یه متخصص ایرونی توضیح داده که هواپیمای بی سرنشین چیجوری به سلامت در ایران فرود آمده.

 

به گزارش آلامتو به نقل از تابناک و به نقل از «کریستین ساینس مونیتور» این مهندس ایرونی گفته که روند اصلی این جنگ بزرگ از دو قسمت تشکیل شده. قطع رابطه هواپیمای بدون سرنشین با مرکز کنترل آمریکایی اون که باعث می شه کنترل پهپاد آمریکایی به حالت خلبان خودکار بود اما مشکل آمریکاییها این بود که به دلیل دستکاری سیستم جی پی اس (GPS) پهپاد از طرف کارشناسان ایرونی، گنج بزرگ آمریکاییها به جای نشستن در پایگاه اصلی خود در خاک افغانستان در ایران فرود آمده.

متخصص ایرونی در گفتگو با این نشریه غربی گفته که : ما تونستیم با به کار گیری جمینگ(فرستادن سیگنال تداخل کننده)، رابطه پهپاد آمریکایی با مسئول کنترل اون رو قطع کنیم و بعد با تغییر در GPS اون، پهپاد رو در خاک خودمون به زمین نشاندیم.

از دید این مهندس ایرونی، به کار گیری جمینگ، مغز هواپیمای آمریکایی رو از اون گرفته و نقطه ضعفی که ازش استفاده شده، نفوذ در هدایت هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی بوده.
هر چند این خبر به روشن شدن زوایایی از این کار بزرگ نیروهای مسلح ایران کمک می کنه. اما هنوز دو بخش از این ماجرا در هاله ای از ابهام به سر می برد. اول این که GPS پهپاد آمریکایی چیجوری دستکاری شده و دوم اینکه این که طرف ایرونی چیجوری موفق به کشف این هواپیمای رادارگریز به محض ورود به خاک ایران شده و واسه اون دام پهن کرده.

نفوذ در سیستم GPS چالشی بزرگ واسه ارتش آمریکا هستش که تا حد بسیار زیادی در هدایت موشکها، بمبها،  هواپیماها و بقیه لوازم نظامی خود به اون وابسته. ضمن این که کشف این هواپیمای بدون سرنشین رادارگریز آمریکایی هم نشون دهنده تهدیدات بزرگی علیه دیگه پرنده های رادارگریز آمریکایی از جمله بمب افکن B-2 و هواپیمای جدید F-35 هستش.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *