در دنیای امروز، تنها باهوش بودن نمی تونه دلیلی واسه پیشرفت باشه. افراد باهوش هم ً اشتباهات احمقانه ای می کنن که مانع پیشرفتشون می شه. این افراد هرچقدر هم که باهوش باشن تا وقتی که مرتکب این ۷ اشتباه ساده شن، پیشرفت نمی کنن؛

‍۱. حرف و عمل رو یکی بدونن

درسته که برنامه ریزی و آماده سازی، مقدماتی واسه رسیدن به موفقیت به حساب میان اما عمل کردن به اونا بسیار مهم تره. حتی اگه نخبه هم باشین نمی تونین بدون انجام کار و فقط با فکر کردن به موفقیت برسین. در آخر مجبور میشین آستینای خود رو بالا زده و لباس خود رو خاکی کنین.

۲. تلاش بیشتر رو به ترفیع رتبه منوط کنن

اگه بخواین رهبر باشین، نیاز دارین که رهبری کنین. سردسته بودن فقط یه جایگاه یا عنوان نیس؛ مستقیما به کارکرد، تاثیرگذاری و نتیجه ربط داره. چند فرد باهوش دیدین که قبل از رسیدن به پستای بالا، توانایی رهبری از خود نشون نداده باشن؟

پس اگه توانایی رهبری دارین اونو نشون بدین. مطمئناً با بکار بستن این تفکر، جایگاه های بهتری انتظار شما رو می کشه.

۳. نتونن منظور خود رو به وضوح انتقال بدن

در رابطه دوطرفه، مسئولیت انتقال اطلاعات به صورت قابل فهم رو دوش فرد توضیح دهنده س. اون نیاز داره که همه مطالب رو به طور روشن و ساده توضیح بده تا شنوندگان بتونن به حرفا و پیشنهادای اون عمل کنن.

این را هم حتما بخوانید :   کنسول‌ها را فراموش کنید؛ بهترین بازی‌های موبایل برای تابستان [قسمت اول]

باید تصور کنین که دیگه آدما به اندازه شما باهوش نیستن و نمی تونن تفکرات شما رو بخونن و ممکنه از صحبتای پیچیده، اطلاعات دیگری برداشت کنن. در صورت وقوع این اتفاق ممکنه یافته های کارکرد به کلی با اهدافتون جدا باشه.

۴. وظایف کمتری به بقیه محول کنن

اونایی که با واگذاری مسئولیتا به بقیه مشکل دارن، یه دیالوگ رو تو ذهن خود تکرار می کنن:

« اگه این کار رو خودم انجام دهم، وقت کمتری می بره.»

اما وقتی که فرد از محول کردن کارا از خود ترس نشون بده، توانایی پیشرفت رو از تیم خود میگیره. در مقابل در صورت واگذاری وظایف به افراد دیگه، یافته ها به شکل قابل توجه ای پیشرفت پیدا می کنه. اگه مدیر نتونه مسئولیتا رو بین تیم خود تقسیم کنه اون وقت حضورش در جایگاه فعلی لازم می شه. شاید این اتفاق از نظر شما مثبت برداشت شه اما در واقع از ترفیع گرفتن اون مدیر جلوگیری می کنه.

۵. به بازخوردا توجه نکنن

ارتقای کارایی نیازمند توجه به بازخورد هاست. این مهم  می تونه به یافت نکات مثبت و منفی کمک کنه. با ندیده گرفتن بازخوردا، ممکنه مشکلاتی دیده نشن که  می تونه تاثیر و بازدهی رو کم کنه.

سالوادور دالی نقاشی ماهر بود که بیشتر به خاطر خلق تصاویری گیرا و خیالی در آثاری سورئالیسمی به معروفیت رسید.

۶. زیادتر از اندازه نگران بی مشکل بودن فعالیت هاشون باشن

«از نرسیدن به کمال نترسین، هیچ وقت به اون نمی رسین.»

این را هم حتما بخوانید :   کابوسی برای حریم شخصی؛ چرا باید مراقب کیبورد موبایل ها باشیم؟

همونطور که از گفته «سالوادر دالی» نقاش معروف پیداست کمال گرایی افراطی می تونه بازدهی رو پایین آورد. اگه بخواین تا واسه رسیدن به بی نقصی صبر کنین شاید نتونین به موفقیت دست پیدا کنین. میشه از آماده سازی واسه بهبود نتیجه کمک گرفت اما اولین قدم واسه موفقیت آغازگریه.

شانس هر روز در خونه آدم رو نمی زنه و اگه بخواین واسه هرکاری خود رو آماده سازی شاید فرصتای مناسب رو از دست بدین.

۷. ارزش ایده زیردستانشان رو دست کم بگیرن

دلیل نداره که ایده زیردستانی که صلاحیت آموزشی خاصی ندارن، ندیده گرفته شه. اونا هم ممکنه به دلیل بهرمندی از تجربیات زیاد، ایده های خوبی به پروژه ها اضافه کنن. درس گرفتن از تجربیات بقیه بسیار بهتر از اینه که خود زمان و پول خود رو هدر داده و مرتکب اون اشتباه شید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *