لطفا به این مطلب رای بدین

[رای ها: ۵ امتیاز: ۵]

گوگل پلاس بسته شد

همونطور که شاید شنیدین، گوگل پلاس Google+ در حال تعطیل شدنه!

دلیل این کمبود اندازه به کار گیری اون و در خطر بودن داده های کاربران از راه APIه، که به نظر می رسه مثل موضوع فیسبوکه!

 

سوال بزرگ در بخش ما اینه که این موضوع چقدر سئو ( SEO) و سئوکارا رو تحت تاثیر فرار میده؟ با ویرلن همراه باشین :

اول اینکه، فکر نمی کنم هیچ کدوم از خوانندگان این مطلب از اینکه گوگل در حال بستن Google+ است، سورپرایز شده باشه. ولی شاید خیلی از اینکه گوگل چیجوری این مسئله رو مدیریت می کنه، حیرت زده شده باشن. یه باگ در Google+ به کاربران خارجی اجازه دسترسی به داده های خصوصی رو از سال ۲۰۱۵ تا اوایل امسال می داد و گوگل اون رو معلوم نکرده بود. این موضوع کمی سورپرایزکننده و غم انگیزه که اینجور مسئله ای از طرف شرکتی شنیده شه که خیلی از ما به اون اعتماد کردیم و بعضی از ما دیگه اعتمادی نداریم. شما می تونین واسه به دست آوردن جزییات بیشتر درباره مسائل مربوط به داده ها به Techmeme مراجعه کنین،

 

اما خیلی از افراد می پرسن که چیجوری سئو از این پس پیش میره. این مسئله همه چیز رو در مورد سئو تحت تاثیر قرار نمیده.

 

در بیشتر موارد، Google+ در جستجوها خیلی کم مورد استفاده قرار گرفته (تعامل کمی داشته). این مسئله رتبه بندی (رتبه بندی) رو تحت تاثیر قرار نمی ده، دیگه بر شخصی سازی تاثیری نخواد داشت، هیچ تاثیری هم بر نویسندگان یا محتوا نمی ذاره. حتی از Google Local و Google My Business هم خارج شده. تقریبا مرگی آروم رو در طول سالها از دید تعامل در گوگل داشته. پس از نظر SEO ، تقریبا هیچ تاثیری نخواد داشت.

یکی از چیزایی که تغییر می کنه اینه که چیجوری جون میلرِ ، از این پس ارتباطات وبمستری گوگل خود رو اعلام و برنامه ریزی می کنه. اون بیشتر مطالب رو در Google+ پست می کنه و گوگل پلاس واسه جون در کار جمع آوری سؤالات دور گفتگوها مکان بسیار خوبی بوده. پس جون باید یه مکان جدید واسه انجام این کار پیدا کنه.

دیگه احتیاجی نیس که سئوکار ها نگران رفتن Google+ باشن. بیشتر بحثا در مورد این بوده که رتبه بندی بهتر می شه و یا کاهش پیدا می کنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *