خبرگزاری ایسنا: توکل حیدری در مورد جزییات پرونده آتیش سوزی مدرسه در روستای شین آباد گفت: دادستان در شهرستان پیرانشهر پرونده ای رو بدون داشتن هیچ گونه متهمی تشکیل داده که اگه در آینده شکایتی انجام شد و یا مقصر معرفی شد ما نسبت به دلایل و مدارک نقصی نداشته باشیم، بنابر این در همین زمینه در حال جمع بیاری مدارک و عقاید کارشناسان هستیم.

: تحقیقاتی از مسوولان مدارس هم انجام شده و در پرونده درج شده، هم اینکه تا الان کسی از اولیای علم آموزان مجروح شکایتی ارائه نکرده و این افراد در حال مداوای عزیزان خود هستن.

حیدری گفت: دولت تموم خسارت های مربوط به درمان، دیه و مسائل مالی این علم آموزان رو به صورت نقد پرداخت می کنه و دیگه احتیاجی نیس که این عزیزان به دستگاه قضایی واسه مطالبه دیه و خسارت های درمان مراجعه کنن.

رییس دادگستری آذربایجان غربی اعلام کرد: پرونده این حادثه در حال تکمیل در دادسرای پیرانشهره و اگه در آینده اولیای علم آموزان طرح شکایت کردن و خواهان تعقیب شخصی شدن، دلایل و مدارک جمع بیاری شده در پرونده هست. اما تا امروز نه به کسی، به عنوان متهم فهمیدن اتهام شده و نه کسی از اولیای علم آموزان شکایتی طرح کرده.

حیدری با بیان این که «دولت در حال پرداخت دیه به مصدومان حادثه آتیش سوزیه» گفت: با در نظر گرفتن جلسات شورای تامین اجتماعی استان، کمک های مالی از طرف دولت صورت گرفته تا مصدومان در مورد درمان و جبران مشکل زیبایی مشکلی نداشته باشن.

رییس دادگستری آذربایجان غربی در آخر گفت: وضعیت مصدومان رو به بهبودیه. بنابر این هزینه اقامت این عزیزان در شهر تبریز پرداخت می شه تا مشکلی متوجه اونا نشه.