گفته های Migicovsky، شرکت Pebble به زودی طعم آینده ای شیرین رو می چشید و در سال ۲۰۱۵ با کالاهایی جدید پا به کارزار مقابله با بقیه شرکتا می ذاره. ایشون هم اینکه خاطر نشون کرد اونا در حال کار روی پلتفرم جدیدی واسه استفاده در محصولاتشون هستن که تا به امروز مانندش دیده نشده.

گوگل و اپل در مورد ساعتای هوشمندشون روی الگوهای کسب درآمد و جذب کاربر از راه اپلیکیشنا تمرکز کردن دقیقاً مشابه روشی که در مورد تلفنای هوشمند در پیش گرفته شده؛ این در حالیه که طبق گفته رهبر Pebble این شرکت روشی غیرمعمولی رو انتخاب کرده و نرم افزار استفاده شده در اجناس سال ۲۰۱۵ قراره به طور کامل از هرآنچه تا کنون دیده ایم فرق داشته باشه.

Eric Migicovsky

Eric Migicovsky

ما چهارچوب جدیدی واسه ساعتای هوشمند تعریف کردیم و از این چهارچوب واسه تعامل با اون بهره می گیریم. پلتفرمی که در ساعت جدید ما می بینین چیزی نیس که قبلا تجربه کرده باشین، این محصول حتی هیچ شباهتی به اجناس سابقمان هم نداشته و مثل اون چیزی که روی تلفن هوشمندتون تجربه می کنین هم نیس.

ایشون اضافه می کنه که هر چند بازم اپلیکیشنا در ساعت جدید هستن اما، تمرکز خاصی روی اونا قرار نمی گیره. Pebble در ماه گذشته نمونه ای از ساعت هاش با جنس استیل رو هم معرفی کرد. اونا به سال ۲۰۱۴ به عنوان سالی پر بار نگاه می کنن و در سالی که گذشت تعداد کارکنان خود رو هم بالا بردن، در رزومه کاری بعضی از این کارکنان جدید هم طراحی webOS واسه تلویزیونای ال جی هم دیده میشه.

هر چند تا حالا شرکت مورد بحث از کارکرد خود بسیار راضیست اما این نکته رو نباید از یاد برد که سال ۲۰۱۵ واسه کلیه حاضرین در صحنه مباره در مورد ساعتای هوشمند، بسیار رقابت برانگیز میشه. ساعت اپل در راه س، اندروید پوشیدنی در حال تکرار خود بوده و تولید کنندگان پلتفرمی که گوگل ساخته هم آماده ان تا نسلای دوم و سوم ساعتای خود رو بر سر مشتریان بریزن.

یکی از بزرگ ترین عواملی که باعث شد Pebble تا به این حد موفق عمل کنه، همکاری و تولید اپلیکیشنا به وسیله پیشرفت دهندگان شخص سوم واسه پلتفرم این شرکت بود و جالبه بدونین تعداد این افراد هم از سپتامبر گذشته تا حالا دو برابر شده. این شرکت ماه گذشته مثل سازی تحت وب واسه پیشرفت دهندگانش درست کرد تا مراحل ساخت و امتحان اپای تولید شده رو واسه اونا ساده تر سازه.

تعداد اپلیکیشنای پلتفرم ساعتای Pebble حال به ۶۰۰۰ عدد می رسه و گزارشا نشون دهنده این هستن که در کل و به شکل جهانی ۲۵.۰۰۰ پیشرفت دهنده با شرکت یاد شده همکاری می کنن.

آقای Migicovsky اطلاعات بیشتری در مورد قابلیتای سخت افزاری و نرم افزاری محصول جدیدش معلوم نکرده و میگه بهتره چند ماهی منتظر مونده و بعد به وسیله ساعتی که معرفی می کنیم حیرت زده شید. به نظر می رسه جنگ روی تصرف مچ دست ما، تازه به مراحل جدی اش رسیده. حال Pebble با رزومه ای در دست که فروش یه میلیون ساعت هوشمند در اون می درخشه، اومده تا خود رو به عنوان رقیبی جدی واسه گوگل و اپل در سال ۲۰۱۵ معرفی کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *