لطفا به این مطلب رای بدین

[رای ها: ۱۲ امتیاز: ۴٫۳]

سئو

وسایل سئو

در خیلی از موارد، بروزرسانی های گوگل برنامه ریزی های بازاریابان و سئوکارا رو بهم می ریزد.

البته به روشنی مشخصه که این اعمال تغییرات، جهت رفع اشکالات و بهبود سیستم واسه پیدا کردن یافته های جستجوی در رابطه تر می باشه؛ با این حال پیش رفتن با این تغییرات همیشه آسون نخواد بود. به همین منظور وسایل سئو در اختیار شماس تا وب سایت خود رو همونطور که گوگل اون رو می بیند، ببینین.

از اونجا که این وسیله ها جهت شناخت المان های مورد نظر گوگل استفاده کرده می شن؛ واسه روش هدف دار جستجوی خودکار شما حیاتی هستن. در این مطلب با ویرلن همراه باشین تا به بررسی ۱۰ وسیله برتر در سال ۲۰۱۸ بپردازیم تا راحتتر بتونین به روش ای که گوگل سایت شما رو بررسی می کنه، اون رو بررسی کنین.

 

 1. وسایل وب مستر گوگل Google’s Webmaster Tools

شاید بهترین راه واسه دیدن سایت خود از چشم گوگل، به کار گیری وسایل وب مستر گوگل Google’s Webmaster Tools باشه.

وسایل وب مستر گوگل، منابعی از اطلاعات لازم بازاریابان و یا کاربران معمولی رو،  واسه توضیح اصول اولیه جستجو در گوگل در اختیار اونا قرار می دهد. مثلا وسیله Fetch as Google واسه رفع مشکللات سئو، به شما امکان دیدن یه URL رو همونطوری که گوگل اون رو می بیند، می دهد.  با اطلاعات بدست اومده از این وسیله ، شما میتونین حتی کد های خراب، در صورت هک شدن سایت، رو پیدا کنین.

Fetch as Google

وسیله کاربردی دیگه وبمستر، PageSpeed Insights می باشه.

این وسیله با راه و روش بررسی سرعت اجرای سایت روی کامپیوتر و موبایل، می تونه جهت بالابردن سرعت سایت شما، بسیار به درد بخور باشه. از اونجایی که اندازه به کار گیری موبایل واسه جستجوهای آنلاین از کامپیوتر، پیشی گرفته؛ سرعت، عامل بسیار مهمی در کارکرد تجارت شما می باشه. این وسیله سرعت سایت شما رو در طیف ۱ تا ۱۰۰ مجاسبه می کنه. بر اساس گفته کارشناسان گوگل، رتبه بین ۸۰ تا ۱۰۰ خوب، ۶۰-۷۹ معمولی، و زیر ۵۹ نشون از سرعت پایین سایت شما داره.

 

 1. SEMrush

خدمات این سایت مجانیه و بیشتر ابزارهایی جهت بهبود جستجوی کلمات کلیدی ارائه می دهد. SEMrush گزارشی از کارکرد کلی دامین ها و صفحه های مخصوص هر یک، جفت و جور می کنه. این سایت مجموعه ای از خدمات رو در اختیارتون می ذاره و یکی از بهترین اونا، وسیله سئو یا SEO toolkitمی باشه. مثلا یکی از این وسیله ها، به شما امکان دیدن کلمات کلیدی موثر در رتبه بندی یه صفحه رو می دهد. علاوه بر این، شما می تونید هر کلید واژه رو، از دید تاثیر اون در رتبه بندی، اندازه جستجوی ماهانه اون و چیزای دیگه ای به جز اینا، بررسی کنین.

SEO toolkit هم اینکه به شما امکان مقایسه کارکرد صفحه خود با دیگه رقبایتان رو می دهد. بدین صورت که می تونید از بک لینک هایی که از راه رپورتاژ آگهی از دیگر سایت ها دریفا کردین رو بررسی کنین و از وضعیت لینک بیلدینگ Link Building، و کلمات کلیدی مناسب، خبردار شین.

وسیله بررسی سئو سایت

 

 1. HubSpot’s Website Graderهاب اسپات سایت گریدر

در سال ۲۰۰۷، هاب اسپات ابزاری رایگان رو به نام Website Grader معرفی کرد که نسخه ی جدید اون تازگیا به روزرسانی شده و موجود می باشه.

Website Grader ابزاری آنلاینه که براساس فاکتورهای زیر، گزارشات رو واسه شما محیا می کنه:

 • کارکرد

این وسیله اندازه صفحه سایت شما، درخواست ها، سرعت و دیگه فاکتورهای مشابه سئو سایت رو بررسی می کنه.

ابزارای بهینه سازی سایت و سئو

 • توانایی اجرا در گوشی های موبایل: این وسیله به بررسی سایت شما در گوشی های موبایل، از دید کارکرد و تنظیمات نمایش می پردازه.
 • : SEO سایت گریدر، تعیین می کنه که سایت شما بوسیله افراد و یا بات ها خیلی راحت قابل یافتنه یا خیر. این محاسبه شامل فاکتورهایی چون، تیتر صفحات و متا دسکریپشن می باشه. Meta Descriptionخلاصه ای از صفحه ای از سایت شماس که در جستجو های گوگل نمایان می شه و از ۱۵۰ کلمه نباید تجاوز کنه.
 • امنیت: این وسیله به جستجوی عواملی چون تاییدیه SSL می پردازه. این واسه اثبات امنیت سایت شما واسه دریافت اطلاعات کاربران، خوبه.

واسه به کار گیری سایت گریدر فقط به نشانی ایمیل و URL  سایت خود نیاز دارین. ثبت نام کنین و گزارشاتی دقیق و رتبه بندی از ۱تا ۱۰۰ دور و بر بخش های گفته شده در بالا رو، در کثری از ثانیه دریافت کنین.

 

 1. لینک های منو چک کن Check My Links

نام این وسیله خود به روشنی نشون دهنده قابلیتشه! واسه خیال راحت از درستی کارکرد لینک های داخلی و خارجی، از این وسیله می تونین بهره ببرین.

این وسیله رایگان،  لینک های خراب رو در عرض چند ثانیه می یابد. مثلا با کمک این وسیله سایت ویکیپدیا واسه کلمه “Marketing” رو چک کنین. می بینید که ۷۱۱ لینک یافت می شه. علاوه بر این ۷ لینک خراب دیگه هم به صورت هایلایت شده گزارش داده می شه. لینک های سبز لینک های درست و لینکهای خراب قرمز رنگ می باشن که این ویژگی پیدا کردن لینک های خراب  رو، بسیار آسون می کنه.

 

 1. SEO Report Card

SEO Report Card از شرکت UpCity، جایگاه شما بین رقیباتون رو بدون دریافت هیچ هزینه ای نشون می دهد. با به کار گیری اطلاعات جزئی از کاربران، این برگه گزارشی شامل موارد زیر رو آماده می کنه:

 • بررسی Rank: کلمات کلیدی مورد نظرتون رو وارد کنین و بعد این نرم افزار پرینت اسکرینی از رنک سایت شما در گوگل، یاهو و بینگ رو جفت و جور می کنه.
 • Link Building: به لطف این ویژگی گزارشی دقیق از تعداد سایت هایی که به سایت شما برگشت میدن رو دریافت می کنین.
 • بررسی کلی سایت : این بخش جهت بررسی کل سایت ، جهت تعیین اندازه موفقیت شما در به کار گیری کلمات کلیدی می باشه.
 • در دسترس بودن وب سایت
 • ایندکسینگ indexing : شما با به کار گیری این قسمت تعداد صفحات ایندکس شده سایت خود رو دریافت می کنین.

 

 1. Found’s SEO Audit Tool

Found’s SEO ابزاری رایگان واسه نظارت آسون یه سایت، جهت شناسایی و حل مشکلات عادی سئو سایت، می باشه. به آسونی با وارد کردن URL ، بررسی دقیق سئوی سایت رو دریافت می کنین. این وسیله شامل ۳ بخش اصلی می باشه:

 • مسائل فنی: حیرت زدگی این وسیله در توانایی اون واسه نشون دادن درستی کارکرد دامین و XML نقشه سایت یا همون XML Sitemaps می باشه.
 • مسائل : این بخش بر فاکتورهایی چون کلمات کلیدی و یا داده های متا تمرکز داره.

مانند وسیله سئو دیگری به نام Woorank، بعد از تموم شدن کار، گزارش به شکل PDF قابل دانلود می باشه.

 

 1. Varvy’s SEO Tool

وسیله رایگان بررسی سئو Varvy، واسه کاربرانشن اطلاعاتی چون: قدرت دامین، لینک ها، محاسبه تعاملات و برگشت ها یا همون Mentions، سئو فنی، سرعت صفحات، سئو تصاویر و چیزای دیگه ای به جز اینا رو، جفت و جور می کنه. این اطلاعات به شکل گزارشی ظرف کمتر از یه دقیقه قابل دریافت می باشه. چگونگی کارکرد سایت شما با سه رنگ سبز، زرد و قرمز نشون داده می شه. یکی از ویژگی های جذاب این وسیله، بررسی تصاویره. این بخش از گزارش بر قدرت تصاویر سایت شما از راه بررسی T Alt text تمرکز داره. Alt text کدیه واسه تعیین کارکرد یا توصیف یه تصویر که در HTML جا گذاری می شه. این وسیله با بررسی این کدها از درستی کارکرد و اجرای تصاویر، اطمینان حاصل می کنه. عواملی چون: استفاده نکردن از Alt text، Alt text به درد نخور و یا استفاده زیادتر از اندازه کلمات مورد بررسی این وسیله قرار گرفته و به اطلاع شما می رسه.

 

 1. وسایل حرفه ای موز Moz’s Pro Tools

این وسایل حرفه ای به مدت آزمایشی یه ماه رایگان هستن و بعد با ۹۹ دلار می تونید از خدمات پیشنهادی استفاده کنین.  این وسیله همه کاره واسه افزایش رتبه بندی جستجو تجارت شما کافی هستش. امکاناتی چون: موقعیت های سئو، پیگیری اندازه رشد، ارائه گزارشات، و خدماتی دیگه با کمک این وسیله ممکن هستش.

مثلا: وسیله Crawl Test ، از کرالر خود سایت Moz ، RogerBot، واسه بررسی بیشترین حد ۳۰۰۰ لینک یه URL، استفاده می کنه. بعد از تموم شدن کار، ایمیلی شامل اطلاعات دقیق از تموم صفحات لینک شده به سایت رو، دریافت می کنین.

بررسی سئو سایت

 1. Woorank

Woorank ابزاریه جهت کمک به دیجیتال مارکتینگ واسه پیدا کردن فرصت های بهینه سازی سایت و بهبود سایت. این وسیله کارکرد سئو، شبکه های اجتمایی، اندازه آسونی در استفاده و چیزای دیگه ای به جز اینا رو در نظر می گیرد. هر گطارش به ۸ بخش تقسیم می شه:

 • چک لیست مارکتینگ

 • کارکرد روی گوشی های موبایل

 • اندازه آسونی در استفاده

 • تکنولوژی

 • شبکه های اجتمایی

 • بومی یا local

 • بازدیدکنندگان

 

گزارش های جفت و جور شده به شکل PDF قابل دانلود می باشه. این توانایی واسه پخش این یافته ها با اعضای دیگه بسیار موثر می باشه.

سایت بررسی سئو

 1. Remove’em

لینک های مصنوعی یا غیر طبیعی واسه رتبه بندی جستجوی سایت شما بسیار داغون کننده هستن. واسه خلاص شدن از اونا وسیله Remove’em که به معنی “اونا رو حذف کن” می باشه، رو امتحان کنین.

این وسیله بک لینک های پروفایل شما رو اسکن کرده و لیستی از لینک ها و دامین های که باید حذف بشن رو ارائه می دهد. علاوه بر این می تونید لیستی از لینک هایی که نمی خواهید بوسیله گوگل یافت شن رو به این وسیله  بدین تا اون رو اجرا کنه.

 

بقیه مقالات آموزش سئو رو بخونین.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *