رئیس کانون سراسری انبوه سازان کشور با بیان اینکه ساخت ویلاها و باغ شهرها از نیمه دوم سال شروع می شه، گفت: این طرح در روستاها و شهرهای کوچیک اجرا می شه.

 

مهر:ایرج رهبر درباره ایده رئیس جمهور واسه اختصاص زمین هزار متری واسه ساخت مسکن و باغ به هر خونواده گفت: براساس طرحی که سال گذشته ارائه شد، زمینایی با اندازه بزرگ تر باید واسه ساخت ویلاها و باغ شهرها اختصاص پیدا کنن تا ساخت و ساز از حالت عمودی به افقی تغییر پیدا کنه.

 

ایشون با بیان اینکه طرح ساخت ویلاها و باغ شهرها در دور و بر تهران و شهرهای کوچیک و روستاها دنبال می شه، اضافه کرد: طرحهای مطالعاتی واسه چگونگی اجرای این طرحها داره انجام میشه اما درکلان شهرها نمیشه این پروژه ها رو اجرا کرد، چون زمین مناسب و ارزون قیمتی که توجیه اقتصادی داشته باشه باید واسه باغ شهرها تدارک دیده شه.

 

رئیس کانون سراسری انبوه سازان کشور بابیان اینکه در روستاها و شهرهای کوچیک امکان اجرای این پروژه هست، گفت: این طرح در بخشهایی که ارزش زمین و هزینه آماده سازی کمتری داره می تونه به اجرا برسه، چون زمینی که متری ۵ میلیون تومنه هزینه زیادی واسه ساخت داره که خواهندگان مسکن مهر نمی تونن اون رو بپردازند.

 

رهبر اضافه کرد: مگه اینکه دولت هزینه آماده سازی و زمین رو تامین کنه، در این صورت خواهندگان مسکن مهر می تونن از این زمینه ها استفاده کنن، وگرنه آورده خواهندگان مسکن مهر پاسخگوی ویلا سازی نیس.

 

ایشون به طرحهای مطالعاتی واسه اجرای این پروژه اشاره کرد و گفت: در شهرهای دور و بر تهران مانند شهریار، دماوند، کرج، لواسانات و طالقان مطالعاتی انجام شده که شاید از نیمه دوم امسال ساخت ویلاها شروع می شه.

 

شروع ساخت خونه های لوکس از نیمه دوم سال

 

رئیس کانون سراسری انبوه سازان کشور در مورد ساخت خونه های لوکس هم گفت: خونه های لوکس در داخل شهرها و واسه افراد متمول ساخته می شن و زمین این خونه ها گران تره.

 

رهبر اضافه کرد: واسه اجرای این پروژه در حال گفتگو با بانک هستیم و در صورت راضی شدن بانکها واسه پرداخت ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومن از این هزینه ها با سود معمولی، ساخت این خونه ها از نیمه دوم سال شروع می شه.

 

طرح ساخت خونه های لوکس که با موافقت وزارت مسکن و شهرسازی مواجه شده، از نیمه دوم امسال و با اختصاص منابع بانکی شروع می شه.

 

پس از اینکه طرح مسکن مهر واسه اقشار کم درآمد تعریف شد و قسمت بزرگی از این واحدها در اختیار افراد نیازمند که بیشتر دهکهای پایین جامعه رو تشکیل می دادن، قرار گرفت، طرحی از طرف انبوه سازان واسه ساخت آپارتمانهای لوکس به وزارت مسکن فرستاده شد که مورد موافقت قرار گرفت.

 

براساس این طرح، انبوه سازان پیشنهاد دادن که واسه اقشار پردرآمد جامعه هم آپارتمانهای مناسبی ساخته شه تا این قشر هم ساخت واحدهایی با کیفیت و اصولی بهره مند شن. وزارت مسکن و شهرسازی هم به عنوان متولی بخش مسکن با این پیشنهاد موافقت کرد و این طرح از نیمه دوم سال به اجرا می رسه.

براساس این گزارش، با اجرای این طرح از نیمه دوم سال، منابع بانکی از طرف دولت واسه این طرح جفت و جور می شه، البته این منابع مانند مسکن مهر به صورت قرض الحسنه نخواد بود و سود بانکی مشخصی واسه این جوری ساخت و سازه ها از طرف بانکها تعیین می شه.

 

در این طرح آمده که تسهیلات بانکی در اول به انبوه ساز ارائه می شه و پس از اون به خریدار منتقل می شه تا اقساط اون رو به بانک بپردازه.

 

این طرح علاوه برآنکه کیفیت ساخت و ساز خونه های لوکس رو زیاد می کنه فرصتای رقابتی رو واسه انبوه سازان جفت و جور می کنه که منتهی به افزایش کیفی و کاهش قیمت آپارتمانای لوکس می شه.

 

منبع:mehrnews.com

جمع آوری: آلامتو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *